آموزش وردپرس
zirgozar

زیرگذر باکسی راه آهن شمال در قائمشهر نصب و به بهره برداری رسید

مدیرکل راه آهن شمال از نصب و بهره برداری از زیرگذر باکسی درمنطقه ترک محله قائمشهر خبرداد.

ˈیوسف گرانپاشاˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران ، هزینه اجرای این طرح را پنج میلیارد ریال اعلام کرد.

وی گفـت: این زیرگذر از نوع باکس های پیش ساخته در ابعاد ۲/۵ متر ارتفاع و ۲/ ۵ متر عرض است که از سوی راه آهن شمال و با همکاری و مشارکت شهرداری قائمشهر دراین منطقه نصب شده است و با بهره برداری از آن ، گذرگاه همسطح قبلی نیز به صورت دائم بسته شد.

گرانپاشا هدف از اجرای این طرح را تردد ایمن شهروندان برای گذر از خطوط ریلی و جلوگیری از برخی حوادث احتمالی ذکرکرد و افزود : گذرگاه ترک محله قائمشهر از محلات پر رفت و آمد این شهر است و احداث زیرگذر باکسی در این منطفه در کاهش ترافیک شهری و افزایش ایمنی برای سیر قطارها نقش بسزایی دارد.

وی افزود : با توجه به اینکه مسیر خط آهن راه آهن شمال از درون شهر قائمشهر عبور می کند ، تاکنون با همکاری فرمانداری و شهرداری این شهر در زمینه ایجاد زیرگذرهای باکسی در مکان های مختلف اقدامات بسیاری موثری صورت گرفته است.

مدیرکل راه آهن شمال گفت: در حالی که در بسیاری از کشورهای جهان از عبور راه آهن در دورن بافت شهری به عنوان یک فرصت استفاده می شود ، متاسفانه این مساله در قائمشهر به دلیل اعمال نشدن سیاست های نظارتی صحیح از سوی مسوولان شهری در سال های گذشته و ساخت و ساز بی رویه در مجاورت خط آهن ، اکنون به یک تهدید برای شهروندان تبدیل شده است.

وی افزود : با هدف افزایش ایمنی شهروندان برای گذر از خطوط ریلی در چند سال اخیر در مناطق مختلف قائمشهر از جمله گذرگاه طالقانی ، فروردین ، حسن آباد ، افراقلم و ترک محله این شهرستان زیرگذرهای باکسی نصب شد.

گرانپاشا ایجاد فضای سبز در دو طرف خطوط ریلی و همچنین ایجاد کنار گذرهای مختلف را ازجمله اقدامات موثر راه آهن شمال در افزایش ایمنی شهروندان در عبور از خط آهن و کاهش معضل ترافیک ذکرکرد.

سالانه بیش از یک میلیون مسافر از طریق خطوط ریلی راه آهن شمال جا به جا می شوند.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۶ دیدگاه

  1. افتضاح مهندسی به معنای واقعی .یک کاریکاتور بد ترکیب

  2. واقعا باید از مهندس و طراح و برنامه ریز این پروژه بی نظیر در کل زمین و کهکشان یک تقدیر ویژه به عمل بیاد.مجسمه این مهندس طراح را حاضزم با هزینه شخصی خودم روی ریل راه آهن بسازم .اخه شما چه جوری روتون میشه این افتضاح قرن را نشان بدین.واقعا تا کی می خواهین با شعور ما بازی کنید .

  3. بابا آخه کدوم مهندس همچین زیرگذری رو درست میکنه؟مثلا میخوایم بریم اونور باید بریم اون ته دور بزنیم بعد بریم پایین.این زیرگذرش بدرد نمیخوره ناقصه.

  4. ماشالله عجب زیرگذرایی ساخته میشه هااااااااا به سرعت برق و باد

  5. آقا اصلا اینا به کنار عابر پیاده بدبخت چطور رد بشه؟؟؟؟ ها؟؟؟؟ حیف این سرمایه بخدا …

  6. موقع بارندگی مثل زیر گذر کوچکسرا استخر میشه باید فکری هم برای این مشکل بکنند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *