آموزش وردپرس
photo_2016-07-24_00-17-38

جلسه شورای ورزش در فرمانداری قائمشهر

این نشست با حضور نمایندگان این حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و در آن تمامی سخنرانان موضوع صبحت هایشان کمبود فضا و سرانه ورزشی بوده است .

فرماندار قائمشهر در این باره گفت : شهرستان قائمشهر به دلیل دارا بودن ورزشکاران و مدال آوران از جایگاه رفیعی در استان برخوردار است ، اما به دلیل کمبود امکاناتی که دراختیار ورزشکاران است متاسفانه در همه رشته ها با گلایه ورزشکاران مو اجه بوده ایم.

مهدی محمدی نبود زمین و پروژه های نیمه تمام را یکی از مهم ترین مشکلات ورزشکاران دانست و افزود : قائمشهر نیازمند توجه ویژه به اعتبارات ملی است.

وی ادامه داد : متاسفانه در سال گذشته از ۱۸درصد کل اعتباری که مصوب شده بود تنها ۱۳درصد محقق شد.

محمدی با بیان اینکه به دلیل کمبود اعتبارات نتوانستیم فضای ورزشی مورد نیاز را برای ورزشکاران مهیا کنیم ، گفت : با توجه به اینکه ورزش می تواند ریشه فساد را در بین جوانان از بین ببرد بنابراین باید نگاه به ورزشکاران جدی تر باشد .

** قائمشهر ، شهر ویژه ورزشی کشوری

رئیس اداره ورزش و جوانان هم گفت : باید به شهرستان قائمشهر با توجه به ورزشکاران و مدال آوران توجه جدی شود .

فرشید قدیمی افزود : خوشبختانه ورزشکاران ما در چهار ماه نخست سال جاری موفق به کسب ۲۵ مدال جهانی ، آسیایی و بین المللی شده اند.

وی با بیان اینکه زمانی که ورزشکاران به المپیک اعزام می شوند ، تعداد مدال ها کاسته می شود ، ادامه داد: شهرستان قائمشهر با دارا بودن قهرمانان موفق عمل کرده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان قائمشهر بابیان اینکه در سرانه ورزشی با مشکل جدی مواجه هستیم گفت: متاسفانه تراکم سالن ورزشی در شهرستان قائمشهر کم است و باتوجه به اعتبار ۷۰۰ میلیون تومانی سال گذشته تنها ۴۰ درصد اعتبار تخصیص پیدا کرد که در بخش تعمیرات هزینه شده است.

وی افزود : باید بتوانیم شهرستان قائمشهر را به عنوان یک شهر ویژه کشوری در زمینه ورزش معرفی کنیم تا از زیرساخت های لازم به نحو احسن استفاده شود.

قدیمی بابیان اینکه شهرستان قائمشهر در ۱۵ رشته ورزشی سرآمد دیگر شهرهاست ، گفت : ورزشکاران ما در عرصه های جهانی و آسیایی مدال های خوش رنگی را به ارمغان آورده اند.

رئیس اداره ورزش و جوانان اضافه کرد: امسال دررشته تکواندو و اسکیت برای اولین بار عضو تیم ملی داده ایم و همچنین در رشته کشتی نونهالان و خردسالان کشتی گیران ما موفق به کسب مدال قهرمانی شده اند.

قدیمی بابیان اینکه در شهرستان قائمشهر چالش هایی وجود دارد ،گفت : در این شهرستان زمین مناسب برای احداث سالن نداریم و همچنین نداشتن استادیوم استاندارد دیگر مشکل ماست.

وی اضافه کرد : نداشتن استخر سرپوشیده مختص اداره ورزش و جوانان ، عدم وجود خوابگاه ورزشی برای رشته های مختلف، کمبود اعتبارات عمرانی دیگر مشکلات این حوزه است .

** قائمشهر ، پیشانی ورزش مازندران

یکی از نمایندگان قائمشهر در مجلس هم گفت : همه هیات های ورزشی از احترام ویژه ای برخوردار هستند و باید در جهت رفع کمبود نیازهای آنها توجه جدی انجام شود .

عبدالله رضیان با بیان اینکه قائمشهر پیشانی ورزش مازندران است ، افزود : با توجه به اینکه شهرستان قائمشهر دارای ورزشکاران و مدال آوران بیشماری است می توانیم رتبه اول کشوری را به این شهرستان اختصاص دهیم.

نماینده مردم قائمشهر،سوادکوه ،جویبار،سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه باید ورزش را اولویت اول خود قرار دهیم ، گفت : همان طوری که ورزش برای سلامتی افراد مفید است ، همچنین می تواند بسیاری از معضلات اجتماعی را کاهش می دهد.

رضیان با اشاره به اینکه نبود امکانات زیبنده ورزشکاران ما نیست ، افزود : باید بحث تقویت نیازهای هیات شهرستان را به صرت جدی مد نظر قراردهیم که این امر نیازمند تفکر و همفکری است.

وی با تاکید بر اینکه قانون اختصاص ۲ درصد از درآمدهای صنایع به حوزه ورزش باید اجرایی شود ، گفت: با این نگاه می توان پاره ای از مشکلات در بخش ورزش را برطرف کرد.

** مدیریت خوب ، رفع مشکل

سید علی ادیانی دیگر نماینده حوزه انتخابیه در مجلس هم گفت : هیات های ورزشی شهرستان قائمشهر به صورت خود جوش و با نیم نگاهی مقدار ناچیز اعتبارات دولتی فعالیت در حال فعالیت هستند.

وی افزود : در بعضی از رشته های ورزشی ورود و خروج خوب وجود دارد و اگر بتوانیم همه رشته ها را با حداقل امکانات مهیا کنیم ، می توانیم سرآمد ورزش استان شویم .

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار ، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعتبارات شهرستان قائمشهر در حوزه ورزش همین مقدار ناچیز است ، گفت : بعضی مشکلات مالی نیست و با مدیریت خوب می توانیم بسیاری از مشکلات را حل کنیم.

ادیانی با تاکید براینکه در برنامه پنجم دستگاهها مکلف شدند تا یک درصد از بودجه عمرانی را به ورزش اختصاص دهند ، افزود : این امر با وجود تلاش های زیاد رای مجاز آورد و ما تلاش داریم چنین قانونی را جا بیاندازیم.

شهرستان قائمشهر دارای ۱۵ هزار ورزشکار سازماندهی شده ، ۴۰ هیات ورزشی فعال ، ۱۵ باشگاه خصوصی و ۲۰ باشگاه دولتی است.

این نشست پس از گله گذاری های کمبود مالی و فضای ورزشی پایان یافت و نتوانست جای جلسه به تعویق افتاده بدرقه ورزشکاران المپیکی را پر کند.

جلسه بدرقه این ورزشکاران روز چهارشنبه هفته پیش برگزار شود که به علت حضور نداشتن شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر به امروز موکول شده بود.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *