چهارشنبه , ۱ خرداد ۱۳۹۸

جرأت مقابله با رانت‌خواری را داشته باشید/تخفیف‌های میلیاردی به نورچشمی‌های شورا

شهردار بابل با بیان اینکه شهرداری بیاورید که جرأت مقابله با رانت‌خواری را داشته باشد، گفت: شهرداری بیاورید که نوکر مردم باشد نه اینکه زمان خود را در استخر سپری کند در حالی که مردم در رنج و مشکل هستند.

قائم خبر:

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، عده‌ای از مردم بابل ظهر سه‌شنبه به‌منظور استمرار حضور حسین بیژنی در محوطه شهرداری تجمع کردند؛ تجمع کنندگان پلاکاردهایی با عناوین «ما اهل بابل نیستیم بیژنی تنها بمونه، شورا باید بدونه بیژنی باید بمونه، بیژنی باغیرت حمایت حمایت» در دست داشتند.

مریم بابازاده یکی از تجمع‌کنندگان به خبرنگار فارس با بیان اینکه بابل پس از سال‌ها رنگ توسعه و عمران را به خود گرفته است، تصریح کرد: بیژنی مردم این شهر را مطالبه‌گر کرد، اعضای شورای شهر باید بدانند از این به بعد با رنگ‌آمیزی جدول و دیوار نمی‌توانند مردم را متقاعد به خدمت صادقانه کنند.

علی گلی یکی دیگر از تجمع‌کنندگان که پیرمرد ۸۴ ساله بود، با عنوان اینکه برای حمایت از شهردار حاضر هستم به تهران هم بروم، افزود: تاکنون هیچ درخواستی از شهرداری نداشتم اما وقتی شهردار مقابل رانت‌خواران ایستاده، بر خود وظیفه می‌دانم از او حمایت کنم.

یکی دیگر از شهروندان که خود را جانباز جنگ تحمیلی معرفی کرد، اظهار کرد: بعضی‌ها فکر نکنند با هزینه میلیاردی و کسب رأی می‌توانند برای مردم این شهر جولان دهند؛ گذشت سال‌هایی که در سکوت و بی‌خبری تخلف می‌کردید و مردم خبر نداشتند، امروز مردم آگاه شدند و از شما بازخواست خواهند کرد.

وی اضافه کرد: جای بسی تأسف است امروز مردم برای ابقا شهردار اینجا تجمع کردند، مگر شما چشم ندارید و خدمات سطح شهر را نمی بینید، شما باید از بیژنی درخواست کنید تا به خدمتش ادامه دهد نه اینکه مردم با تجمع از شما بخواهند.

در ادامه شهردار بابل با حضور در جمع مردم بیان کرد: بابل با پیشینه دیرینه، دارای خدمتگذارانی است که متأسفانه دیده نمی‌شوند، چون کوردلان اجازه نمی‌دهند مردم آنها را شناخته و از خدمات آنها استفاده کنند.

حسین بیژنی افزود: مسؤولانی که برای ثبات کشور دلسوزی می‌کنند باید بدانند عدم ثبات کشور نتیجه دست در جیب مردم بردن، مال مردم را کم و زیاد کردن و بده بستان با بدهکاران میلیاردی است.

وی تصریح کرد: شهید حججی سرش را برای دفاع از کشور داد و امروز که منافع مردم همین کشور در خطر است به ما می‌گویند سکوت کنید، بدانید به هیچ عنوان در مقابل هیچ مقام و منزلتی کوتاه نخواهم آمد و از مردم می‌خواهم با فساد و رانت‌خواری مبارزه کنند و با این نوع فسادها آشنا شوند و با بصیرت خدمتگذاران واقعی را در دستگاه‌های مختلف شناسایی کنند.

شهردار بابل خاطرنشان کرد: وظیفه شهرداری ارائه برنامه و وظیفه شورا نظارت بر این برنامه است، نه باج دادن به مسؤولان دیگر برای کسب حمایت از دستگاه‌های دولتی و آسفالت کوچه‌های نورچشمی‌ها، مردم عوارض می‌دهند تا پل و پارک ساخته شود و آسفالت انجام گیرد، عوارض دادن باید چندسویه باشد نه اینکه دست آشنا را بگیرد و بیاورد ماده ۱۰۰ تا جلوی میلیاردها پولی که باید به خزانه برود برای این مردم هزینه شود را بگیرد.

این مسؤول با اشاره به اینکه تقاضای بازرس بی‌طرف برای شهرداری کردیم اما نتیجه نداد، یادآور شد: بعضی‌ها می‌ترسند بازرسان بیایند و سر از کارهایی درآورند که به نفع آنها نیست، چرا دو سال در زمان شهردار قبلی بازرسی صورت نگرفت و اجازه به هیچ حسابرسی برای بررسی موارد شهرداری را ندادند.

بیژنی ادامه داد: من برای خدمت به این مردم، جمع‌آوری زباله شهر را به هر کار سیاسی در مرکز کشور ترجیح می‌دهم ولی بدانند من خار چشم کسانی هستم که ضد منافع مردم باشند و به خون شهدا قسم می‌خورم نمی‌گذارم ریالی به حق مردم تخطی شود.

وی اضافه کرد: چرا باید عوارض یک میلیون تومانی را از کسی که واقعاً ندارد طلب کنیم اما میلیاردی به نورچشمی‌های شورا تخفیف داده شود، چرا به خود اجازه می‌دهید در واحدی که پایان کار ندارد به‌عنوان مسؤول در آنجا سکونت کنی، آیا تو خریدی یا هزینه اجاره دادی؟

شهردار بابل افزود: امروز در بعضی از مسؤولان ایرادهایی می‌بینم که حیثیت نظام را لکه دار می‌کنند نباید چنین اجازه‌ای به کسی داده شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه ادامه‌دهنده آرمان شهدایی هستیم که در مبارزه با داعش جان خود را دادند، تصریح کرد: پست و مقام ارزشی برای من ندارد، من برای شهردار شدن دست کسی را نبوسیدم و الان هم نمی‌بوسم و با افتخار در مقابل زیاده‌خواهان و کسانی که حقوق غیرقانونی برای خود متصورند، می‌ایستم.

بیژنی ادامه داد: اگر نتوانم از حقوق مردم دفاع کنم، من رأی شورا و شهرداری را نمی‌خواهم، اینجا کار ضدارزشی ارزش می‌شود  و مسؤولان خود را به خواب غفلت زده‌اند؛ مردم بدانند چه خبر است.

وی افزود: سر منافع شخصی معامله نکنید، کسی که عبد شما باشد باید دستش در جیب مردم برود و به مردم خیانت کند، شهرداری بیاورید که نوکر مردم باشد نه اینکه زمان خود را در استخر سپری کند در حالی که مردم در رنج و مشکل هستند زیرا شهرداری نهاد شبانه‌روزی است، شهرداری بیاورید که جرأت مقابله با رانت‌خواری را داشته باشد و در مقابل حرف‌های خوب و بد تحمل داشته و خدمت به مردم را افتخار خود بداند.

شهردار بابل خطاب به کسانی که مدعی هستند من مخالف جذب سرمایه‌گذار هستم، گفت: مردم بدانید مجوز بسیاری از پروژه‌ها از جمله آماکا و کاسپین از سوی من صادر شد، در این شهر گره‌های کور قبلی هست که بدهکاری میلیاردی به‌جا گذاشته است و پرونده‌هایی که رئیس شورا مرمر فیروزپور در دست خود گرفته و به شهرداری تحویل نداده سبب شده بدهکاری سنگینی به شهرداری تحمیل شود.

همچنین ببینید

تساوی پرگل نساجی و سپیدرود؛روز بدشانسی نساجی

قائم خبر – میلاد اکبری: در هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور، جام خلیج …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 9 =