آموزش وردپرس
hadi-hoseiini-varzesh

سیدهادی حسینی:واگذاری سرخآبی ها به خودروسازان خلاف قانون است

 قائم خبر:سید هادی حسینی، سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس به اشکالاتی که در پی واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به خودروسازان به وجود خواهد آمد اشاره کرد و گفت: نخست اینکه خودروسازی یک صنعت شبه دولتی است و در واقع این واگذاری از چاله به چاه افتادن خواهد بود.

نماینده مردم قائمشهر، جویبار و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرفی این دو باشگاه، تیم های چالش‌سازی دارند که این چالش‌ها با واگذاری به بخش خودروساز موجب ایجاد مشکلات فراوانی مثل به وجود آمدن رقابت های رنگی میان خودروسازان خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به مشکل سومی که با واگذاری سرخآبی ها به خودروسازان، دامن گیر حوزه خودروسازی خواهد شد، عنوان کرد: این واگذاری تأثیر جدی روی قیمت و کیفیت خودرو خواهد داشت به نحوی که خودروسازان مجبور می شوند برای تأمین مخارج باشگاه های خود قیمت خودرو را افزایش داده و از کیفیت آن بکاهند.

واگذاری سرخآبی ها به خودروسازان خلاف قانون است

حسینی در ادامه به تمثیلی از قرآن در این رابطه اشاره کرد و گفت: در سوره اعراف به داستانی درباره قومی اشاره شده که در کنار دریا زندگی می کردند و خداوند به آنها امر کرده بود تا روزهای شنبه ماهیگیری نکنند؛ از قضا ماهی ها روز شنبه در دریا زیاد می شدند لذا مردم شهر بر آن شدند تا با کندن کانالی شنبه ها ماهی ها را به سمت دریاچه ای هدایت کنند تا یکشنبه آنها را بگیرند که خداوند آیه ای در این زمینه نازل کرد که کار شما خدعه بوده و شما از این امتحان سربلند بیرون نیامدید.

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در پایان به حرکت دولت در زمینه واگذاری اشاره کرد و با نسبت دادن آن به موضوع این داستان، خاطرنشان کرد: دولت نیز قصد دارد به صورت غیر مستقیم دو باشگاهی را که قرار بوده به بخش خصوصی واگذار کند به خودروسازان که شبه دولتی هستند بدهد که کاری خلاف قانون است و اگر نمایندگان مجلس با آن مخالف هستند به لحاظ باری است که با این کار بر دوش مردم اضافه خواهد شد.

گفتنی است امروز (سه شنبه، ۲۹ اردیبهشت ماه) دور چهارم مزایده دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در سازمان خصوصی سازی برگزار خواهد شد.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *