آموزش وردپرس
ostandari

حضور پررنگ قائمشهری ها در لیست احتمالی استاندار مازندران

از همان روزهای نخستین پیروزی دکتر حسن روحانی، گمانه‌زنی‌ها برای تعیین استاندار در سطح رسانه‌ها آغاز شد.

در نخستین اقدام، تعدادی از نماینده‌های مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی با تهیه نامه‌ای، کیومرث نیاز آذری، رئیس فعلی دانشگاه آزاد واحد ساری و مدیر کل سابق اطلاعات مازندران، را به عنوان گزینه پیشنهادی معرفی کردند. گزینه‌ای که با مخالفت‌ها و موافقت‌هایی مواجه شد.

 در ادامه فعالان ستاد انتخاباتی اصولگرایان حامی دکتر روحانی در مازندران ربیع فلاح، رییس این ستاد و رییس اسبق سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، را به رئیس جمهور منتخب معرفی کردند.

 عده‌ای از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب نیز علی کریمی مله،عضو هیات علمی دانشگاه مازندران و معاون اسبق سیاسی امنیتی استانداری مازندران، را شایسته این منصب دانستند.

 در عین حال تعدادی از مدیران و چهره‌های سیاسی اجتماعی اطلاح‌طلب و میانه‌رو دولت‌های هاشمی و خاتمی نیز از گزینه‌هایی چون داود کشاورزیان (استاندار اسبق مازندران)، جعفر رحمان‌زاده (استاندار سابق زنجان)، عسگری فقیه (معاون سیاسی استانداری در استان‌های آذربایجان غربی، همدان و گلستان و نماینده قائمشهر)، انوشیروان محسنی (نماینده ادوار مردم نوشهر و چالوس)، محسن نریمان (نماینده ادوار مردم بابل و استاندار سابق خراسان شمالی)، ولی رعیت (نماینده ادوار قائمشهر و سوادکوه)، یدالله طاهر نژاد (نماینده سابق مردم نوشهر و چالوس)، سید خلاق میرنیا (رئیس سابق دانشگاه مازندران)، احمد (مجید) حسین‌زادگان (فرماندار سابق ساری و نوشهر)، علیرضا نادری (فرمانده اسبق سپاه ناحیه قائم شهر) راپیشنهاد دادند.

 در روزهای اخیر تعدادی از فعالان رسانه‌ای هم خواستار تداوم مدیریت سید علی اکبر طاهایی (استاندار فعلی مازندران) شدند.

در این میان برخی از اصولگرایان نیز به صورت جسته و گریخته نام‌هایی چون محمد باقرزاده (رئیس فعلی دانشگاه آزاد قائمشهر) و بهرام حمیدی (مدیر کل فعلی صدا و سیمای مرکز مازندران) را نیز مطرح می‌کنند.

 سه ضلع علی اکبر ناطق نوری، اکبر هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی در تعیین استاندار جدید مازندران نقش تاثیر گذاری خواهد داشت. البته رئیس دولت، وزیر کشور(و احتمالا مصطفی پورمحمدی و علی لاریجانی) نیز براساس تعامل و ملاحظات سیاسی و اجتماعی این روند را تکمیل می‌کنند.

منبع خبر: مازندنومه

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *