آموزش وردپرس
kafshgarkolah-1

خیابان کفشگرکلا ۳۰ سال در حسرت پیاده رو

 قائم خبر :این خبر را بری چندمین باری است که منتشر می کنیم متاسفانه حادثه ای که دیروز در این خیابان برای دانش آموزی رخ داد وچیزی نمانده بود که منجر به مرگش شود ،تصمیم گرفتیم که این مطلب را دوباره منتشر کنیم.شهردار وشورای شهر قبلی نتوانستند به داد مردم این خیابان برسند. امید واریم شهردار وشورای شهر جدید این معضل ،که غیراز زیبایی ورفاه ،تامین کننده جان مردم خیابان کفشگر کلاه می باشد را رفع کند.

خیابان کفشگرکلا قائمشهر یکی از خیابانهای قدیمی، پرجمیعت و مهم از نظر تردد می باشد.ساکنین این خیابان از داشتن یک پیاده رو برای رفت و آمد محروم می باشند.

خیابان کفشگرکلا قائمشهر یکی از خیابانهای قدیمی، پرجمعیت و مهم از نظر تردد و متصل کننده خیابانهای صالحی مازندرانی(تهران) به خیابان بابل و همچنین اتصال کننده شمال به جنوب رینگ تازه تاسیس می باشد. خیابان کفشگرکلا بیش از ۳ کیلومتر طول دارد.ابتدای این خیابان بازار روز و انتهای آن کمربندی غربی می باشد.این خیابان دارای چند هزار جمعیت و دهها مدرسه، مسجد و … بیش از چند دهه است که از داشتن پیاده رو (ابتدایی ترین حق یک عابر) محروم می باشد. در بعضی از قسمتها جوی آب وجود ندارد و با یک بارندگی، دریاچه زیبایی پدید می آید و در قسمتی هم اصلاً پیاده رو وجود ندارد و جان ساکنین این منطقه در خطر تصادف با وسایل نقلیه است و آن قسمتی هم که پیادرو دارد موزاییک ندارد و می توان از چاله چوله آن برای مسابقات موتور سواری استفاد کرد و بالاخر آن قسمتی هم که یک مقدار مرتب است از آسفالت خیابانی بجای موزاییک استفاده شده است. در انتها به چند عکسی که کاملا این وضعیت را توصیف می کند نگاه می کنیم. امیدواریم که مسئولین بعداز ۳۰ سال نیم نگاهی هم به خیابان کفشگرکلا که با مرکز شهر کمتر از ۸۰۰ متر فاصله دارد داشته باشند.امیدواریم مشکلات مردم این منطقه از شهر عزیزمان به زودی حل گردد.

kafshgarkolah-2

آقایان مسئول ! این فرزندان هر روز برای رفتن به مدرسه باید هزاران خطر را به جان بخرند

kafshgarkolah-1

همچنین ببینید

atash

آتش سوزی در روستای رکابدارکلای قائم شهر

قائم خبر :مشاهدات آتش نشانان از بررسی محل حادثه ،ساختمانی با سقف حلبی بود که …

۷ دیدگاه

 1. نبود پیاده رو فاجعه است و عدم احداث آن خیانت. اعضای شورای شهر بجای نشستن پشت میز جلسات بروند و مشکلات محله های قائمشهر را بررسی و با ساکنین گفتگو کنند

 2. با سلام
  از سایت وزین قائم خبر ،بخاطر انعکاس وضعیت خیابان کفشگرکلا بسیار ممنونم. من از ساکنین این خیابان هستم و بارها به شهرداری بابت این موضوع مراجعه کردم اما تاکنو ن جز بی تفاوتی چیزی ندیدم
  آقای شهردار به خیابانی که یکی از نبض های شهر است رحم کنید ،به عابرین نگران این خیابان رحم کنید ،به کودکان معصوم ساکن این خیابان رحم کنید ، وبه افراد سالمند این خیابان رحم کنیدکه روزها خطرات سرعت زیاد ماشینها و شبها ترافیک سرسام آور آن را باید تحمل کنند رحم کنید.
  به امید دستیابی به حقوق شهروندی برای همه افراد جامعه

 3. ولش کنید مسئولان ما فکر خودشون وجیب خودشونند فقط فقط مالیات می گیرند اخه این همه پول ومالیات کجا میره یعنی این پولها از گلوتون پایین میره.من خونه ومغازه در این خیابانه چند سالی است که کنار مغازه مون یه ساختمان نیمه کاره وجود دارد که الان مانند یه دره می باشد .اینجا شد جای ریختن زباله مردم.خداییش زیر مغازه مون ریزش کرده سقف مغازمون ترک گرفته ما با بسمه الله این جا کار می کنیم خواهش می کنم لطفا شما بیایین اینجا را ببینیدیه چند تا عکس بگیرین ما که توی قائمشهر هیچی ندیدیم من همیشه به پدرم میگم اینجا را ول کنیم بریم شهری دیگه زندگی کنیم شاید مسئولان شهر دیگه فکر همشهری خود باشن.نه یه تفریح داریم نه یه جای دنج داریم باید بریم شهرهای دیگه.خداییش من کوچیک تمام بچه های قائمشهر هستم وافتخار می کنم قائمشهریم.

 4. م.حاتمی زاده

  با سلام
  واقعاً جای تأسف دارد که این شهر با این قدمت و مردمان بسیار نجیب وضعیت شهر نسنت به دوشهر چسبیده به آن اینقدر اسف بار است. هفته ی پیش برای رهن خانه در این شهر اقدام کردم چون تصمیم گرفتیم به وطنمان برای زندگی کردن بازگردیم. اولاً وضعیت آسفالت کوچه و خیابانها خیلی افتضاح ،خیلی از اماکن از کمترین امکانات شهری مانند سطل زباله و … هم محروم هستند. خانه ها در داخل کوچه با بی نظمی خاصی ساخته شده، پیاده رو که واقعاً کمیابه، مثلاً در استان مازندران واقع شده و لی تهی از درخت یا درختچه در خیابانها و کوچه ها که جداً دیدن این صحنه ها برای من که بزرگ شده ی این شهر هستم و پیشینه ان را میدانم زجر بزرگی است. برای من جای سؤال است مسئولین این شهر چه می کنند. یک نظم دادن به شهر چقدر هزینه دارد. سروسامان دادن به شهری که خود مستعد سرسبزی و زییایی است چه هزینه ای دارد. یک آسفالت بعد از این همه وصله و پینه کردن کوچه ها چقدر هزینه می خواهد. ای کاش کمی غیرت در وجود این مسئولین باقی می ماند. خواهش می کنم این نظر را ثبت و به اطلاع مسئولین محترم برسانید.

 5. یه ۳۰ سال دیگه هم انتظار خواهد کشید

 6. من فکر میکردیم ما استان لرستان هستیم؛ شهرستان محروم و دور افتاده هستیم؛ شهرداریمون خوب کار نمیکنه؛
  ولی دیگه حداقل پرت ترین خیابان ها و بدترین جاهای شهر هم پیاده روهای مرتب و منظم داریم.
  حداقل دو ماهی یکبار میبینیم یک جای شهر حتی در حد تغییر نمای یک میدان؛ کارایی انجام میشه و اونقدرام بیکار نیست شهرداری…
  اما بی شباهت به شهر ما هم نیست… شهرِ کوچک ما هم کم و کاستی زیاد دارد…

  با اینکه دیگه از نقل مکان به قائمشهر تقریبا منصرف شدم و قرار نیست به قائمشهر بیام؛ اما به این سایت عادت کردم و روزی چند بار بهش سر میزنم و در آینده هم سر خواهم زد.

  اما همه چیز هم بد نیست. همین که یک سایتِ خوب مثل اینجا دارید که میتونید در مورد مشکلات شهرتون صحبت کنید؛ یک امتیاز مثبت محسوب میشه. حداقل شهر ما سایتِ تعاملی نداره. (سایت مرتبط با شهر زیاد داریم ولی معمولا توسط مدیر آپدیت میشوند و امکان ثبت نظر نیست). حالا نمیدونم این سایت هم تا کِی دوام پیدا کنه؛ یا شاید اصلا بیان مدیر سایت رو بگیرن جریمه هم کنن که چرا مشکلات رو بیان کردید یا در بیان مشکلات بزرگنمایی کردید و… D:

  از اونجایی که خودم هم بیشتر از ده سال میشه که وبمستر و برنامه نویس وب هستم؛ میتونم بگم سایت خیلی خوبی برای شهرتون؛ یعنی قائمشهر ساخته شده. بعضی جاها هم میدیدم که در نظرات؛ مدیریت سایت به کوتاهی متهم شده؛ که برام سوال پیش اومده که مگه این سایت دولتی هست که وظیفــه ای برای مدیر اون محسوب بشه؟. که اگه من جای ادمینِ سایت بودم بهم برمیخورد و سایتو جمع میکردم. 😀
  قالبِ سازگار با موبایل سایت هم خیلی خوبِ. میشه براحتی با موبایل خبرها و نظرات سایت رو مطالعه کرد. من خوشم اومد.

  حالا پیــــــــــــاده روی این خیـــــابون درست شد بعــــــد از گذشت یکسال از انتشار این خبــــــــــــــــــــر؟

  • خوشبختانه ما آزادانهو با هزینه شخصی حدود ۳ سال می باشد که در حوزه قائمشهر فعالیت داریم.
   متاسفانه بعد از انتشار این خبر هنوز خبری از درست شدن پیاده رو های این خیابان نشده!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *