آموزش وردپرس
dr-emadi-10

دکتر قائمشهری عضو گروه پزشکان بدون مرز

دکتر سید ناصر عمادی اهل شهرستان قائمشهر می باشد که در رشته تخصصی بیماری های پوست از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد. وی بعد از فارغ التحصیلی برای کمک به مردم مناطق محروم به شهرها و کشور های متفاوتی از جمله بم ، کابل ، هرات ، کنیا، غنا ،زیمباوه ، تانزانیا و … مسافرت کرده است.

در حالی که تمام ایرانیان در تلاش هستند که در زمان تعطیلات به مسافرت تفریحی بروند و یا به استراحت بپردازند،اما عده ای هستند که با اهدافی مقدس در مکانی دیگر و به دور از خانواده مشغول نجات جان انسان ها هستند.

دکتر سید ناصر عمادی اهل شهرستان قائمشهر می باشد که در رشته تخصصی بیماری های پوست از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد. وی بعد از فارغ التحصیلی برای کمک به مردم مناطق محروم به شهرها و کشور های متفاوتی از جمله بم ، کابل ، هرات ، کنیا، غنا ،زیمباوه ، تانزانیا و … مسافرت کرده است.

حال همه ما به این موضوع فکر میکنیم که چه کار سودمندی در این قاره فقیر در وجود انسان های سیاه آفریقایی نهفته می باشد که وی از آن همه درآمد در کشورش از لیزر و ژل و تزریق و ویزیت چند هزار تومانی گرفته تا جراحی زیبایی میلیونی صرفنظر نموده و به مکانی عزیمت نمود که سود بیشتری دارد!!!! اما نه تنها درآمدی در آن نیست بلکه امنیت و سلامتی نیز با شیوع بیماری های عفونی خطرناک در آن محیط وجود دارد.

بعد از دو سال و نیم همگان دیدیم اتفاقی نیفتاد، هیچ مقام و ثروتی از این مهاجرت چند ساله برای وی بدست نیامد و از آفریقا به ایران بازگشت تا طبیب مردم کشور خودش باشد.

دکتر عمادی طی چند دوره سفری که به سرزمین سیاه پوستان آفریقایی داشت، مشکلات مردم این منطقه را که از گرسنگی و بیماری های پوستی رنج می بردند را کاملاً لمس می کرد و با تمام وجود برای درمان آنها تلاش می کرد.و همیشه به این جمله اعتقاد داشت که «بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش زیک گوهرند چو عضوی بدرد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار»

دکتر عمادی در طول اقامت خود در آفریقا ضمن درمان کودکان و افراد نا امید به زندگی، در کلاس توجیهی و آموزش به پزشکان آفریقایی شرکت می کرد.

وی در طول سفر با صحنه های دردناکی مواجه بود که دردناکترین خاطره ای که دکتر عمادی از سفر خود به آفریقا تعریف میکند این است:

“شخص قحطی زده آفریقایی به من گفت: نزدیک دویست کیلومتر را با پای پیاده با چهار فرزندم حرکت کردم و هنگامی که به اردوگاه رسید، تنها یک فرزند پسر هفت ساله برایش مانده بود و در حالی که اشک می‌ریخت، می‌گفت: از تشنگی و گرسنگی، یکی پس از دیگری در آغوشم جان دادند و هر کدام را در مسیر‌های گوناگون دفن کردم و اکنون با تنها بازمانده‌ام به اینجا رسیدم”

و خاطره تلخ دیگر از زبان وی این است:

“پس از ساعت ها، با ماشین ون وارد روستایی شدیم که فقط نسل اول و سوم در آن زندگی می کردند. نمی دانم متوجه منظورم شده اید یا نه؟ این یعنی مادربزرگان را در کنار کودکان می دیدیم که پدر و مادر نداشتند؛ یعنی ایدز، سل، و بیماری های عفونی ناشی از بی مبالاتی و سهل انگاری جنسی، آن نسل را به خاک کشیده و کودکان یتیم مبتلا به ایدز را که یکی یکی با مرگ دست و پنجه نرم می کردند، در کنار مادربزرگ‌های داغدار قرار داده بود. مادر بزرگی را می دیدم با ده ها نوه و چه با محبت در کنار آنان و دست نوازش او همیشه بر سرشان. ”

هرچند سفر به قاره سیاه راه طولانی و طاقت فرسا است اما ارزش آن را دارد، برای نجات بندگان نیازمندی که هر لحظه مرگ را با چشمان خود می بینند این سختی راه را متحمل شد.

در این راستا از مسئولین کشور بخصوص وزارت بهداشت ودرمان وامور خارجه انتظار می رود ازچنین اشخاصی که اینگونه نام ایران را درجهان زنده نگه می دارند تقدیر شود وبه خواسته آنان جامعه عمل بپوشاند وهمچنین راه را برای دگر پزشکان انسان دوست هموار کند تا انسانهای محروم و نیازمند از وجود چنین متخصصان جان بر کف ایرانی بهره مند شوند.در پایان این سایت خبری ضمن تشکر ازدکتر عمادی بر خود می بالد که چنین همشهری وارسته ای دارد.

همچنین ببینید

6082383_144

تقدیر معاون رئیس جمهور بروندی از خدمات دکتر عمادی +تصاویر

معاون رئیس جمهور بروندی در دیدار دکتر عمادی گفت : از هیچ کشور دنیا به …

۴ دیدگاه

  1. بابا تو دیگه کی هستی!؟مـــرسی دکتر قائمشهری،افتخار شهرمونی

  2. خسته نباشی دکتر ……اجرت با خدا

  3. از دیو و دد ملولمو انسانم آرزوست . در قرنی که همگی ارفقر انسانیت در رنج و محنت بسر می بریم ، انسانهایی مانند دکتر عمادی ما رو به آینده امیدوار میکنن.

  4. چهره های علمی شهر رو باید مردم بیشتر بشناسن.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *