آموزش وردپرس
کانون مهندسین قائمشهر
کانون مهندسین قائمشهر

ساختمان های اداری قائمشهر ایمن نیستند/ شناسایی ۳۷ نقطه حادثه خیز در شهر

قائم خبر: مهدی محمدی دوشنبه شب در جلسه پدافند غیرعامل قائمشهر اظهار داشت: ساختار شهری شهرستان از استاندارد های لازم برخوردار نبوده و بسیاری از نقاط شهر در اثر کمترین میزان بارندگی دچار آب گرفتگی های شدیدی می شود.

فرماندار قائمشهر با اشاره به اینکه در ساخت زیر گذرها اصول فنی رعایت نشده است، بیان کرد: در زمان بارندگی، زیر گذرهای شهر تهدیدی برای شهروندان بوده و طی چند ساعت بارندگی غیرقابل استفاده می شوند.

وی یکی از دلایل مهم احداث زیر گذررا کم کردن بار ترافیکی در شهر دانست و افزود: متاسفانه بیشترین بار ترافیکی در زمان بارندگی توسط زیرگذرها شکل می گیرد.

محمدی با تاکید بر تشکیل کارگروه پدافندغیرعامل در قائمشهر اذعان داشت: با توجه به اینکه در کمربند زلزله هستیم نیاز است کارگروهی تشکیل شود تا مقاوم سازی بافت های فرسوده و جدید را بررسی کند.

وی تصریح کرد: این کارگروه توسط راه و شهرسازی، نظام مهندسی و شهرداری تشکیل شود تا با نظارت دقیق، نقاط ضعف و قوت شهر در برابر مقاوم سازی بررسی کنند.

این نماینده عالی دولت با درخواست از نظام مهندسی شهرستان مبنی بر تشدید نظارت بر ساخت و سازها، خاطرنشان کرد: نظام مهندسی در بحث ساختمان سازی و مقاوم سازی باید با جدیت ، پی گیری های لازم را انجام دهد.

 محمدی در خصوص مقاوم سازی ساخت و ساز روستاها، بخشداری را مکلف کرد تا نسبت به ساخت و ساز روستاها نظارت بیشتری داشته باشند و مشکلات موجود درروستاها را مرتفع کنند.

وی در پایان اظهار داشت: برای سنجش میزان آمادگی درهنگام حوادث غیرمترقبه برای ارائه خدمات، باید ازمانورهای عملیاتی استفاده شود تا بتوانیم نقاط قوت و ضعف را بررسی کنیم.

رئیس نظام مهندسی شهرستان قائمشهر هم با اشاره به اینکه نظارت بر ساخت و ساز ها از سال گذشته در سطح شهرستان انجام شده است، اظهار داشت: در امر نظارت ساختمان های خدماتی از جمله بیمارستان ها که درهنگام حوادث یکی از مراکزمهم بشمارمی آیند باید توجه ویژه ای داشت.

بهمن معین پور خاطرنشان کرد: درهنگام حوادث غیرمترقبه ساختمان ایمنی برای شهروندان در شهر وجود ندارد و با اینکه مساجد مکان های خوبی برای استقرارهستند اما به دلیل اینکه در هنگام ساخت به فضای اعتقادی و مذهبی بیشتر توجه شده است نمی توانیم از این مکان استفاده کنیم.

معین پور ادامه داد: سالن های ورزشی از استاندارد های قابل توجه ای برخوردار هستند اما به دلیل آنکه از تجمع شهری فاصله دارند متاسفانه درهنگام حوادث از این مکان ها نمی توانیم استفاده کنیم.

وی اذعان داشت: باید در بخش پیشگیری با قدرت وارد شویم تا آمار خسارات جانی و مالی را در هنگام حوادث تا حد ممکن کاهش دهیم.

در ادامه این جلسه، معاون خدمات شهری شهرداری قائمشهر با اشاره به وجود ۳۷ نقطه حادثه خیز در شهر، تصریح کرد: مشکلات، ۷۱ نقطه از شهر با شیب های معکوس و جوب های غیر استاندارد برطرف می شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه لای روبی سیاه رود در حال شکل گیری است افزود: طرح ممیزی در شهرک نساجی (یثرب) به شکل آنلاین در حال اجراست و با توجه به اینکه اطلاعات خانه به خانه گرفته می شود، اطلاعات لازم نسبت به مشکلات محیطی تکمیل می شود.

همچنین ببینید

atash

آتش سوزی در روستای رکابدارکلای قائم شهر

قائم خبر :مشاهدات آتش نشانان از بررسی محل حادثه ،ساختمانی با سقف حلبی بود که …

یک دیدگاه

  1. به امید موفقیت برای دکتر بهمن معین پور در نظام مهندسی قائمشهر و سایر بخش های مدیریت شهری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *