آموزش وردپرس
haml-shishe

ساخت دستگاه خودکار حمل شیشه خودرو از سوی جوان قائمشهری

مهندس جوان ایرانی با اختراع «دستگاه خودکار انتقال شیشه خودرو» نام خود را در فهرست مخترعان بنیاد ملی نخبگان کشور ثبت کرد.

به گزارش قائم خبر به نقل از روزنامه  ایران علی بابائیان کوچکسرایی که اهل شهرستان قائمشهر و آخرین فرزند یک خانواده ۶ نفره است از ۱۲ سال قبل به تهران آمده و مشغول کار شده است. مخترع جوان در معرفی خود به خبرنگار ایران گفت: «کارشناس الکترونیک هستم و در بخش پشتیبانی تعمیرات شرکت ایران خودرو کار می کنم. مدت ها بود که موضوع مهمی در محل کار فکرم را به خود مشغول کرده بود. وقتی می دیدم همکارانم برای

حمل و نقل شیشه هر خودرو که حداقل وزنی معادل ۱۷ کیلوگرم دارد چه مشقتی متحمل می شوند و در عین حال نیز مجبورند ساعتی ۴۰شیشه را جابه جا کنند به فکر راه چاره افتادم. این در حالی است که بیشتر همکارانم گرفتار کمردرد و دیسک کمر و دیگر دردهای ناشی از کار سنگین بودند، بنابراین تصمیم گرفتم با ساخت این دستگاه به آن ها کمک کنم.

این مخترع ۳۵ ساله گفت: نمونه خارجی دستگاه اختراعی ام وجود دارد، اما شرکت های خارجی برای روباتیک کردن این سیستم حدود یک میلیارد تومان می خواستند. به همین علت همراه ۴ تن از همکارانم تصمیم گرفتیم با تشکیل یک گروه و استفاده از ابزار و امکانات موجود در کشور این دستگاه را بسازیم که خوشبختانه با عنایت خداوند متعال و تلاش شبانه روزی موفق هم شدیم.

در حال حاضر نیز این دستگاه به راحتی درخط تولید قابل استفاده است و همکارانم به جای حمل شیشه ها با دست فقط پشت دستگاه می نشینند و با فشار دادن یک دکمه شیشه ها را جابه جا می کنند.

مهندس بابائیان کوچکسرایی که سرپرست بخش اتوماسیون این برنامه است گفت: چندی قبل برای ثبت اختراعم به مرکز ثبت اختراعات در بنیاد ملی نخبگان رفتم؛ از آنجا که دستگاه ماه ها مورد استفاده قرار گرفته و همه مدارک و مستندات نیز کامل بود، مراحل ثبت اختراع به راحتی انجام شد و آن را به نام خود ثبت کردم و خوشبختانه اختراعم مورد تایید بنیاد قرار گرفت. وی درباره هزینه ساخت دستگاه گفت: حدود ۲۵ میلیون تومان برای ساخت و راه اندازی آن هزینه کردیم که البته مدیران کارخانه محل کارمان همه هزینه ها را تقبل کردند.

این کارگر نمونه استان تهران در سال۸۹ با بیان این که تاکنون ۳ اختراع دیگر نیز به ثبت رسانده است، افزود: دستگاه تست نشتی خودکار مخازن را نیز در سال۸۸، پس از اختراع ثبت کردم. همچنین عضو فعال کمیته پیشنهادات و مدرس مرکز آموزش خودرو نیز هستم.

مخترع جوان درباره برنامه های آینده خود گفت: ۳ ماه قبل خداوند پسری به من و همسرم هدیه کرد که مایه برکت زندگی ما بوده و موجب دلگرمی و پشتکار بیشترم شده است. به همین علت تصمیم دارم قبل از هر کاری با ادامه تحصیل و پیمودن مدارج علمی بیش از گذشته، بر اندوخته های دانش خود بیفزایم. سپس با کمک همکارانم که همیشه با علم و تجربه خود همراهم در ساخت دستگاه ها و اختراعاتم بودند، بتوانم برای سربلندی و پیشرفت کشور عزیزم قدم های مثبت بیشتری بردارم.

مشاهده برش مطبوعاتی

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۳ دیدگاه

 1. سلام به این میگن همشری فعال
  همشری محترم پیشرفت تو پیشرفت من است
  باعث افتخار و سربلندی بنده است که همشری ام اینگونه تلاش میکند
  به امید تمام افتخارات
  برایت آروزی سربلندی بیشتر میکنم

 2. با سپاس از شما دوست عزیز

 3. برای شما ارزوی سربلندی درتمامی زندگانی رادارم
  خواهشمند است درصورت تمایل به فروش بااینجانب تماس حاصل فرمائید.۰۹۱۲۱۲۶۴۱۴۵

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *