آموزش وردپرس
darbast

زشتی و نا امن بودن “داربست های تبلیغاتی” در سطح شهر

به گزارش قائم خبر به نقل از روابط عمومی سازمان ،طی بازدید کارشناسان واحد پیشگیری از چگونگی نصب داربست های تبلیغاتی در سطح شهر ،مواردی از عدم رعایت مسائل ایمنی مشاهده گردید.

این در حالی است که در نقطه نقطه شهر قائمشهر نصب بنرها و داربست های بی قواره برای اطلاع رسانی و تبلیغات، زیبایی شهر را تحت الشعاع قرار داده است و ظاهرا قرار نیست فکری برای تحول و بازنگری در حوزه تبلیغات شهری نموده و روشهای مدرن و مناسب تری جایگزین این شیوه سنتی ومنسوخ شده تبلیغاتی شود .لذا این سازمان پیشنهاد می نماید با نظم دادن به تبلیغات محیطی ، شهر را ازوجود لوله ها و بست های آهنی زنگ زده نجات داده و گامی بلند برای رسیدن به سوی شهری زیباتر برداریم.

میتوانیم با ایجاد فضاهای مناسب شهری و از بین بردن آلودگیهای بصری در معابر شهر، آرامش و نشاط را به خانه تک تک شهروندان عزیز برده و موجبات رضایتمندی این عزیزان را فراهم آوریم. ایجاد فضاهای مناسب شهری به عنوان یکی از عواملی که بروز رفتارهای اجتماعی انسان ها متاثر از آن است وهمواره مورد توجه مدیران و کارشناسان این بخش بوده، به همین علت چندسالی است که شهرداریها با پرداختن به مقوله زیبای شناسی توانسته اند در جهت بازگرداندن آرامش روانی ودر پی آن ایجاد جامعه ای پویا و با نشاط نقش بسزایی ایفا نمایند. ساماندهی تابلوها و داربست های تبلیغاتی از اولین ودر عین حال مهمترین اقدام شهرداریها درجهت رسیدن به این مهم میباشد که امیدواریم شهرداری قائمشهر هم گامی موثر در این حوزه بر دارد.

سازمان آتش نشانی قائمشهر با توجه به وظیفه ذاتیش که همانا اطلاع رسانی به موقع جهت پیشگیری از حوادث احتمالی است ، با بازدید ایمنی از سطح شهر در خصوص داربستهای نا ایمن تبلیغاتی هشدار داده و برخی از پیامدهای خطرناک آن را گوشزد می نماید:

۱) عدم فنداسیون مناسب داربستها

۲) قفل و بست ناکافی داربستها در محل نصب که تجربه سقوط آن بر روی عابرین و خودروها در سالهای گذشته موید این نکته است .

۳)احتمال برق گرفتگی شهروندان با توجه به ارتفاع نامناسب داربستها.

۴)برخورد عابرین با داربستها بخصوص جراحت از ناحیه سر

۵)ایجاد ترافیک انسانی در پیاده روها و خودروهای سواری در خیابانهای اصلی شهر

۶)قرار گرفتن داربستها در مسیر جوی آبها و ایجاد گرفتگی مسیر آب بویژه در فصل بارندگی

۷)عدم نصب و درج هشداردهنده های شبرنگی جهت دید درشب

۸)…

می توان به سادگی با برچیده شدن داربستها هم به زیبایی شهر کمک نمودو هم ایمنی را با نصب تابلوهای دیجیتال، تلویزیون های شهری و … به شهروندان هدیه نمائیم.

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

۲ دیدگاه

  1. متاسفانه چیزی که در شهرهاتوجه نمی شود زیبا سازی و ارتقائ کیفیت منظر محیط است و باید از فارغ تحصیلان این رشته در شهرداری استفاده شود

  2. رسیدگی به این امور در حیطه شهرداری هاست ولی متاسفانه مثل عکس بالا سازمان تاکسیرانی شهرداری هم با داربست تبلیغ میکند . به نظر شما شهروندان مقصرند یا مسئولین؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *