چهارشنبه , ۱ خرداد ۱۳۹۸

دریچه مکش استخر، نوجوان ۱۳ ساله را بلعید

قائم خبر :

در پی انتشار خبری در روز پنج‌شنبه ۲۳ شهریور ۹۶ در خصوص وقوع حادثه برای نوجوان ۱۳ ساله بابلی در پارک آبی پردیس بابل، پدر این نوجوان با تکذیب سخنان مدیر مجتمع به وی اعتراض کرد.

پدر «امیررضا طلوعی مقدم» به تشریح حادثه پرداخت و گفت: «اظهارات مدیر مجتمع تفریحی پردیس در خصوص این حادثه سراسر کذب بود که این مطالب کذب،‌ توهین به خانواده ما بود. فرزندم طبق گزارش بیمارستان روحانی، بدون هیچ‌گونه علایم حیاتی در بیمارستان پذیرش شد.»

کسری مقدم، مدیر مجتمع تفریحی سرگرمی پردیس بابل در همان روز حادثه گفته بود: «این کودک حین شنا، دریچه مکش مربوط به تصفیه آب را که دارای ابعاد ۲۵ در ۲۵ بود، باز کرد، که همین امر باعث مکش وی می‌شود.» وی افزوده بود: «شنای برعکس این کودک، او را بیشتر به سمت مکش می‌کشید. بچه‌های نجات اورژانس مستقر در پارک آبی، در فاصله بین ۲۰ تا ۳۰ ثانیه این کودک را از آب خارج کردند و پس از اقدامات درمانی اولیه، با حضور اورژانس به بیمارستان منتقل شد.»

اما پدر امیررضا می گوید: «امیررضا طبق گزارش بیمارستان، حدود پنج دقیقه در زیر آب بود، زنده ماندنش یک معجزه بود. بسیار نذر کردم تا پسرم زنده بماند. بر خلاف مطالب کذب مدیر مجتمع، دریچه مربوط به مکنده تصفیه آب قابل باز کردن نبود و چندین نفر برای باز کردن آن نیاز است.»

پدر امیررضا تصریح کرد: «پسرم پس از اینکه از سُرسره وارد آب شد،‌ متوجه شد به یک سمتی کشیده می‌شود، وقتی کنجکاو شد که قضیه چیست، فشار آب آن دریچه وی را به سمت خود کشید و نتوانست خود را برهاند. امیررضا در شنا مهارت کامل دارد و دوره‌های تخصصی شنا را گذرانده است. در چند مرحله از یک تا پنج نفر حتی افراد قوی‌هیکل تلاش کردند وی را از زیر آب بیرون بکشند اما موفق نشدند، نهایتاً با خاموش کردن موتورخانه، توانستند پسرم را بیرون بکشند.»

وی افزود: «پس از بیرون کشیدن پسرم از آب‌، او تا مدت‌ها هوش نداشت، این لطف خدا بود که امیررضا را به ما برگرداند. تعدادی از اعضای شورای شهر جهت عیادت از فرزندم به بیمارستان مراجعه کردند و درخواست گذشت کردند،‌ همچنین افرادی از طرف مدیر مجتمع پردیس، برای پادرمیانی و گذشت نزد ما آمدند. سه شرط برای مجتمع پردیس گذاشتیم تا از شکایت صرف نظر کنیم، ۱-نقطه مورد نظر که باعث حادثه شد، برای حفظ جان سایر شهروندان، ایمن‌سازی شود ۲- کذب بودن گفته‌ها را به طور رسمی اعلام کرده و از خانواده ما به علت این مطالب کذب عذرخواهی کند ۳- دیه در وجه یک مرکز خیریه پرداخت شود.»

امیررضا نیز از روی تخت بیمارستان گفت: «از خواندن مطالب مدیر مجتمع پردیس خیلی عصبانی شدم، ۸۰ درصد حرف‌های وی دروغ بود. من در کلاس‌های تخصصی شنا شرکت کردم و مهارت دارم اما موقعی که وارد آب شدم پس از خروج از سُرسره، متوجه شدم از یکجایی آب مرا به سمت خود می‌کشد، سرم را بردم پایین که ببینم چیست، ناگهان فشار مکش خیلی زیاد شد و مرا به سمت خود کشید.»

امیررضا گفت: «یک‌سوم از دریچه مکش تصفیه آب، شکسته بود و سر و صورتم پس از فشار زیاد در نقطه شکستگی گیر کرد و بقیه قسمت‌های دریچه هم با فشار مرا به سمت خود می‌کشد، تنها پاهایم آزاد بود. در ابتدا پسرعمویم سعی کرد مرا بالا بکشد، نتوانست، دو سه نفر دیگر را با خود همراه کرد آنها هم نتوانستند، پس از آن یک مرد قوی‌هیکل هم آمد اما باز هم نتوانستند مرا بیرون بکشند، در نهایت موتورخانه را خاموش کردند و مرا بیرون کشیدند. در یک دقیقه اول، توانستم نفسم را حبس کنم اما بعد بیهوش شدم. هرکس دیگر اگر جای من بود، الان به رحمت خدا رفته بود.»

همچنین ببینید

تساوی پرگل نساجی و سپیدرود؛روز بدشانسی نساجی

قائم خبر – میلاد اکبری: در هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور، جام خلیج …

۲ دیدگاه

  1. من فردای آن روز بدون اطلاع از این اتفاق به این مجتمع رفتم.بسیار بد و افتضاح.یکی از این سرسه ها یک قسمتی از آن شکستی یا برآمدگی دارد چون پشت مرا کامل خراشید.باعث پوست شدن پای یکی از همراهانم شد.در سرسره به اصطلاح چاله فضایی حضور پیدا کردم.در انتها با سر وارد آب شدم.و چون قافلگیر شده بودن فرصت ذخیره هوا نداشتم و بدون نفس در آب معلق شدم.آب زیادی خوردم.توان فریاد کشیدن نداشتم.نهایتا دستم را در لحظات آخر دراز کردم فردی در حال رد شدن بود مرا دید و از آب بیرون کشید.به غریق نجات گفتم مگر ندیدی داشتم غرق میشدم؟پاسخش جالب بود.گفت دیدم ولی میخواستم خودت شنا یاد بگیری!!!!!در حالی در ابتدای سرسره افرادی به عنوان مراقب هستند که روی صندلی نشسته و چرت میزنند و مردم خودشان مدیریت میکنند.در حالی که ممکن است در پایین استخر برخورد روی دهد.در ابتدای سالن نیز قبل ورود به حوضچه کلر دهانه یک چاه بدون حفاظ هست با قطر ۱۵ سانت.من آنجا سر خوردم.بعد که برای استفاده از سرویس بهداشتی رفتم دیدم شخصی برای پر کردن مایع دستشویی آمد و آن را پر کرد و سطل حاوی مایع را آب زد تکان داد با خودش برد و دقیقا روی همان چاه پخش کرد.همان لحظه یک مرد جوان به همراه فرزندش آنجا لیز خورد و به زمین افتاد.این وضعیت وحشتناک این پارک هست.من هرگز پایم را آنجا نخواهم گذاشت.

  2. سلام امروز چند نفر از خانم ها به استخر غدیر بابل رفتند و غافل از اینکه ساعت استخر تا ساعت ۴ونیم بوده و مسئول استخر نگفته بود و ازشون پول گرفت. اما وقتی خانم ها متوجه شدن و خواستن پولشونو پس بگیرن با بی ادبی و توهین مسئولین استخر مواجه شدن. آخه چند نفر برای عروسی رفته بودن اونجا و اونجا رو اجاره کرده بودن. اما مسئولین چیزی به مردم نگفته بودن و تمام پولهای مردم هدر رفت. وقتی گفتن ازتون شکایت می کنیم جواب این بود که ما پشتمون به این و اون گرمه و شکایت شما به جایی نمیرسه. واقعا جواب این توهینا رو کی باید بده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 5 =