آموزش وردپرس
قائمشهر در شب از نمای بالا
قائمشهر در شب از نمای بالا

داشتن شهر زیبا، تمیز و سالم حق من است

قائم خبر: زیبا سازی شهر همواره در بین کارشناسان مسائل شهری از دو بعد کارکردی و بصری مورد مطالعه قرار می گیرد. “بعد کارکردی” به جنبه های عملکردی عناصر محیط و “بعد بصری” نیز به مقوله رنگ، فرم و ترکیب فضا و محیط می پردازد.

بعد عملکردی عناصر، المان، مبلمان و طراحی های منظر شهری بیشتر با جسم شهروندان تاثیر گذار است.بنابر این محیطی زیبا است که انسان در آن هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی احساس آرامش و راحتی نماید.

این زیبایی به عوامل و عناصری مثل کیفیت طراحی شهری، کیفیت مصالح به کار رفته در نماها، رنگ، فرم، معماری نور، روشنایی در شب، ضوابط معماری نما، افق دید و کیفیت و کمیت فضای سبز، المان ها و همچنین تناسب احجام با محیط، پاکیزگی شهر، ترافیک، کیفیت تاسیسات زیر بنایی شهر، کیفیت و کمیت تبلیغات شهری …. بستگی دارد.

متاسفانه شهرما ، قائمشهر چه امروز چه  در ادوار گذشته غیر از کمبودهای زیربنایی از نظر زیبایی وتمیزی  ومبلمان شهری ،پیشرفت چشمگیری نداشته است .

 در این رابطه می توان به علل مختلف از جمله نداشتن نیروی متخصص،اهمیت ندادن به امر زیبایی مسئولین شهرداری،عدم استفاده از مشاورین زیبا سازی شهری ،نداشتن بودجه لازم  وغیره….اشاره کرد.

امید است  مسولین زیباسازی شهرداری  قائمشهر با استفاده از نیروهای متخصص وهمچنین با استفاده ازتجارب شهرهای پیشرفته ودرحال پیشرفت مانند همسایه خودمان ساری که با استفاده از یک شهردار جوان ، پرانرژی وخلاق چهره ی شهرش را دگرگون کرده است ، بتوانیم آنچه راکه شهرما ن لیاقتش را دارد برسیم. چرا که ایجاد فضاهای زیبا و دلپذیر و سازماندهی ساختارهای شهری موزون و متناسب ،نقش بسیار مهمی در ایجاد روحیه نشاط و شادابی و کاستن از تنشهای روحی جامعه ایفا می کند.

 

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

۷ دیدگاه

 1. با سلام
  واقعا قائمشهر شهری شد برا اب جوش گرفتن مسافرا متاسفم برا شهرم که یکی از راههای اصلی کشور بحساب میاد ولی اکثر گردشگرا فقط از این شهر عبور میکنند چرا مسئولین کاری نمیکنند که قائمشهر بشه یک شهر توریستی و گردشگر پسند هزاران پول بی دلیل خرج میشه ولی یکجای درست حسابی یا یک خیابان تمیز از لحاظ آسفالت نداریم با اینکه بزرگترین کارخانه آسفالت درو ن این شهر قرار داره باز مشاهده خرابی اسفالت ها هستیم امیدوارم شهر من هم مثل شهر های غرب استان خودمون یک شهر گردشگری بشه
  البته جای خسته نباشید هم داریم که تابلوهاییی که در مسیر خیابان کارگر نصب کردند سر هر خیابان واقعا این کارشان ارزشمند بود و هر چند باید زودتر از اینها نصب میکردند .

 2. این شهردار نمیخواد بره؟؟

  الان فرق شهر ما با یه روستا دور افتاده چیه؟

  الان نزدیک عیده به شهر برس اقاى حجازى انقد به فکر جیبت نباش

 3. سلام خدمت همه دوستان.متاسفانه پیگیری های شهروندان درمورد امورات شهری سرانجامی ندارد.برای مثال کوچه شهید رجایی در خیابان جویبار قریب به ۲سال و اندی می باشد که فاقد تابلو است و کوچه بی نام.کوچه مسجد قایم هم با کنده کاری های آسفالت نشده بیشتر شبیه پیست های موتور سواری و قایقرانی شده.خداوند به ما صبر بده.

 4. تا حجازی هست خبری از آبادانی نیست فقط و فقط منافع
  شورای شهر ما شما رو انخاب کردیم و به شما اطمینان و اعتماد
  شما رو به هر کی میپرستید و اعتقاد دارید برای رفتن حجازی و شهرداری قوی فکری کنید .

 5. ما هم شهری زیبا میخواهیم هم ایمن
  فکری به حال این روزگار سازمان آتش نشانی کنید لطفا .

 6. وقتی حجازی بدون در نظر گرفتن شرایط و الزامات موجز ساخت ساختمانهای بلند را در قائمشهر صادر میکنه
  دیگه شهر مگه زیبا هم خواهد شد ………………………………………………………………………………..

 7. شورای شهر و شهردار خوب با هم می سازناااااا… عوارض و مالیات و هزار چیز دیگه واسه چی داریم واریز میکنیم؟؟؟؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *