آموزش وردپرس
atashneshani

جعبه های آتش نشانی در نقاط پرتراکم قائمشهر جاسازی می شود

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قائمشهر گفت: برای نخستین بار در کشور ، جعبه های آتش نشانی در نقاط پرتراکم این شهر جاسازی می شود.

ˈ محمد علی شیرسوار ˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این جعبه ها که مکان و فضای محدودی را اشغال می کنند، به امکاناتی مانند انواع کپسول های آتش نشانی مایع، پودری، بسته کمک های اولیه و سیستم هشدار دهنده مجهز می شوند.

وی ادامه داد: کلید جعبه آتش نشانی در اختیار افراد معتمد هر منطقه که آموزش های اطفای حریق را فراگرفته باشند، قرار داده می شود و این افراد در زمان بروز آتش سوزی و پیش از رسیدن نیروهای آتش نشانی اقدامات اولیه و کنترل کننده برای کاهش خسارت و خاموش کردن جزیی آتش را انجام می دهند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قائمشهر گفت: آتش نشانی ایجاد ۳۰ جعبه اطفای حریق در مکان های تجاری، بازار، پاساژ، مساجد و مدارس را در دستور کار دارد.

وی افزود: با تخصیص اعتبار مورد نیاز در بودجه سال آینده شهرداری قائمشهرف این جعبه ها جاسازی خواهد شد.

شیرسوار بودجه مورد نیاز برای جاسازی جعبه های آتش نشانی را ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد.

وی گفت: با توجه به تراکم بالای جمعیت و نوع شهرسازی نامناسب، رسیدن بموقع نیروهای آتش نشانی و دستیابی به زمان سه دقیقه طلایی آتش نشانان در قائمشهر محقق نمی شود.

مدیرعامل آتش نشانی قائمشهر همچنین از اجرای طرح تاکسی آتش نشان با مشارکت رانندگان ۵۰ دستگاه تاکسی در این شهر خبر داد.

وی گفت: رانندگان تاکسی با فراگیری آموزش های اطفای حریق و با در اختیار گذاشتن وسایل لازم، تا زمان رسیدن آتش نشانان به محل نسبت به کنترل و خاموش کردن آتش فعالیت خواهند کرد.

او افزود: زمان طلایی رسیدن ماموران آتش نشانی به محل حادثه سه دقیقه است که به دلیل نامناسب بودن نوع شهرسازی در قائمشهر، این زمان به دو برابر می رسد.

شیرسوار ایجاد دوربرگردان در خیابان ها و بلوارها را از عوامل تاثیر گذار در افزایش سرعت رسیدن آتش نشانان به محل حادثه دانست و گفت: در حالی که کشورهای جهان به سمت ایجاد بزرگراه ها و معابر شهری گسترده می روند تا در زمان وقوع حوادث سرعت عمل ایجاد شود، این نوع شهرسازی در قائمشهر مشکل آفرین است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قائمشهر با اشاره به اینکه چهار ایستگاه به همراه شش دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین و سه دستگاه موتور سیکلت امدادی خدمات دهی می کنند، گفت: ایجاد دو ایستگاه آتش نشانی جدید و ۱۰ دستگاه ماشین آلات سنگین فقط برای دستیابی به ارائه خدمات مناسب در نقاط شهری قائمشهر نیاز است.

همچنین ببینید

atash

آتش سوزی در روستای رکابدارکلای قائم شهر

قائم خبر :مشاهدات آتش نشانان از بررسی محل حادثه ،ساختمانی با سقف حلبی بود که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *