آموزش وردپرس
ghatar33

جلوگیری از بروز فاجعه در خط آهن مجاور جاده قائمشهر- شیرگاه

مدیرکل راه آهن شمال خواستار ایمن سازی و پیش بینی گارد مناسب در جاده قائمشهر- شیرگاه در مجاورت خط آهن شد.

 قائم خبر: به نقل از روابط عمومی اداره کل راه آهن شمال، یوسف گران پاشا اظهار کرد: در تاریخ ۲۰ آبان سال جاری، یک دستگاه خودرو سواری پژو در حد فاصل منطقه چالی و مخابرات شهر شیرگاه از جاده اصلی، منحرف و به دلیل نبود گارد مناسب، خودرو مذکور به داخل خط آهن سقوط کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیکی زمان تردد قطار مسافری از محل مذکور، این اتفاق می‌توانست به وقوع حادثه‌ای ناگوار تبدیل شود که به دلیل حضور به موقع پرسنل راه آهن از وقوع فاجعه برخورد خودرو با قطار و احتمال خروج از خط قطار جلوگیری شد.

مدیر کل راه آهن شمال افزود: بنا به نظرات کارشناسی این اداره کل، نیوجرسی‌های نصب شده در کنار جاده‌ها باید با ضریب بالای ایمنی همراه باشد تا از وقوع چنین حوادثی جلوگیری شود.براساس قوانین ریلی، مسائل ایمنی در مسیر قطارهای مسافری و باری باید به صورت کامل رعایت شود.

گران پاشا تصریح کرد: راه آهن شمال مکاتبات لازم را با شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل مازندران و ارسال رونوشت این مکاتبات به ستاد حوادث غیر مترقبه استانداری مازندران با موضوع ضرورت ایمن بودن محور ریلی قائمشهر- شیرگاه انجام داده است که امیدواریم مسئولین این شرکت هرچه زودتر اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: در محور راه آهن شمال، همه روزه ۷ رام قطار مسافری و بالغ بر ده‌ها قطار باری تردد می کنند که ایمن بودن مسیر خط آهن با توجه به این‌که بخش اعظمی از آن در مجاورت مناطق مسکونی قرار دارد یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولین این اداره کل است.

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *