آموزش وردپرس
zibakalam

دولت های پس از انقلاب اسلامی در قائمشهر بررسی می شوند

قائم خبر: مناظره صادق زیباکلام و عبدالرضا داوری پیرامون دولت های پس از انقلاب در قائمشهر برگزار می شود.

این مناظره ساعت ۱۶ روز پنجشنبه ۲۲ آبان در سالن اجتماعات هلال احمر شهرستان قائمشهر برگزار می شود و ورود برای عموم آزاد است. صادق زیباکلام نظریه پرداز و استاد علوم سیاسی است و در کارنامه عبدالرضا داوری هم مدیر سابق همشهری، معاون ایرنا و مدیر فعلی مجله بررسی های اقتصادی و نشریه الکترونیکی هما و مسئول مجتمع رسانه ای هما ثبت شده است. 

صادق زیبا کلام

متولد ۱۳۲۷، تهران  فعال، پژوهشگر و تحلیل‌گر سیاسی است. زیباکلام دارای دکترای علوم سیاسی ازدانشگاه برادفورد استو هم‌اکنون استاد تمام دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران می‌باشد.

زیباکلام  پس از اخذ دیپلم دبیرستان در سال ۱۳۴۵ در کنکور دانشگاه تهران پذیرفته می‌شود اما پدرش با تحصیل او در ایران مخالفت کرده او را روانه اتریش می‌کند تا او را از درگیری‌های سیاسی دانشگاه تهران   به دور نگه دارد. در اتریش تحت تاثیر تفکرات مارکسیستی قرار می‌گیرد و تحصیل خود را در اتریش نیمه‌تمام گذاشته و به توصیهٔ پدر در خرداد ۱۳۴۶ به انگلستان می‌رود.

بعد از طی دوره دوساله کالج او به پلی تکنیک شهر هدرزفیلد در شمال انگلستان می‌رود و وارد رشته مهندسی شیمی می‌شود. او بعد از اتمام دوره کارشناسی وارد دوره کارشناسی ارشد و سپس دکترای مهندسی شیمی دردانشگاه برادفوردمی شود. پس از آزادی در سال ۱۳۵۵، دستگاه امنیتی کشور مانع بازگشت او به  به انگلستان و ادامه دوره دکتری شده و او به ناچار در ایران مانده و بعنوان مربی در دانشکده فنی دانشگاه تهران استخدام می‌گردد. پس از انقلاب در سال ۱۳۶۳ برای ادامه تحصیل به انگلستان بازمی گردد اما به جای ادامه تحصیل در رشته مهندسی شیمی به علوم انسانی روی می‌آورد. او در دانشکده صلح شناسید دانشگاه برادفورد فوق لیسانس و دکترای خود را می‌گیرد. موضوع تز دکترای او انقلاب اسلامی ایران بوده‌است. زیباکلام در سال ۱۳۶۹ به ایران بازگشته و پس از دو سال وارد گروه علوم سیاسی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران می‌شود.

در تابستان ۱۳۵۳ موقع آمدن به ایران توسط ساواک  دستگیر و به اتهام خرابکاری علیه حکومت و تبلیغ برای مجاهدین خلق به ۳ سال زندان محکوم شد. اسناد آزادشده آرشیو ملی بریتانیا در سال ۲۰۰۶ نشان می‌دهد که محافل دانشگاهی، وزارت خارجه و دفتر نخست‌وزیر بریتانیا هارولد ویلسون، که در آن زمان ریاست دانشگاه برادفورد را برعهده داشت، تلاش زیادی را برای روشن‌شدن وضعیت زیباکلام و آزادی او انجام داده بودند که البته بی‌نتیجه مانده بود. او نهایتاً در شهریور ۱۳۵۵ پس از ۲ سال و ۱ ماه از زندان آزاد می‌شود.

صادق زیباکلام به هجده ماه حبس تعزیری محکوم شده است. وی اعلام کرده احکام حبس توسط دادگاه انقلاب اسلامی و در ارتباط با اظهارنظرهای او در مورد سیاست هسته‌ای جمهوری اسلامی و نحوه برخورد قضایی با متهمان پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی صادر شده است. به گفته وی به واسطه این پرسش که سیاست هسته‌ای چه حاصلی برای مملکت داشته به یک سال حبس تعزیری و به واسطه گفتن اینکه دادگاه اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی ببیش از آنکه به دنبال کشف حقیقت و اجرای عدالت بوده، به دنبال ارضاء و اقناع افکار عمومی بوده، به شش ماه حبس تعزیری محکومیت یافته‌است. وی بیان کرده است که ارسال دو نامه سرگشاده به سردبیر کیهان باعث پیگرد قضایی او شد و دادستان انقلاب علیه او به اتهامات «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی، نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و توهین به قضات و مسئولین دستگاه قضایی» تشکیل پرونده داد و روانه دادگاه انقلاب کرد.

عبدالرضا داوری  متولد۳۱فروردین ۱۳۵۲ در تهران،، وی از افراد موسوم به  جریان انحرافی و از طرفداران و مدافعان نزدیک  احمدی نژاد واسفندیار رحیم مشایی است.

داوری در خرداد ۱۳۸۷ به عنوان مدیرکل پژوهش و جانشین معاون خبر و در تیر ۱۳۸۸ به عنوان قائم مقام مدیرعامل و معاون خبر ایرنا منصوب شد، او از مهر ۱۳۹۱ تا اردیبهشت ۱۳۹۲ مشاور وزیرکشور و رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش این وزارتخانه بود.

وی در سال‌های پایاندولت یازدهم رئیس صندوق بازنشستگی مس کشور را برعهده داشت، او پیش ازانتخابات ۱۳۸۸ نیز مسئولیت اداره کل پژوهش و همچنین معاونت خبر خبر گزاری جمهوری اسلامی  را برعهده داشت.

داوری عضو هیئت علمی پژوهشی دانشگاه تهران و جهاد دانشگاهی بود که در ۱ بهمن ۱۳۹۲ حکم اخراجش به وی ابلاغ شد و ظاهرا در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی عنوان شده که اخراجش به علت فعالیت‌های سیاسی بوده است. در سال ۱۳۸۹ به مدیرعاملی موسسه صندوق بازنشستگی صنایع مس ایران منصوب شد

در خرداد ۱۳۹۳ حکم جلب داوری صادر شد. اتهامات وی نشر اکاذیب و انتساب دروغ به مسئولان بوده‌است.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *