آموزش وردپرس
دانشکده علوم انسانی
دانشکده علوم انسانی

دانشگاه آزاد قائمشهر در انتظار سرنوشت کارخانه نساجی مازندران

حجت الاسلام سیدحسین ابراهیمیان روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ابراز نگرانی کرد که این دانشگاه به سرنوشت کارخانه های نساجی مازندران در قائمشهر دچار نشوند .

وی گفت : دانشگاه آزاد قائمشهر به عنوان قدیمی ترین دانشگاه شمال کشور در دوران دفاع مقدس شروع به کار کرد و هم اکنون دارای ۳۶ رشته دکترا ، ۱۲۸ رشته کارشناسی ارشد و بیش از یکصد رشته کاردانی و کارشناسی است.

او افزود : در دانشگاه آزاد قائمشهر بیش از ۶۰۰ نفر عضو هیات علمی و کارمند مشغول فعالیت هستند که در بسیاری از رشته ها آمار اساتید بیش از دانشجویان است .

رئیس دانشگاه آزاد قائمشهر گفت : در حالی که ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در سال بابت حقوق به استادان این دانشگاه پرداخت می شود ، درآمد دانشگاه نصف این مبلغ است .

وی راه نجات دانشگاه را ترغیب جوانان برای ادامه تحصیل دانست و افزود : با همکاری مدیران و مسئولان می توانیم خود را به رشد برسانیم تا جوانان به سمت دانشگاه سوق داده شوند.

او افزود : با مدیریت جهادی و تشکیل اتاق فکر می توانیم در راستای ارتقای و حفظ دانشگاه گام های موثری برداریم.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائمشهر سال ۱۳۶۲ با پنج رشته تحصیلی مهندسی عمران، برق، مکانیک ، امور دامی و کشاورزی شروع به کار کرد و هم اکنون به عنوان دانشگاه جامع دارای پنج دانشکده فنی و مهندسی ، علوم انسانی، کشاورزی ، علوم پایه و منابع طبیعی و یک مرکزتحصیلات تکمیلی است .

بر اساس آمار رسمی ثبت شده در پایگاه اینترنتی دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر ، این دانگشاه در سال ۹۱ حدود ۱۴ هزار دانشجو داشت .

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *