آموزش وردپرس
81512314-6285537

ذخیره سازی نه هزار تن پرتقال شب عید توسط اداره تعاون روستایی قائمشهر

قائم خبر:به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، ˈ فرزین فرهادی ˈ روز پنجشنبه افزود: خدمات انبارداری و سردخانه ای نقش محوری در توسعه بخش کشاورزی دارد.

وی با اشاره به اینکه مجموع پرتقال ذخیره سازی خریداری شده شهرستان های قائم شهر، جویبار و سیمرغ در طرح تنظیم بازار میوه شب عید در سال جاری بیش از ۹ هزار تن می باشد، از فعالیت ۱۳۰ واحد سورتینگ مرکبات در این شهرستان خبر داد و تصریح نمود: شهرستان قائم شهر دارای ۱۵ هزار و ۵۸ هکتار باغات مرکبات می باشد که سالانه بیش از ۲۸۰ هزارتن محصول را تولید می کند.

او با اشاره به اهمیت برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی مرکبات شامل تغذیه، مبارزه با آفات و بیماری ها، بیمه و … خواستار حضور مستمر باغداران و بهره برداران در این دوره ها جهت افزایش تولید در واحد سطح، تداوم اشتغالزایی و تولید پایدار بخش کشاورزی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، فرهادی همچنین ازبرگزاری جلسه هم افزایی تأمین میوه شب عید شهرستان قائم شهر که با حضور مسوولین جهاد کشاورزی و تعاون روستایی این شهرستان در محل اداره تعاون روستایی قائم شهر برگزار شد، خبر داد.

او با اشاره به اهمیت و ضرورت اجرای هر چه بهتر تأمین میوه شب عید مردم افزود: به منظور رسیدن به اهداف سازمانی، کلیه بخش ها در مدت زمان تعیین شده، به وظایف محوله در این رابطه عمل نمودند.

او با بیان اینکه بزودی مرکبات ذخیره سازی شده از انبارها به استان های هدف ارسال خواهد شد تصریح نمود: جهاد کشاورزی با مباشری سازمان تعاون روستایی آمادگی دارد، جهت عقد قرارداد ذخیره سازی میوه شب عید خارج از سقف با ذخیره سازان اقدام نماید.

وی افزود: در ادامه این جلسه ذخیره سازان اعلام داشتند با رفع موانع و مشکلات، آمادگی دارند خارج از سقف تعهد به ذخیره سازی میوه شب عید اقدام نمایند.

لازم به ذکراست شهرستان قائم شهر دارای ۱۳۰ واحد سورتینگ می باشد و این شهرستان با بیش از ۱۵ هزار هکتار باغات مرکبات سالانه بیش از ۲۸۰ هزار تن محصول تولید و به بازار مصرف عرضه می کند.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *