آموزش وردپرس
ایستگاه راه آهن قائمشهر
ایستگاه راه آهن قائمشهر

رانندگان خط آهن قائمشهر روی ریل بی سامانی/ جولان مسافربرهای غیرمجاز

به گزارش  قائم خبر به نقل از خبرنگار مهر، جولان مسافربرهای شخصی غیرمجاز به ایستگاههای راه آهن در مازندران نیز رسید و گریبان رانندگان قائمشهری را گرفته است.

جمعی از رانندگان ایستگاه راه آهن قائمشهر از ساماندهی نشدن رانندگان این ایستگاه و حضور مسافربرهای غیرمجاز در آن ابراز نارضایتی و گلایه کردند و خواهان توجه مسئولان امر به این مشکل شدند.

۱۳ راننده با بیش از ۱۵ سال سابقه در ایستگاه راه آهن شمال در حوزه قائمشهر در امر جابجایی مسافران اشتغال دارند که از نابسامانی و حضور خودروهای مسافربر شخصی گلایه مند هستند.

یکی از رانندگان راه آهن قائم شهر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه، شرایط در جامعه برای همه سخت است و همه باید برای امرار معاش خود کار کنند، گفت: مسافربرهای غیرمجاز مشکلات عدیده ای برای رانندگانی که سالها در این محور فعالند ایجاد کرده اند و اولویت ساماندهی باید برای رانندگان خودرویی که از این طریق امرار معاش می کنند، باشد.

عباس کاظمیان بیان کرد: با شرایطی که یکسری از رانندگان شخصی بوجود آوردند، کار، زندگی و شغل خود را از دست می دهیم.

وی با بیان اینکه ۱۳ راننده در ایستگاه راه آهن قائمشهر با ۱۵ سال سابقه کار اشتغال دارند، گفت: یکسری از این رانندگان مستاجر بوده و امرار معاش خانواده را با جابجایی مسافران ایستگاه راه آهن تامین می کنند.

به گفته وی، حضور مسافربرهای شخصی غیرمجاز، امان رانندگانی که سالها در این خط مشغول فعالیت هستند را بریده و از مسئولان امر تقاضای ساماندهی رانندگان این محور را داریم.

لزوم ساماندهی خودروهای مسافربر

یکی دیگر از این رانندگان با بیان اینکه مسئولین راه آهن با ساماندهی یک مکان برای آنها می توانند مشکلات را کاهش دهند، اظهارداشت: از سال ۷۹ تاکنون باید ساماندهی می شدیم که تاکنون این طرح اجرایی نشده است.

مسیح احمدی خواستار تخصیص ۱۰۰ متر مربع زمین اجاره ای برای استقرار رانندگان این خط شد و افزود: این امر موجب اعتماد مسافران راه آهن به رانندگان می گردد.

وی با بیان اینکه در ساعات ورود قطار به ایستگاه، مسافران به خودرو با راننده مورد اعتماد نیاز دارند، اذعان داشت: راه آهن قائم شهر یا شمال، همانند ایستگاه راه آهن تهران با نصب تابلو رانندگان و خودرو را مشخص کنند.

وی بیان کرد: با ساماندهی و ایجاد یک مکان ثابت برای رانندگان، بقیه رانندگان خودرو شخصی و گذری دیگر مشکل برای جابجایی مسافران ایجاد نمی کنند.

احمدی با اشاره به اینکه به غیر از رانندگان ثابت راه آهن برخی افراد بازنشسته در قالب راننده در زمان ایست قطار برای جابجایی مسافران فعالیت می کنند که بر کار رانندگان دائمی این مسیر لطمه زده است.

وی با بیان اینکه اسامی ۱۳ راننده ثابت به رئیس استگاه برای نقل و انتقال مسافران ارائه شده است، افزود: چرا باید رانندگان تک شغل برای امرار معاش خانواده به خاطر ایجاد چالش یکسری از رانندگان بازنشسته و گذری با مشکل مواجه باشند.

یکی دیگر از رانندگان راه آهن قائم شهر که بازنشسته نساجی است، اظهارداشت: ۸۰ درصد جامعه ۲ شغله هستند و قانون باید برای همه مردم یکسان باشد.

حسین اسدیان افزود: مشکلات اقتصادی مردم را وادار به شغل دیگر کرده است.

 

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *