آموزش وردپرس
images

سفیر سنگال در قائمشهر

قائم خبر:سفیر سنگال در جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه با هدف توریسم درمانی از امکانات و تجهیزات بیمارستان قلب ولیعصر قائمشهر دیدن کرد.

دکتر ناصر عمادی مشاور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با ایرنا گفت: ‘ بابا کاربا’ سفیر سنگال از وجود امکانات و تجهیزات در فضای مناسب وآب و هوایی مازندران ابراز خرسندی کرد.

وی اضافه کرد: سفیرسنگال از آمادگی اعزام بیماران قلبی به استان مازندران خبر داد.

عمادی که عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و به عنوان متخصص پوست پزشک بدون مرز در جمهوری اسلامی ایران شهرت دارد، تصریح کرد: مازندران شرایط مناسبی برای گردشگری سلامت دارد و اگر بتوانیم امکانات و تجهیزات درمانی را به روز تر کنیم ، شرایط محیطی و نیروهای متخصص و پزشک در استان وجود دارد.

وی از حمایت ربیع فلاح استاندار مازندران تقدیر کرد و گفت: این بازدید بر اساس تفاهم نامه مازندران با چهار کشور سنگال ، برندی،کومور و نیجریه صورت گرفته است.

حدود دو ماه گذشته سفرای این کشورها به مازندران سفر کرده بودند که منجر به انعقاد تفاهم نامه همکاری در حوزه روابط تجاری و گردشگری شد.

سفیر سنگال نیز در این بازدید گفت: سالانه بسیاری از بیماران کشورمان با هدف درمان بیماری قلبی به اروپا سفر می کنند و هزینه سنگینی را متقبل می شوند.

وی ادامه داد: امروز متوجه وجود امکانات و تجهیزات مدرن در فضایی مناسب و آب و هوایی تمیز به نسبت تهران در مازندران شدم.

سفیر سنگال در ایران خاطر نشان کرد: از آنجاییکه سنگال و ایران دو کشور مسلمان هستیم، مازندران می تواند مقصد سفر بیماران قلبی مردم کشورمان باشد.

وی تصریح کرد: برای ساخت بیمارستان قلب در سنگال نیز آماده حضور سرمایه گذارانی ایرانی هستیم.

وی ادامه داد: زمین و تسهیلات لازم برای ساخت بیمارستان تخصصی قلب توسط ایرانیان در سنگال را واگذار می کنیم.

همچنین ببینید

roohani

شیخ محبوب مقتدرانه ماندگار شد

به گزارش قائم خبر؛ در روز ۲۹ اردیبهشت ماه مردم با حضور گسترده خود پای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *