آموزش وردپرس
dozde

دزد سریالی طلا و جواهرات خانه‌های ویلایی قائمشهر بازداشت شد.

قائم خبر:

پلیس با دریافت گزارش‌هایی از سرقت اموال با ارزش و انواع طلا از خانه‌های ویلایی عملیات ویژه‌ای را در این باره آغاز کرد.

بنا بر این گزارش، ساعت ۲۲ جمعه دوم مرداد ماه ۹۴ بود که مأموران هنگام گشتزنی در خیابان‌های شهر به دو سرنشین یک خودروی پراید مظنون شدند.این خودرو در مقابل خانه‌ای در خیابان بابل قائمشهر پارک شده و یک زن و مرد جوان داخل آن نشسته بودند.

با بررسی‌های پلیسی درباره این خودرو پلیس دریافت که خودرویی با مشخصات ظاهری این پراید در چند سرقت از خانه‌های اعیانی مناطق مختلف رؤیت شده است.

با توجه به این موضوع مأموران وارد عمل شدند. مرد جوان بسرعت پا به فرار گذاشت اما زن جوانی که همراه او بود دستگیر و برای انجام تحقیقات بیشتر به آگاهی انتقال داده شد.

این زن وقتی در برابر اتهام سرقت قرار گرفت، هرگونه اطلاعی از ماجرای سرقت‌ها را منکر شده و ادعا کرد که جزو نیکوکاران شهر است و این وصله‌ها به وی نمی‌چسبد.

در همین ارتباط تصاویر ضبط شده از چهره دزدان خانه‌های ویلایی قائمشهر به صورت دقیقی مورد بازبینی و بررسی قرار گرفت.

در جریان این کاووش‌های تخصصی بود که مأموران آگاهی قائمشهر در یکی از صحنه‌های فیلم‌ها تصویر واضحی از دو تبهکار بازداشت شده در محل وقوع سرقت به دست آوردند.

با ارائه این مدارک و مستندات غیر قابل انکار از سوی پلیس متهم مجبور به اعتراف شده و ماجرای سرقت‌های سریالی از خانه‌های اعیانی را به گردن گرفت.

سرهنگ اطیا طبری فرمانده پلیس قائمشهر در این باره گفت: در پی شکایات مشابهی مبنی بر سرقت خانه و افزایش این نوع سرقت در بعضی از محلات مرفه‌نشین که عمدتاً افراد دارای جایگاه اجتماعی بالا بودند تحقیقات برای به دست آوردن ردی از دزدان آغاز شد.

بررسی‌ها نشان از آن داشت که شیوه وقوع اغلب سرقت‌ها به یک شکل خاص بوده است.

این دزدی‌ها باعث ناامنی در سطح شهر و موجبات نگرانی شهروندان را در بر داشت.

با توجه به حساسیت موضوع تیم مجربی از مأموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی شهر موضوع را در دستور کار قرار دادند.با بررسی اولیه پرونده‌ها مشخص شد سرقت‌ها به صورت سریالی و احتمالاً توسط یک باند حرفه‌ای از دزدان انجام شده باشد که با انجام کار اطلاعاتی و بازبینی تصاویر ضبط شده از دوربین‌های مداربسته و آیفون خانه‌ها و وجود خودروی پراید ضبط شده مشخص شد، دزدان یک زن و مرد هستند.

با توجه به اطلاعات به دست آمده گشت‌های پنهانی با عملکرد بالا در سطح شهر راه‌اندازی شد که سرانجام در ساعت ۱۰ شب دوم مرداد در حالی که دزدان در محله بابل کوچه لاریمی ‌قصد انجام سرقت داشتند مأموران یگان امداد به آنان مظنون شده و دزدان به محض دیدن مأموران اقدام به فرار کرده اند که یکی از آنان به نام پروانه دستگیر شد.

در تحقیقات پلیسی از متهم وی انجام هرگونه سرقت را انکار کرد اما با ارائه مدارک و شواهد موجود از جمله تصاویر ضبط شده از وی و خودرویش به ۳۴ سرقت اعتراف کرد.در بررسی‌های انجام شده از مخفیگاه وی طلاجات به مقدار ۲۸۰ گرم به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال کشف شد.

تحقیقات گسترده پلیس برای به دست آوردن ردی از متهم فراری ادامه دارد

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *