آموزش وردپرس
madrese-saz

خیرین گمنام مدرسه ساز قائمشهر

 • خیر مدرسه ساز :اگر دولت ۵۰درصد هزینه رو تقبل کند۱۴مدرسه در قائمشهر می سازیم
 • چه شد تصمیم گرفتند که در قائمشهر ۱۴ مدرسه احداث کنند؟

 قائم خبر – میلاد اکبری: عمل خیر مختص یک یا چند مورد نیست. هرکسی با هر آنچه در توان دارد باید در این راه سرمایه گذاری کند. البته در این زمینه باید به نیاز های جوامع خود دقت کرده و با طبقه بندی و اولویت بندی نیازها اقدام به انجام خیر کند.

البته در این میان تعلیم و تربیت و جایگاه نظام آموزشی در قرآن بسیار رفیع تر است چراکه توسعه و تعالی بشریت را در گرو این امر می داند. این امر تا اندازه ای حائز اهمیت است که همه آیات قرآن به طور مستقیم و غیر مستقیم در مقام تربیت انسان است. قرآن مجید خود یک کتاب تربیتی است و همه آیات آن به طور مستقیم و غیر مستقیم در مقام تربیت انسان در رده های مختلف سنی می پردازد. این امر خود نشان از اهمیت بحث تعلیم تربیت و مدرسه در جامعه است.خداوند در سوره لقمان از آیه ۱۳ تا ۱۹ به شدت بر این امر تأکید دارد. پس می توان نتیجه گرفت که خیرین مدرسه سازی که قدم در این راه خیر گذاشته اند، در واقع بر دو اصل اساسی که خداوند در کتاب الله بر آن تأکید داشته جامه عمل پوشاندند.

خیرین مدرسه ساز؛ تیز بین و هوشیار

این فرشتگان عرصه تعلیم و تربیت با دستای آکنده از محبت، به روشنی اصلی ترین مشکل کشوررا درک کرده و قدم در این راه گذاشتند. تربیت اساس وپایه یک جامعه است .دوام وبقا،حیات وممات، سعادت وشقاوت ، صعود وسقوط هرجامعه ای به تربیت آن بستگی دارد. هرجامعه ای که به این مقوله وگفتمان اهمیت داده، اثرات مثبت آن را دیده است و خیران مدرسه ساز این امر را با جان و دل درک کردند و اقدام به ساخت مدارس برای دانش آموزان کردند. تیز بینی و هوشمندی خیرین جای بسی ستایش را دارد چراکه آنان با دلی آکنده از مهربانی و ذکاوتی مثال زدنی نیاز کشور را در نظام آموزشی دانسته و قدم در این راه گذاشتند.

با سلام،خودتان را بصورت اجمالی معرفی کنید.

به نام خدا.من علیرضا رحمانی کوتنایی هستم دبیر بازنشسته آموزش و پرورش شهرستان قائمشهر.

چه شد که شما روی به مدرسه سازی آوردید؟

خیلی دوست داشتم که در کار خیر دستی داشته باشم ولی بضاعت مالی بنده چنین اجازه ای را نداد.اما خدا کمک کرد که توانستم با تعدادی از دوستان و آشنایانی که دست به خیر بودند،کار مدرسه سازی را در قائمشهر آغاز کنیم.

خیرین مدرسه سازی که هزینه های ساخت را متقبل می شوند چه کسانی هستند؟

آنها با نام بردن اسامی شان بشدت مخالف هستند و دوست دارند بصورت گمنام باقی بمانند.بنده نماینده تام الاختیار و امین آنها هستم و تمامی کارهای اجرایی ساخت آن با بنده می باشد.

آیا خییرین اهل استان مازندران هستند؟

بله تعدادی از آنها هم استانی ما هستند

قصد دارید چند مدرسه در قائمشهر احداث کنید؟

ما از همان ابتدا در دفتر رئیس آموزش و پرورش قائمشهر وقت (سال ۱۳۸۷) تصمیم گرفتیم به نیت چهارده معصوم،چهارده مدرسه بصورت ۵۰-۵۰ در قائمشهر احداث کنیم.یعنی ۵۰ درصد هزینه های ساخت را خییرین و ۵۰ درصد دیگر را دولت پرداخت کند.

چه شد تصمیم گرفتند که در قائمشهر ۱۴ مدرسه احداث کنند؟

از آنجایی که تراکم جمعیتی قائمشهر بسیار بالاست و بیشترین مدارس تخریبی استان مازندران را قائمشهر دارد و بنده هم اهل قائمشهر هستم،تصمیم گرفتیم که در این شهر کار خیر انجام دهیم.

چه مدارسی تا به حال احداث کردید؟

اولین مدرسه ما دبیرستان شهید بهرامی در چشمه سر قائمشهر بود که الان تبدیل به هنرستان شهید بهرامی شده است.

از مدارس تکمیل شده دیگر می توان به دبستان شهید عبدالله پور،علامه طوسی سیاه کلا(امام حسین) اشاره کرد.

چهارمین پروژه ما دبیرستان زکیه خیابان تهران است که شامل سه طبقه می باشد و حدود ۷۰ درصد کار آن انجام شده است.تمامی مدارس با نام قبلی می باشند اما بر سر درب آنها مدرسه چهارده معصوم کاشی کاری شده است.

پنجمین مدرسه در شهرک فرهنگیان فاز ۲ است.بخشی خصوصی دیگری این مدرسه را آغاز کرد.اما در ادامه کار با مشکل مالی مواجه شد.ما اعتباری بالغ بر صد میلیون تومان برای تکمیل این مدرسه در نظر گرفتیم.به حمدالله این مدرسه هم تکمیل شد و حال نیازمند تجهیز کردن آن توسط مسئولین آموزش و پرورش و اداره نوسازی است.

به غیر از قائمشهر در شهر دیگری هم مدرسه سازی انجام دادید؟

بله،ما در استان سیستان و بلوچستان که منطقه محرومی هم می باشد،دو مدرسه احداث کردیم.

قوانین ایمنی برای ساخت این مدارس انجام میشود؟

۱۰۰درصد.این مدارسی که ما می سازیم با نظارت و نقشه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس است.تمامی کارهایی که ناظر عنوان می کنند،اجرا می کنیم.فقط پیمانکار پروژه ها با ماست.اعتباری را هم که در اختیار داریم بصورت بهینه در ساخت مدارس هزینه می شود.

مشکلاتی در این راه خیر داشتید؟

بله،چند سالی است که دولت دیگر قادر به همراهی ما برای ساخت مدرسه نیست.بعضی ها پیشنهاد می کنند که به جای ۱۴ تا مدرسه بصورت ۵۰-۵۰ ، ۷ مدرسه باهزینه کامل خودتان بسازید.اما ما موافقت نمیکنیم زیرا به دلیل نیاز باید در این شهر ۱۴تا مدرسه ساخته شود.

ما حاضریم خییر دیگری هم بیایید تا ۵۰ درصد دولت را متقبل شود و با همکاری هم مدرسه بسازیم.

برنامه آینده تان چیست؟

اگر پنجمین مدرسه ما توسط مسئولین تجهیز شود و اعتباری برای آن مصوب کنند،قول می دهیم در سال ۱۳۹۵ ساخت ششمین مدرسه را آغاز کنیم.

با تشکر

ممنون از شما و مدیران سایت قائم خبر

«وَلِکُلٍّ وِجْهَهٌ هُوَ مُوَلِّیهَا فَاسْتَبِقُواْ الْخَیْرَاتِ أَیْنَ مَا تَکُونُواْ یَأْتِ بِکُمُ اللّهُ جَمِیعًا إِنَّ اللّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ

هر کسی را جانبی است که بدان روی می آورد پس در نیکی کردن بر یکدیگرسبقت گیرید هر جا که باشید خدا شما را گرد می آورد ، که او بر هر کاری تواناست. سوره بقره آیه ۱۴۸ »

madrese-saz (1) madrese-saz (2) madrese-saz (3) madrese-saz (4) madrese-saz (5) madrese-saz (6) madrese-saz (7)

همچنین ببینید

modiran_mazandaran

مدیران مازندرانی در بدنه اجرایی کشور

استان مازندران از جمله استان‌های مدیر پرور بوده که به‌واسطه توانمندی برخی از این مدیران …

۷ دیدگاه

 1. خیرتون قبول خدا نگهدار شما

 2. دروود بر انسان های پاک سرشتی که طریق ماندگاری در پیش گرفته اند.
  ما عندکم ینفد وما عند الله باق( النحل ۹۶)
  «آنچه نزد شماست از دست می رود و آنچه نزد خداست باقی می ماند»
  یکی از صفات مومن آن است که در هر چیزی مالک اصلی را خدا می داند و ملکیت خود را اعتباری. لذا همچون خزانه داران سلاطین هر جا که سلطان حقیقی آسمان و زمین بگوید بی چون و چرا خرج می کند و آن را جز انجام وظیفه چیز دیگری نمی پندارد

 3. خدا خیرتون بده.قائم خبر تشکر

 4. درود بر بزرگ مردانی که می توانند از مال خود بگذرند ، از وقت خود بگذارند ، از زندگی خود خرج کنند ، افق نگاه خود را به پهنای آسمان درآورند و بدون هیچ چشم داشتی آخرت خود را بسازند .
  پدرم پاینده باشی .

 5. چشمایید و البته الگو

 6. با سلام و خدا قوت خدمت جناب آقای رحمانی از زحمات بی شائبه شما در کار خیر مدرسه سازی در این شهرستان کمال تقدیر و تشکر را دارم و از آنجایی که عشق واقعی را در پیش گرفته اید بهترین ها را برای شما از خداوند یکتا آرزومندم

 7. خیر نیکو کار:

  به آسانی نمی شود مدح تو خواند من ز توصیف تو صد جمله ی قابل دارم

  سلام و عرض شاد باش دارم خدمت شما عزیزانی که با دستان مهربان تان مأمنی

  می سازید سر شار از اخلاص ، شما برگزیدگانی که در کلاس ایثار درس سخاوت می

  دهید ، شما نازنینانی که سعادتمندان دنیا و آخرتید ، شما خوبانی که انسانیت را

  تفسیر می کنید و در صحیفه ی دلهایتان وفاداری و از خود گذشتگی را رقم زده اید.

  آفرین بر شما که با یاری سبزتان اندیشه ها را بارور می سازید ;

  دستان گرمتان را می فشارم و اهدافتان پایدار و گامهایتان استوار باد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *