آموزش وردپرس
b (7)

جنجالی‌ترین صحنه داوری فوتبال کشور

تیم فوتبال نساجی مازندران در آخرین دیدار فصل ۹۲ – ۹۳ لیگ دسته اول فوتبال ایران مقابل شهرداری یاسوج با اتفاقات عجیب و غریبی مواجه شد که شاید تا سال ها از اذهان هواداران این تیم پاک نشود.

این دیدار برای نماینده فوتبال مازندران اهمیت چندانی نداشت و ارتقاء این تیم از رده چهارم جدول به رده سوم می توانست تنها دستاورد نساجی چی ها در این دیدار باشد .

در دقایق ابتدائی این دیدار یک بازی پایاپای و تقریباً هجومی را از سوی بازیکنان هر دو تیم شاهد بودیم ولی از دقیقه ۷۰ بازی اتفاقاتی روی داد که شاید هر چند سال یکبار شاهد آن باشیم.

در این لحظه صابرمیرقربانی بازیکن تیم نساجی با جا گذاشتن حسن حوری ، دروازبان باتجربه تیم شهرداری یاسوج در آستانه به ثمر رساندن اولین گل نساجی بود ولی به یکباره یکی از بازیکنان ذخیره تیم شهرداری یاسوج که پشت دروازه مشغول گرم کردن بود وارد زمین شد به سرعت خود را به درون دروازه رساند و در یک عملیات انتحاری توپ را با ضربه سر به بیرون زد .

تمام بازیکنان نساجی ضمن اعتراض به این حرکت عجیب و غیرمنتظره بازیکن حریف از داور خواستند تا به حساب نساجی ، گل محسوب شود.

سرمربی ارزشی و بااخلاق شهرداری یاسوج نیز هاج و واج به این بازیکن نگاه می کرد و نمی دانست در آن لحظه باید چه عکس العملی از خود نشان دهد.

داور این دیدار نیز پس از مشورت با کمک داور بازی رای به خطای دوضرب از روی خط شش قدم تیم شهرداری یاسوج داد تا اعتراضات نسبت به این تصمیم شدت بیشتری به خود بگیرد.

ضربه خطا با شوت بسیار محکم صابر میرقربانی نواخته می شود و توپ به کفت دست بازیکن تیم شهرداری یاسوج برخورد می کند ولی داور اعتقادی به ضربه پنالتی ندارد تا واکنش شدید اندک هواداران نساجی را به همراه داشته باشد.

درباره حکم داور با هوشنگ نصیرزاده صحبت کردیم که کارشناس داوری کشورمان گفت:

اینکه داور مسابقه این توپ را گل اعلام نکرده قانون فیفاست و داور هم قانون را اجرا کرده است. قانون می‌گوید بازیکنی که به میدان آمده اگر در لیست ۱۸ نفره است اخراج شود و بازی با دراپ‌بال از سر گرفته شود که داور در اینجا به جای دراپ‌بال، داخل محوطه جریمه ضربه آزادی را تقدیم بازیکنان نساجی کرده که درست این بود این کار را نمی‌کرد.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …