آموزش وردپرس
hamayesh-neyshekar

جشنواره نیشکر در روستای سیف کتی قائمشهر

رئیس جهاد کشاورزی قائمشهر گفت: قائم شهر با تولید نیشکر در سطح ۷۵ هکتار دومین جایگاه کشت نیشکر را استان مازندران دارد.

شنواره لَلِه شَکِر (نیشکر) با شعار همدلی، همزبانی و گردشگری روستایی در عصر روز ۱۸ دی ماه در روستای سیف کتی قائم شهر با حضور مدیر کل شوراهای استان ها، فرماندار و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائمشهر، رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رئیس جهاد کشاورزی قائمشهر و محمد عظیمی پژوهشگر و شاعر ملی و تنی چند از مسئولین و نهادها و موسسات فرهنگی، هنرمندان، فرهیختگان و کشاورزان برگزار شد.

فرزین فرهادی در جشنواره نیشکر که در روز ۱۸ دی ماه در روستای سیف کتی قائمشهر برگزار شد با اشاره به اینکه قائم شهر با تولید نیشکر در سطح ۷۵ هکتار دومین جایگاه کشت نیشکر را در استان مازندران دارد، اظهار کرد: نواحی مستعد کشت نیشکر در قائم شهر مربوط به کوهساران، کوتنا و سیف کتی با اراضی مستعد و خاک مرغوب، که نیشکر با کیفیت مناسب را تولید می کنند.
فرزین فرهادی با عنوان به اینکه برخی از ارقام نیشکر به دلیل بومی شدن خاصیت خود را از دست دادند و عملکرد پایینی دارند، گفت: در نظر داریم ارقامی که خاصیت تولید بیشتری و عملکرد در واحد سطح مناسب تری دارند را معرفی کنیم.
وی با بیان اینکه باید بر اهمیت شکر قرمز و خصوصیات بهداشتی و دارویی آن بیشتر کار شود، یادآور شد: سعی می کنیم از حمایت دولت و با توسعه کشت این محصول بیشتر در خدمت مردم باشیم.
فرهادی در پایان با اذعان به اینکه نیشکر گیاهی است که به عنوان کشت اصلی جایگاه مهمی در درآمد خانواده ها برعهده دارد، تصریح کرد: امیدواریم به کمک هم توسعه کشت نیشکر را در قائم شهر داشته باشیم.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *