آموزش وردپرس
nassaji-ss05

بزرگان ورزش استان در منزل پیر ژیمناستیک ایران

قائم خبر – رضا نادری: نام خانه ژیمناستیک قائمشهر را به نام پیرترین ژیمناستیک ایران بنامیم که خود اهل همین شهر است.

محمدجان کاظمی که ورزش مازندران به او مدیون است در قید حیاتش نامش را بر سر درب ژیمناستیک قائم شهر خواهد دید؟!خدا کند باز هم افسوس نخوریم و گلایه نکنیم

در قائمشهر کسی را سراغ نداریم که با ورزش پایه و ژیمناستیک آشنا باشد ولی محمد جان کاظمی را نشناسد هرچند نسل امروزمان با بیرحمی هر چه تمام تر خود را وقف فوتبال و کشتی کرده و چشم از آنانی که عامل ریشه دواندن ورزش در مازندران شدند چشم پوشاند.

محمد جان کاظمی در کلاس های اجباری که روس ها بعد از ساعات کار برای کارگران برگزار می کردند،ورزش ژیمناستیک را رسماً شروع نمود و آن را آنقدر ادامه داد تا به چهره ای نام آشنا برای ورزش این شهرستان ئ استان بدل شد.وی ۱۷ سال بعنوان ورزشکار و ۵۰ سال بعنوان مربی حضوری و مستمر و فعال در ورزش داشته است.

کاظمی در سال ۱۳۳۴ و ۱۳۳۶ به مقام سومی کشور نائل آمد و یک دوره کلاس مربیگری را در سال ۱۳۵۶ درآلمان گذراند و دارای مدرک مربیگری درجه یک کشور وهمچنین مدرک داوری درجه دو کشوری می باشد.او سال های متمادی سرمربی و سرپرست تیم استان مازندران را عهده دار بود و قریب به سه دهه ریاست هیات ژیمناستیک قائمشهر را برعهده داشت.

محمد جان کاظمی هم اکنون بعنوان پیرترین ژیمناست ایران می باشد و حدوداً بیش از ۳۰ هزار شاگرد در مدت این نیم قرن مربیگری وی از آموزش هایش بهره بردند.

کاظمی می گوید به یکی از آرزوهای دوران زندگیم که آنهم احداث خانه ژیمناستیک بود،رسیدم و اتفاقاً کلنگ این مجموعه هم که در ترک محله قائمشهر به دست محمد جان کاظمی به زمین زده شد.

محمد جان کاظمی،پیر ژیمناستیک ایران  چند وقتی است که در بستر بیماری قرار دارد.چندی پیش رئیس تربیت بدنی استان مازندران و رئیس هیئت ژیمناستیک مازندران بهمراه دیگر مسئولین و پیشکسوتان به عیادت وی رفتند.

nassaji-ss01 nassaji-ss02 nassaji-ss03 nassaji-ss05 nassaji-ss07 nassaji-ss09 nassaji-ss11 nassaji-ss12 nassaji-ss14 nassaji-ss16 nassaji-ss19 nassaji-ss21 nassaji-ss25 nassaji-ss27

همچنین ببینید

modiran_mazandaran

مدیران مازندرانی در بدنه اجرایی کشور

استان مازندران از جمله استان‌های مدیر پرور بوده که به‌واسطه توانمندی برخی از این مدیران …

۴ دیدگاه

  1. پیران شهر خود را,همواره می ستائیم
    بر رویشان در دل , از شوق می گشائیم
    روشنگرند و آگاه , زآنها گذشته ها را
    در زندگانی خویش آئینه می نمائیم

  2. با عرض ادب و احترام به تمام زحمتکشان ورزش استان مازندران بخصوص شهرستان قائمشهرایکاش اینگونه دید و بازدیدها برای همه ی مو سفیدان ورزش ما باشد و ایکاش نامی از دیگران زحمت کشان پیر شهرمان که تاکنون اسمی از انها برده نشد کنیم مانند:عسگر یاراحمدی که اوهم از افتخارات ورزش ایران می باشد خداوندا هرکجا که هست محفوظش بدار

  3. ضمن سلام و خسته نباشید واقعا با دیدن این عکس ها ناراحت شدم و باید نگران عاقبت ورزشکاران دیگر شهرمان باشیم لیکن جا دارد یاد ی کنیم از ورزشکارانی که در قید حیات نیستن و از هم دوره های آقای کاظمی بودن مانند: مرحوم علی محمودی-مرحوم عباس خندانی که خداوند رحمتشان کنند و ورزشکار دیگری که هم اکنون در قید حیات میباشد مانند عسگر یاراحمدی و یادی کنیم از شاگردان آقای کاظمی که ایشان زحمات زیادی برای اینکه بانوان شهرمان ورزشکار باشند کشیده تشکر کنیم مثل خانم سیده معصومه

  4. سلام مطمئن هستید خانم سیده معصومه شاگرد ایشان بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *