آموزش وردپرس
dozd

دستگیری مسافر نماهای سارق در قائمشهر

قائم خبر:

عملیات تعقیب و گریز۴۰ کیلومتری پلیس با خودروی دزدان سرانجام با ایجاد تصادف ساختگی به زمینگیر شدن دزدان انجامید.

این عملیات پلیسی برای ردیابی این دزدان به دنبال دریافت گزارشی از وقوع یک فقره سرقت در منطقه جاده جویبار آغاز شد.

بنا بر این گزارش، ساعت ۳ و ۵ دقیقه بامداد ۲۰ مرداد بود که مرد جوانی با حالتی نگران و پریشان خود را به مأموران کلانتری ۱۱ قائمشهر رسانده و آنان را در جریان ماجرای سرقت خودروی خود قرار داد. وی درباره چگونگی وقوع سرقت خودرواش به پلیس گفت: حوالی پل تجن ساری در حال حرکت بودم که زن جوانی به عنوان مسافر خواست تا او را به قائمشهر ببرم.

او را سوار کردم و به طرف شهرستان قائمشهر به راه افتادیم. وقتی وارد قائمشهر شدیم حوالی روستای پرچیکلا مرد جوانی کنار خیابان ایستاده بود، با درخواست زن جوان او را نیز سوار کردم. هنوز دقایقی از این ماجرا نگذشته بود که احساس تشنگی کردم. خودرو را متوقف کرده و پیاده شدم تا از صندوق عقب آب بردارم. وقتی در صندوق عقب خودرو را باز کردم در کمال تعجب متوجه شدم خودرو‌ام به راه افتاد.

قبل از اینکه بتوانم عکس‌العملی نشان دهم دو مسافر خودرو‌ام را دزدیده و با خود بردند.

با توجه به اهمیت ماجرا به دستور سرهنگ محمد علی اتباعی طبری فرمانده پلیس قائمشهر اکیپی از مأموران پلیس عملیات تعقیب و گریز برای به دست آوردن ردی از دزدان را آغاز کردند. در همین حال تیم دیگری از مأموران اقدام به تشکیل طرح مهار و کنترل در قسمت‌هایی از منطقه محل سرقت کردند. در حالی که دقایقی از وقوع سرقت می‌گذشت پلیس در یکی از خیابان‌های فرعی منتهی به روستای پرچیکلا رد دزدان را در حالی که سوار بر خودروی سرقتی بودند به دست آورد.

دزدان با دیدن خودروی گشت پلیس بی اعتنا به دستور ایست آنان بر سرعت خود افزوده و سعی می‌کردند با حرکت‌های مارپیچ از دست مأموران بگریزند. در همین راستا خودروی گشت پلیس عملیات تعقیب و گریز با دزدان را ادامه داد اما به دلیل اینکه منطقه وقوع عملیات، مسکونی بود امکان هدف قرار دادن خودروی دزدان با خطراتی همراه بود.

به این ترتیب مأموران که احتمال می‌دادند تعقیب و گریز با دزدان ممکن است باعث آسیب به ساکنان منطقه شود با خودروی خود راه دزدان را سد کردند. در این عملیات دزدان که از کنترل خودروی خود عاجز مانده بودند بشدت با خودروی گشت پلیس برخورد کرده و متوقف شدند.

زن و مرد جوان بلافاصله از وضعیت به وجود آمده استفاده کرده و از خودرو پیاده شده و تلاش کردند با بهره‌گیری از تاریکی شب از دست پلیس فرار کنند اما با اقدام بموقع مأموران بازداشت شدند. دو دزد خودرو بیژن ۲۷ ساله و صبورا ۳۵ ساله نام دارند.

بر اساس تحقیقات مأموران هر دو متهم بازداشت شده دارای سوابق کیفری هستند. همچنین بررسی خودروی سرقت شده مشخص کرد دزدان حین فرار اقدام به باز کردن ضبط و باند خودرو کرده و قصد داشتند پس از طی مسافتی در صورت ممکن نبودن فرار با خودرو ‌آن را رها کرده و این لوازم را با خود ببرند. مأموران پلیس با انتقال دزدان به کلانتری، تحقیقات تکمیلی از آنها را آغاز کرده‌اند.

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

یک دیدگاه

  1. شهروند قائمشهری

    بله دستگیر میشن میرن زندان یه مدت استراحت و بخور و بخواب بعد ازادی شروع به دزدی میکنند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *