آموزش وردپرس

جوان قائمشهری دیه اعضای خانواده اش را برای مدرسه سازی بخشید

 قائم خبر: وی که به همراه خواهرش ˈ صدیقه ˈ تنها بازماندگان خانواده هشت نفری هستند ، به خاطر این اقدام خیرخواهانه اشان سه شنبه شب در آیین جشن جوان که به مناسب ولادت حضرت علی اکبر (ع) با حضور معاون استاندار مازندران در قائمشهر برگزار شد ، مورد تجلیل قرار گرفتند.

شش تن از اعضای خانواده این دو بانوی جوان سال ۱۳۸۸ هنگام بازگشت از سفر تهران در منطقه دماوند بر اثر تصادف با یک دستگاه کامیون جان باختند.

فاطمه بریجانی در حاشیه جشن روز جوان به خبرنگار ایرنا گفت : در آن تصادف مرگبار ، پدر ، مادر ، سه خواهر و تنها برادرم را از دست دادم.

وی افزود : با توجه به این که پدر ، سه خواهر و برادرم همگی تحصیلکرده دانشگاهی بودند و علم اندوزی و تحصیل در خانواده ام همیشه مورد نظر و توجه بود به همین خاطر دیه تمامی آنان را برای ساخت مدرسه به آموزش و پرورش بخشیدم.

او ادامه داد : البته برای انجام این کار خیر من و تنها خواهر باقی مانده ام با هم تصمیم گرفتیم تا ضمن مشارکت در توسعه فضای آموزشی و بهبود تحصیلی کودکان و جوانان این مرز و بوم ، روح امواتمان را از ثواب این کار خوشنود گردانیم.

بریجانی گفت : با اهدای این مبلغ نیمی از هزینه ساخت یک مدرسه شش کلاسه در زمینی به وسعت ۵۷۰ متر در منطقه ˈ کوچکسرا ˈ قائمشهر تامین شده و هم اکنون به نام برادرم مهندس ˈ میثم بریمانی ˈ در حال ساخت است.

وی ادامه فعالیت در ساخت فضاهای عام المنفعه را از برنامه های خود و خواهرش اعلام کرد و افزود : من و خواهرم اکنون نیز با پرداخت ۱۵۰ میلیون ریال در ساخت مسجد روستای

ˈ کروا ˈ زادگاه پدر و مادرم مشارکت داریم.

مسوولان شهرستان قائمشهر از اقدام این دو بانوی جوان و خیر شهرستان با اهدای لوح ، قدردانی کردند.

شهرستان قائمشهر ۴۲ خیر مدرسه ساز دارد که میانگین سن آنان حدود ۴۸ سال است.

منبع : ایرنا

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *