آموزش وردپرس
IMG17270529

سرقت از آپارتمان، با قاشق چایخوری!

قائم خبر: متخصص باز کردن درهای ضد سرقت خانه‌های آپارتمانی در جریان تجسس‌های ویژه پلیس قائمشهر به دام افتاد. این دزد حرفه‌ای با مهارت زیادی وقتی از خالی بودن خانه‌های آپارتمانی مطمئن می‌شد در چشم بر هم زدنی اقدام به باز کردن در ورودی آنجا کرده و اموال با ارزش را به سرقت می‌برد.

جوان تبهکار که به مواد مخدر شیشه اعتیاد دارد از یک قاشق به عنوان شاه‌کلید استفاده و در فرصت زمانی بسیار کمی اقدام به گشودن هر نوع قفلی می‌کرد.

بنا بر این گزارش، اقدامات پلیس قائمشهر برای بدست آوردن ردی از این دزد شب رو با دریافت گزارش‌هایی از اقدامات تبهکارانه وی در دستور کار قرار گرفت. بر اساس شکایت‌های مشابه، همه سرقت‌ها نیمه‌شب و در زمانی صورت گرفته بود که ساکنان خانه‌ها برای انجام کاری آپارتمان خود را ترک کرده بودند یا اینکه با اطمینان از غیر قابل نفوذ بودن درهای ضد سرقت، دیگر حفاظ فلزی نصب نکرده بودند.

یکی از صاحبخانه‌ها در این باره به پلیس گفت: چندی پیش شرایطی به وجود آمد تا با اعضای خانواده برای چند روزی به مسافرت برویم. بعد از اینکه به خانه برگشتیم از صحنه‌ای که دیدیم شوکه شدیم. با اینکه در ورودی آپارتمان ما از نوع ضد سرقت بود گروهی ناشناس وارد آنجا شده و همه اموال با ارزش را با خود برده بودند. با توجه به اهمیت ماجرا با دستور سرهنگ «اتباعی طبری» فرمانده پلیس قائمشهر، گشت‌های ویژه پلیس برای ردیابی این دزد شب‌رو در سطح شهر فعال شدند. در حالی که دزد ناشناس در عملیات خلافکارانه خود با مهارت عمل کرده و هیچ ردی از خود بر جای نمی‌گذاشت، پلیس سرانجام او را در حال تردد در خیابان ردیابی و بازداشت کرد.

بر اساس اطلاعاتی که مأموران از حضور یک مرد سیاهپوش موتورسوار در ساعت‌های پیش از وقوع سرقت‌ها در اطراف محل حادثه گزارش کرده بودند، مأموران جست و جوهای خود را در این باره متمرکز کردند. بدین ترتیب ردیابی‌های مأموران به صورت نامحسوس در سطح شهر آغاز شد تا اینکه به سرنشین یک موتور که با مشخصات ظاهری دزد تحت تعقیب مطابقت داشت در منطقه حوالی خیابان کارگر این شهر مظنون شده و به او دستور توقف دادند. مرد سیاهپوش با دیدن پلیس بر سرعت خود افزوده و سعی کرد از دست آنان بگریزد اما در عملیات تعقیب و گریز گشت مأموران کلانتری یک قائمشهر بازداشت شد.

وقتی در بازرسی از کیف سیاه رنگی که همراه این متهم بود چراغ قوه، یک قاشق چایخوری، کلید‌های مربوط به بازکردن گاوصندوق و دستکش به دست آمد، مأموران اطمینان پیدا کردند که وی همان دزد تحت تعقیب است. این مرد ۳۶ ساله که «علی» نام دارد، تحت بازجویی قرار گرفت اما سعی کرد با ارائه اطلاعات دروغین مسیر تحقیقات مأموران را به گمراهی بکشاند تا اینکه با دیدن مستندات و دلایل غیرقابل انکار از سوی پلیس لب به اعتراف گشوده و سرقت‌های انجام گرفته را به گردن گرفت.

وی در این باره گفت: با اطمینان از اینکه خانه‌ای خالی است نقشه سرقت از آنجا را طراحی می‌کردم. ابتدا با قاشقی که داشتم به عنوان شاه‌کلید استفاده می‌کردم، درهای ورودی را باز می‌کردم. بعد با دسته کلیدی که برای خودم درست کرده بودم گاوصندق‌ها را باز کرده و اموال با ارزش موجود در آنجا را با خود می‌بردم.

بر اساس اعلام سرهنگ محمد علی اتباعی طبری در جریان بازجویی از این دزد تاکنون یک فقره سرقت کشف شده است. به گفته این مقام ارشد پلیس قائمشهر، دزد قاشق‌زن علاوه بر قائمشهر در شهرهای اطراف نیز مرتکب سرقت شده بود که تحقیقات درباره سایر جرایم وی ادامه دارد.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۵ دیدگاه

 1. کافیه هرکسی نگران امنیت خونواده و اموالشه درب ضد دیلم مرد نگهبان نصب کنه که نه با دیلم باز میشه نه قفل داره که دزدان بتونن باز یا تخریبش کنن. دیگه هیچ حفاظی هم لازم ندارن اضافه نصب کنن. راحت برن به مسافرتشون برسن

   • من تو یک آپارتمان ۵ طبقه تو قیطریه تهران زندگی میکنم، از وقتی آپارتمان را خریدیم هم درب ضد سرقت داشت هم جلوش از این آکاردئونیها نصب کردیم. حدود ۴ سال پیش دزد اومد تا طبقه ۳ هم آکاردونیها را باز کرده بود هم درهای ضد سرقت را، بعد آهنگر آوردیم آکاردئونیها را تقویت کردیم قفلهاشم از داخل گذاشتیم که دست دزد سخت بره تو، مغزی قفل درهای ضد سرقت هم از حسن آباد دونه ای ۷۰۰ هزار تومن آلمانی خریدیم ولی باز دزد اومد این دفعه هر ۵ طبقه را با دیلم اومده بود داخل در حالیکه تو دو طبقه همسایه ها هم حضور داشتند. بعد که آگاهی اومد و جریان سرقتها را براش گفتیم گفت اصلا درب ضد سرقت وجود نداره و همش الکیه. بعد به یک شرکت حفاظتی به اسم مرد نگهبان که طلافروشیها و بانکها را تجهیز میکرد زنگ زدیم و اومدنن خونه را بازدید کردن گفتن یا درهای ضد سرقتتون را بر میداریم جاش درب ضد دیلم مجهز به قفل ضد سرقت مرد نگهبان میذاریم یا اگر میخواید درتون سر جاش باشه حفاظ ضد دیلم مرد نگهبان جای این آکاردئونیها میذاریم. کارشون اصولا تولید گاوصندوق و خزانه طلا فروشیها و درهای ضد دیلم هست که قفلهای غیر قابل دسترس مرد نگهبان روش نصبه که دزد نه میتونه بازش کنه نه تخریبش کنه و نه درو با دیلم باز کنه. الان شمارشونو ندارم ولی اگر رو اینترنت اسم حفاظ ضد دیلم مرد نگهبان را جستجو کنید حتما پیداشون میکنید.

    بعد از اون دو طبقمون حفاظ ضد دیلم مرد نگهبان گذاشتن ولی ما باز آکاردئونی ها را مقاوم تر کردیم و قفل بیشتر روش گذاشتیم که ارزون تر تموم بشه ولی برای بار سوم دزدا اومدن و همه طبقاتو رفتن تو به غیر از اون دو واحد که اون حفاظ ضد دیلم مرد نگهبان را گذاشته بودن که اصلا نتونسته بودن کاری بکنن، بعد از اون ما هم برای خونه و هم برای مغازه طلا فروشی که دارم درب ضد دیلم مرد نگهبان را گذاشتیم و الان دیگه اصلا فکر نمیکنیم که دزد اومده یا نه چون حتی اگر اومده باشه که ما نمیفهمیم چون کاری نمیتونه بکنه.

    وقتی این مقاله را خوندم نظرمو گذاشتم شاید کمکی کرده باشم

 2. اقا از خودکشی امروز که بعد میدان امام اتفاق افتاد یه گزارش بذارین

 3. اونایی که درب ضد سرقت دارن حتما توجه کنند
  اگه دستگیره قفل رو هنگام خروج از منزل نکشند این درب های چینی اصلا امنیت ندارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *