آموزش وردپرس
81773148-70186532

در قائمشهر انجمن موسیقی تشکیل می شود

قائم خبر : سید علی علوی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت : هیات موسس این انجمن با حضور پیشکسوتان و فعالان عرصه موسیقی شهرستان تشکیل و نخستین نشستش را برگزار کرده است.

وی افزود : اعضای هیات موسس انجمن موسیقی که با رای هنرمندان و پیشکسوتان انتخاب شدند هفت نفرند که امور مربوط به راه اندازی آن را پیگیری می کنند .

او ادامه داد : تهیه و تدوین اساسنامه و ثبت انجمن موسیقی قائمشهر در اداره ثبت اسناد و املاک از جمله کارهایی است که اعضای هیات موسس تا پیش از برگزاری انتخابات هیات رییسه انجمن می بایست انجام دهند .

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائمشهر گفت : با تشکیل هیات موسس و راه اندازی انجمن موسیقی ، فعالیت هنرمندان این عرصه به صورت متمرکز و ساماندهی شده انجام خواهد شد .

وی حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرمندان را در قالب تشکیل انجمن صنفی دانست و افزود : در گام نخست برای حمایت از هنرمندان موسیقی ، مکانی برای گردهمایی و فعالیت اداری به این هنرمندان اختصاص می یابد .

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائمشهر گفت : در راستای حمایت از هنرمندان موسیقی بانک اطلاعاتی متشکل از پیشینه و تاریخ موسیقی و هنرمندان این عرصه در قائمشهر تهیه می شود تا شناسنامه ای از فعالیت هنرمندان موسیقی در اختیار باشد .

وی افزود : در صورت فعال شدن انجمن موسیقی در قائمشهر ، هنرمندان این عرصه می توانند در جشنواره های مختلف و کنسرت های آموزشی شرکت کنند و اعزام هنرمندان به خارج از کشور برای کنسرت ها و جشنواره ها نیز از این طریق صورت بگیرد .

علوی گفت : تاکنون هنرمندان موسیقی قائمشهر به صورت پراکنده فعالیت داشتند و برای اجرای برنامه های موسیقی خود می بایست از ظرفیت و توان شخصی در این زمینه هزینه می کردند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائمشهر با اشاره به اینکه هنرمندان قائمشهری از پیشگامان فعالیت در عرصه موسیقی مازندران به شمار می روند ، افزود : نخستین آموزشگاه موسیقی مازندران به همت و تلاش احمد محسن پور قادیکلایی از اساتید بنام موسیقی استان در سال ۱۳۶۴ راه اندازی شد .

علوی گفت : ابوالحسن خوشرو استاد موسیقی مازندران و نوازنده ‘ لله وا ‘ اهل و ساکن قائمشهر سالهاست در عرصه موسیقی فعالیت می کند .

وی از پیگیری برای راه اندازی خانه هنرمندان قائمشهر نیز خبر داد و افزود : با راه اندازی این مجموعه و تشکیل انجمن های فرهنگی و هنری زمینه فعالیت متمرکز گروه های هنری در قائمشهر فراهم می شود .

به گفته سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائمشهر در حال حاضر خوش نویسان ، شاعران و نویسندگان شهرستان دارای انجمن هستند و تلاش برای ایجاد انجمن دیگر رشته های فرهنگی هنری در دستور کار قرار دارد.

علوی گفت : با تشکیل ۹ گروه هنری در خانه هنرمندان قائمشهر ، نمایندگانی از این انجمن ها به شورای عالی خانه هنرمندان معرفی می شوند تا به صورت تخصصی و علمی به فعالیت بپردازند.

وی با تاکید بر اینکه انجمن های فرهنگی و هنری نهاد و تشکل های غیر دولتی هستند ، افزود : اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بر فعالیت این انجمن ها نظارت دارد و علاوه بر این با در اختیار گذاشتن فضا ، پیگیری بعضی امور مرتبط آنان را انجام خواهد داد .

هم اکنون ۳۴ هنرمند قائمشهر در عرصه موسیقی فعالیت می کنند و چهار آموزشگاه موسیقی نیز در این شهرستان در زمینه آموزش علاقه مندان به این هنر فعالیت دارند .

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *