آموزش وردپرس
p1000741-copy

ساماندهی دست‌فروشان محله ای در قائم شهر

مهندس بوداغی معاونت خدمات شهری شهرداری قائم شهر از ساماندهی دستفروشان چهارشنبه بازار واقع در کوی طالقانی خیابان آیت الله صالحی مازندرانی(ره) در راستای کاهش ترافیک شهری و زیباسازی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری قائم شهر و به نقل از معاونت این شهرداری ،یکی از دستورکارهای مجموعه مدیریت شهری ،ساماندهی بازارهای دست‌فروشی در قائم شهر است.

بوداغی ضمن اشاره به ضرورت ساماندهی گروه های دست‌فروشی و جلوگیری از پراکندگی و نابسامانی این طیف در سطح شهر اظهار داشت: به طور طبیعی پراکندگی گروه‌های اینچنینی علاوه بر کاهش سطح نظارت، برای شهروندان نیز محدودیت‌هایی را ایجاد می‌کند و به منظور  رفع و دفع مشکل مذکور یکی از حوزه‌های مورد توجه شهرداری ساماندهی افرادی هستند که از طریق دست‌فروشی ارتزاق می‌نمایند.

وی در ادامه افزود: ساماندهی این گروه و متمرکز نمودن آنها در مکان‌هایی مشخص به منظور برون‌رفت از مشکلات و نارسایی‌های مرتبط با این موضوع ضرورتی است که مدنظر مدیریت شهری قرار دارد.به همین منظور در کوی طالقانی و به جهت مسکونی بودن منطقه و نیز اعتراضات مردمی در خصوص ترافیک حاصله و مشکلات ناشی از این امر،شهرداری اقدام به ایجاد مکان جدیدی در رینگ داخلی نموده است.

IMG23542684

 ایشان با توجه به بافت قدیمی چهارشنبه بازار و ترافیک موجود در منطقه اظهار داشتند: انتظار جامعه از مدیریت شهری ،ساماندهی هر چه سریع‌تر این قشر به ‌منظور تحقق حقوق شهروندی، زیباسازی چهره شهر و گردش اقتصادی از مجاری تعریف‌شده در شهر است .

وی با اشاره به مشکلات به وجود آمده درنتیجه افزایش روزافزون دست‌فروشان اظهار می‌کند: در این راستا و به کاهش ایجاد سد معبر و تردد بیش‌ازحد دستفروشانی که اقدام به عرضه اقلام مختلف خوراکی در منطقه کوی طالقانی نمودند ،مزاحمت‌هایی از قبیل اشکال در تردد و ایجاد آلودگی صوتی را برای برخی شهروندان به وجود آورده  که برای رفع این معضل شهرداری اقدام به جانمائی مکان جدیدی در همان منطقه نموده است.

بوداغی در پایان از تمامی دستفروشان به جهت همکاری صمیمانه در این طرح قدردانی نمود.

همچنین ببینید

2259380

اجرای طرح‌های فاضلاب در ۵ شهر مازندران

ذبیح اله ذاکری مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران امروز در آئین معارفه مدیرجدید آبفای شهرستان …

یک دیدگاه

  1. حرف تا عمل خیلی فرقه…………………..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *