آموزش وردپرس
reza-rahimi-11

رحیمی: جابجائی دستفروشان،راهی جهت برون رفت از معضل ترافیک

قائم خبر: گسترش شهر نشینی و ازدیاد جمعیت ،یکی از پدیده های نوظهور در جوامع در حال رشد است که این امر با بروز مشکلات فراوان همراه بوده است. یکی از این نتایج، ازدیاد خودروها در سطوح مختلف شهری است که اگر در تردد و عبور و مرور و جابجائی شهروندان صورت گیرد امری پسندیده است. نبود محل پارک برای خودروهای شخصی و اشباع شدن معابر از خودروهای پارک شده در حواشی آن یکی دیگر از دستاوردهای ازدیاد خودروهای شخصی است.

همچنین به دلیل عرض کم معابر محلی عمدتاً وسایل نقلیه ای که در طول معابر پارک می شوند، مشکلات عدیده ای را در عبور و مرور محله ای ایجاد می کنند و نظم محلی را مختل می سازند. شهروندان این خوردوها سعی دارند خودروهای خود را در کوچه پس کوچه ها و محلهای غیرمجاز پارک کرده که علاوه بر تقبل جرائم سنگین،نظم شهری نیز مختل خواهد شد.

DSC_0122-1

رحیمی سرپرست شهرداری قائم شهر با تائید این مطلب افزود:رشد چشمگیر جمعیت قائم شهر در سالهای گذشته و به همین نسبت عدم رشد اصول و ضوابط شهرنشینی این شهر باعث ورود خودروهای فراوان به داخل خیابان های این شهر شده واز همه مهمتر کمبود پارکینگ های عمومی گره ترافیک قائم شهر را کورتر کرده است.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین مشکلات این شهر ترافیک سنگین خیابان ها بخصوص در ساعات پرتردد شهر است.متاسفانه این مشکل طی سال های گذشته نه تنها کمتر نشده بلکه ماه به ماه و روز به روز حجم ترافیک خیابان های این شهر بیشتر شده است.

 DSC_0116-2

سرپرست شهرداری قائم شهر اشاره کرد: نمونه ای از این دست پارکینگها را میتوان به تنها پارکینگ عمومی خیابان امام(ره) اشاره داشت که از ماههای قبل به استفاده دستفروسان اختصاص یافت.

وی گفت: علی ایحال استفاده غیرمجاز از کاربریهای قانونی منجر به صدور رای از سوی مقامات استانداری گردید .بطوریکه دفتر فنی استانداری در این مورد خاص با توجه به کمبود فضاها و پارکینگهای عمومی را به شهرداری یادآوری و خواستار اعاده کاربری پارکینگ شد.

رحیمی رعایت کاربریهای مجاز را برای شهرداری الزامی دانست و افزود: بدین منظور شهرداری قائم شهر برابر مصوبات شورای اسلامی شهر ، شورای تامین و دستور دادستان محترم و تاکیدات فرماندار گرانقدر در خصوص ضرب الاجل جابجائی دستفروشان به بازار الماس واقع در میدان شهداء شرایط لازم برای این امر را فراهم نموده است.

رضا رحیمی پرداخت اجور واحدها و املاک بازار الماس جهت اجرائی شدن مصوبه یادشده را توسط شهرداری یاد آور و تاکید کرد: شهرداری مجری تصمیمات و دستورات مدیریت شهری است و این تصمیم بصورت شهرستانی بوده که با همکاری برخی از سازمانها و نهادهای دولتی در حال اجراست.

رحیمی تاکید داشت: در ادوار گذشته و بنا به مصلحتها و رفع مشکلات موجود ،متاسفانه برخی از همین معدود پارکینگهای درون شهری که به شدت مورد نیاز آحاد مختلف مردم بوده نیز با وجود کاربریهای مرتبط ،به استفاده های تجاری و غیر پارکینگ تبدیل گردید.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۲ دیدگاه

  1. برچیدن چهارشنبه بازار کم بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟وحالام بازار دست فروشان!!!!!!!!دست فروشان پارکینگ ،عمدتا محصولات تولیدی روستاها ی قائمشهر رو به فروش می رسونند واقعا مردم برای استفاده وخرید از محصولات تولیدی شهرشون باید از نقاط مختلف شهر بکوبند برن بازار الماس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یعنی برای حل ترافیک هیچ راه دیگه ای نیست؟؟؟؟؟؟اصلا به بعد فرهنگی حل ترافیک فکر کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چه لزومی داره که مردم این همه ماشین به شهر بیارن؟؟؟؟/درحالیکه تاکسی به اندازه ی کافی درسطح شهر وجود داره چرا شهرداری به دنبال فرهنگ سازی و تشویق مردم به عدم استفاده از ماشین نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟با انتقال بازار دست فروشان معضل ترافیک حل نمیشه چند برابر ظرفیت خیابونها ماشین در سطح شهر تردد میکنه باید به مردم بیاموزیم که برای هرکاری ماشین شخصی نیارن فقط همین ؛شما هرچقدر پارکینگ اضافه کنی باز هم کمه این شهر کلا شده عین تهران وکرج که از همه ی جاهای کشور مهاجر داره و جمعیتش در حال افزایشه .باید مردمو آگاه کنیم قبل از اینکه به مصیبت تهران دچار بشیم باید استفاده ازدوچرخه رو تشویق کنیم اینقدر هم ادای شهرهای مدرن رو در نیارید شهر ما با همون سیمای سنتیش زیباتره اینقدر ساختمون نسازید واقعا اون ساختمونهای بی ریخت وسط شهر برای چیه؟؟؟؟؟؟چقدر آدم دلش میگیره حیف اون فروشگاه نبود؟؟؟؟؟؟مدرسه ی نساجی نبود ؟؟مثل یک خونه ی ویلایی ساخته شده بود یادش به خیر !!!!کاش مسئولین شهر داری ذره ای خرد داشتند وتبدیلش میکردند به پارک نه یک ساختمون بیریخت سیمانی که انگار میخواد خفه ات کنه .

  2. با سلام خدمت شما همشهری عزیز:

    نظرات شما کاملاً منطقی و جای شکی نیست.
    فرهنگ سازی کردن مطمئناً موثر هست ولی اندکی زمان بر خواهد بود.در حال حاضر تنها کاری که میشه کرد جمع کردن این بازار و انتقال به نقطه ای دیگه هستش.
    بنظرم شهرداری میتونه یسری پاداش برای مردم شهر در نظر بگیره تا مردم کمتر و کمتر از خودروهای شخصی خودشون استفاده کنن(در شرایط غیر اضطراری) از دوچرخه استفاده کنن و یا از وسایل نقلیه عمومی(البته تاکسی های زوار در رفته باید جمع بشن که باعث آلودگی شهر میشن)
    امیدوارم که شهرداری از ایده های خود مردم برای پیشرفت شهر استفاده کنه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *