آموزش وردپرس
کارخانه نساجی شماره 1
کارخانه نساجی شماره 1

دوباره نساجی مازندران برپا می خیزد

 قائم خبر:یکی از خبرگزاری های معتبر نوشت : سوت نساجی مازندران دوباره شنیده می شود! این سوت درسالهایی نه چندان دور نشان از آغاز و پایان ساعات کار صدها کارگرزحمتکشی بود که برای سرپانگهداشتن این کارخانه قدیمی از جان مایه گذاشتند و اینک دوباره نساجی مازندران برپا می خیزد اگرچه زخم های فراوان بر پیکرش نشانده اند!

قصه نساجی های مازندران پرغصه وحزن انگیز است! اما چه می توان کرد؟ خدارا شکر که با همت دولت تدبیر وامید و تلاش های وافر فرماندارخدوم ودلسوز قائمشهر و البته پیگیری های مداوم نمایندگان مجلس این کارخانه سرنوشت غمبار دیگرواحدهای نساجی راپیدا نکرد وپرونده اش با تعطیلی و سرگردانی کارگران مختومه نشد!

به هنگامی که صدها کارگر بازنشسته هر روز در محلی تجمع می کردند و حقوق قانونی اشان را طلب می کردند، فرماندار محترم قائمشهر نه به نشان خودنمایی و تعریف از عملکردش که درمقام یک مسئول پاسخگو سخت پیگیر رفع مشکلات این کارگران عزیز بود وسرانجام هم با همت مسئولان استانی وشهرستانی و مساعد نظام بانکی تسهیلاتی فراهم گشت که بازنشستگان این شرکت نساجی به حقوق خود برسند واز دلنگرانی های کشنده نجات پیدا کنندآنهم در این وانفسا واین زمانه کمرشکن

می خواستند اراضی این شرکت را به فروش برسانند و طلب کارگران معترض را بدهند اما نماینده پرتلاش دولت، بسیار دوندگی کرد تا تسهیلات بانکی را جایگزین گزینه فروش املاک شرکت کند و خوشبختانه موفق هم شد. ما روزنامه نگاران در ایامی که کارگران این شرکت تحصن می کردند، تنها کاری که از دستمان بر می آمد اعلام خبر تحصن و مفاد اعتراض آنان بود و دغدغه مسئولان شهرستان پیگیری و تلاش برای رفع مشکلات! وحال که سوت کارخانه نساجی مازندران دوباره با شوقی وصف ناپذیر به صدا درآمده همه عزیزان ردیف شده اند و خود را ناجی شرکت وکارگرانش معرفی می کنند وآن که زحمات بسیار متحمل شده سکوت پیشه نموده ! وبرخی همکارانم در استان با گوشه وکنایه زحمات ایشان را نادیده گرفته و هنوزهم باورشان نیست که مشکلات کارگران نساجی رفع شده و مردان بی ادعای دولت تدبیر وامیدبانی این امر کارمهم وماندگار هستند!

بلی سوت نساجی مازندران در شهرقائمشهر دوباره شنیده می شود اما نه به هرقیمتی! نساجی مازندران بازهم تولید خواهد کرد و دوباره صدها نفر بر سر این خوان گسترده خواهند نشست و اشتغال جان تازه ای خواهد گرفت.

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
فرامرز درخشنده

 

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار

فرامرز درخشنده

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۳ دیدگاه

  1. از روزی که ایشان فرماندار شدند با توجه به اخبارهایی که در این سایت بوده بازدید چند ساعته ایشا ن همان اول ازکارخانه نساجی شماره یک و دیروز که توی محل بودم بچه های آخر محل کفشگرکلای بزرگ، صحبت می کردیم دنبال شماره موبایل آقای فرمادار بودند که من از بچه ها پرسیدم شماره فرماندار را برای چی میخواین گفتند میخوایم به فرماندار پیامک بزنیم و از زحمات بی دریغ و تلاشها و پیگیرها در مورد تیم فوتبال نساجی که بفکر حل مشکلات این تیم هستند قدردانی کنند،، واقعا از زحمات فرماندار محترم و دوست داشتنی از بابت حل مشکلات کارخانه نساجی وتیم تیم فوتبال کمال سپاسگزاری را را داریم

  2. از شخص فرماندار ممنونیم خوبه ادم امیدوار باشه اما خوبه نزدیک انتخابات شده حرفهای راه اندازی کارخانه توسط افراد کم کم به گوش می رسه کافیه بدونین که خیلی بزرگتر از اقای فرماندار مثل نماینده ها و رییس جمهور دولتهای مختلف هم قول دادن ولی نتونستن اما امیدوارم بتونه اگر کسی بتونه این کارو بکنه حتمن باید مجسمه طلا از اون ساخت و اول شهر نصب کرد

  3. یادش بخیر ساختمون زیبایی نیست ولی با دیدنش خاطرات بچه گیهام دوباره زنده شد ساختمونی که سفره های خیلی از ماها رو پر از برکت میکرد افسوس که دیگه نمیتونه به مردم زحمتکش شهر نون بده.بازهم حرفهای تکراری ،جناب فرماندار نیازی نیست بابت انتخابات وعدههای سخت بدی ،ما مردم اونقدر……..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *