آموزش وردپرس
shoraye-edari

جلسه شورای اداری با حضور رئیس بازرسی کشور

* حجت الاسلام سید جواد برهان: دادگستری قائمشهر از نظر کادر قضایی و اداری به ترتیب ۲۷ و ۳۷ درصد کمبود نیرو دارد .

* رئیس سازمان بازرسی کشور گفت: وضعیت ساختمان دادگستری قائم شهر نامناسب و نیازمند نوسازی است.

* مردم فسادهای اداری را گزارش بدهند

* دیدار مردمی قاضی سراج با مردم قائمشهر برگزار شد

به گزارش قائم خبر، پیرو سفر استانی رئیس قوه قضائیه و هیئت همراه به استان مازندران و حضور نمایندگان این قوه به شهرستان ها، ناصر سراج رئیس بازرسی کل کشور در شهرستان قائمشهر حضور یافت.

در این سفر قاضی سراج ابتدا در جلسه شورای اداری شهرستان قائمشهر شرکت کرد و به نکات گفته شده توسط مسئولین شهرستانی توجه نمود، بعد از جلسه شورای اداری طی اطلاع رسانی قبلی برای دیدار مردمی در حسینیه عاشقان قائمشهر حضور یافت.

حجت الاسلام سید جواد برهانی،رئیس دادگستری قائمشهردر جلسه شورای اداری قائمشهر افزود : براساس تشکیلا مصوب ، دادگستری قائمشهر از نظر کادر قضایی و اداری به ترتیب ۲۷ و ۳۷ درصد کمبود نیرو دارد .

وی ادامه داد : در حالی محاکم حقوقی ، جزایی و دادسرای قائمشهر با کمبود نیرو مواجه است که ورودی پرونده به این مجموعه ها بالاتر از حد نصاب تعیین شده است .

حد نصاب ورودی ماهانه پرونده به هر شعبه محاکم حقوقی ۹۰ ، جزایی ۱۱۰ و دادسرا ۱۲۰ فقره پرونده است .

رییس دادگستری قائمشهر گفت:ورودی ماهانه پرونده به هر شعبه حقوقی و جزایی قائمشهر به ترتیب ۱۰۰ و ۱۲۰ فقره پرونده است که بالاتر از حد نصاب تعیین شده است .

وی بیشترین پرونده های ورودی به دادگستری قائمشهر را پرونده خانواده اعلام کرد و ادامه داد :قائمشهر دارای دو شعبه رسیدگی به پرونده خانواده است که ماهانه به هر شعبه ۳۰۰ فقره پرونده ارسال می شود .

ناصر سراج بعدازظهر چهارشنبه در جلسه نشست با قضات و کارکنان دادگستری شهرستان قائمشهر اظهار داشت:

رئیس بازرسی کل کشور ضمن تشکر از کارکنان دادگستری قائمشهر، اذعان کرد: ساختمان دادگستری شهرستان قائمشهر نامناسب است چرا که فضای سخت افزاری و نرم افزاری قضایی باید در شرایط بسیار مناسبی قرار داشته باشد.وی افزود:طی گزارشی وضعیت نامناسب ساختمان اداری دادگستری شهرستان قائمشهر را به ریاست قوه قضاییه ارائه خواهم کرد.

وی با بیان اینکه مدیرکل دادگستری مازندران باید تاکنون نسبت به وضعیت نامساعد ساختمان دادگستری قائمشهر اقدام می کرد، گفت: مدیرکل دادگستری مازندران با سرکشی از ساختمان های دادگستری استان مشکلات فضای کاری آنان را بررسی و اعلام کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور نقش مردم را درشناسایی و معرفی مفاسد اداری تاثیر گذار دانست و گفت: مردم می توانند با معرفی مدیران و اداراتی که فساد اداری دارند ، دربرخورد با این معضل اجتماعی یاری رسان دستگاه قضائی باشند.

سراج افزود:مردم می توانند فسادهای اداری مسئولان و کارکنان دستگاه های اجرایی حتی فسادهای کوچک را از طریق سامانه سازمان بازرسی کل کشور اعلام بکنند .

وی ادامه داد: سازمان بازرسی کل کشور برای برخورد با فسادهای اداری حتی بر روی مسائل کوچک همچون گزارش برخورد بد و نامناسب مسئولان و کارکنان با ارباب رجوع حساسیت خواهد داشت .

در ادامه،ناصر سراج به همراه حسن میری رئیس بازرسی استان مازندران در حسینیه عاشقان ثارالله قائمشهر حاضر شد و با تمام مردم بصورت مستقیم به گفتگو پرداخت و به درد و دل مردم قائمشهر توجه نمود و دستوراتی را نیز به رئیس بازرسی استان می داد.

IMG_1866

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *