آموزش وردپرس
tabloye_tablighati (3)

سیمای شهری و آرامش شهروندان قائمشهر گرفتار تابلوهای تبلیغاتی

زیبایی محیط و سیمای آرامش بخش شهری یکی از نیازهای شهروندان محسوب می شود که این روزها در لابلای تابلوهای متعدد بر در و دیوار شهرها نادیده انگاشته شده و در بسیاری از موارد بر رفتار مردم تاثیر می گذارد.

قائم خبر – میلاد اکبری: درچند سال اخیر تابلوهای تبلیغاتی در خیابان ها ،ورودی شهر و میادین شهری رشدی قارچ گونه و غیراصولی یافته و چهره شهر را زشت کرده اند.در این میان شهروندان کم کم عادت می کنند هر روز که پایشان را از خانه بیرون می گذارند چشمشان به جمال انواع و اقسام بنرها و نوشته های تبلیغاتی بزرگ و کوچک بیافتد.

tabloye_tablighati (5)

اخیراً شاهد هستیم بعضی از ادارات و واحد های تجاری با نصب پلاکاردهای مختلف با مضامین گوناگون و داربست ها و خوش آمد گویی علاوه بر مخدوش کردن فضای شهری،موجب ایجاد مخاطرات فراوان از جمله سقوط بنر و تابلو ها بر روی شهروندان و خودروها می شود.

tabloye_tablighati (18) tabloye_tablighati (19)

نکته بسیار جالب آن است که برخی از سازمان ها از جمله ایستگاه راه آهن قائمشهر،به دلیل مشرف بودن به خیابان اصلی ،اقدام به نصب تابلوهای تبلیغاتی کرده است که هرج و مرجی در سیمای شهری بوجود آمده است.

tabloye_tablighati (2) tabloye_tablighati (3)

tabloye_tablighati (17)

و همه اینها در حالی است که طبق قانون، نصب هرگونه تابلو اعم از شناسایی، تجاری، فرهنگی و غیره در معابر بدون تأیید کمیته مکان یابی، پشت بام ها یا عمود بر ساختمانها، بر روی درختان و عناصر طبیعی، جوی و کانال آب، روی تجهیزات، تأسیسات و مبلمان شهری مانند پست های برق، کیوسک تلفن، تیرها، جدول کنار معابر، پیاده روها، چراغهای برق، شیرهای آتش نشانی، علائم جاده ها و بزرگراه ها و همچنین دیوار نویسی ممنوع می باشد و این ممنوعیت حتی شامل دیوارهای شخصی مشرف به خیابانها و اماکن عمومی نیز می باشد.

tabloye_tablighati (1)

حال سوال اینجاست،شهردار و مسئولین زیباسازی شهرداری قائمشهر این تخلفات محرز را نمی بینند؟!

آیا این اقدامات با رضایت شهرداری انجام شده است؟!که اگر این است،آقای شهردار چرا؟!

آیا شهرداری فقط به دنبال کسب درآمد بیشترمی باشد و نیازهای شهروندان مخصوصاً سیمای آرامش بخش شهری برای شما مهم نیست؟!

این بنر های تبلیغاتی آلودگی های بصری در معابر شهر را بوجود آورده و آرامش و نشاط شهروندان را هدف قرار داد و موجب نارضایتی آنها شد. با توجه به مقوله زیبایی شناسی برای بازگرداندن آرامش روانی شهروندان و در پی آنها ایجاد جامعه ای پویا و با نشاط ، ساماندهی تابلو ها و بیلبوردها نقش بسزایی در ایجاد فضای مناسب شهری داشته و امید آن است که هرچه زودتر گامی موثر در این حوزه برداشته شود.

tabloye_tablighati (4) tabloye_tablighati (6) tabloye_tablighati (8) tabloye_tablighati (9) tabloye_tablighati (10) tabloye_tablighati (12) tabloye_tablighati (13) tabloye_tablighati (14) tabloye_tablighati (22) tabloye_tablighati (23) tabloye_tablighati (24) tabloye_tablighati (20) tabloye_tablighati (16)

tabloye_tablighati (7) tabloye_tablighati (21) tabloye_tablighati (15)

همچنین ببینید

modiran_mazandaran

مدیران مازندرانی در بدنه اجرایی کشور

استان مازندران از جمله استان‌های مدیر پرور بوده که به‌واسطه توانمندی برخی از این مدیران …

۵ دیدگاه

 1. شهروند قائمشهری

  گزارش بسیار عالی بود ولی متاسفانه سازمان زیبا سازی شهری تخصصی در قائمشهروجود ندارد

 2. درود به شما. پول این تبلیغا ت کجا میره ٬کجا خرج میشه؟

 3. متاسفم برای مسئولانمون که در اکثر رده ها دنبال منافع خودشون و اطرافیانشون هستن. این مورد یکی از مشکلات شهری بود، ترافیک، نداشتن پارکینگ، کمبود فضای سبز و فضای بازی، نداشتن سینما که متاسفانه سوژه شهرهای دیگه شده، از شهربازی هم که فقط یادش به خیر باقی مونده!
  قائم خبر عااالی بود، آفرین به نگاه تیزبینانه شما و جسارت درج چنین خبرهایی،خسته نباشید.

 4. این شهر به غیر از فقط چهار خیابون و دو تا پاساژ چیز دیگه ای نداره. نقاشی کردن در و دیوار و نصب بیلبورد تبلیغاتی و لکه گیری چند روزه و بی کیفیت چاله و چوله های شهر و ….. که نشد شهرداری. عزیز من که اون بالا نشستی و خودت میدونی جای شما و اطرافیانت اونجا نیست و فقط دنبال منافع خودتون هستید آیا میدونید امروز تو شهر ما توسط نیروهای سد معبر شما چه اتفاقی افتاده؟ آقا خواهشا این ادبیات طلبکارانه رو تمومش کنید. تا کی آخه؟؟ مردم که نمیتونن بروند دنبال دزدی پس بزارید یه لقمه نون حلال سر سفرهاشون ببرند . شماها و زن و بچه و خانواده و… در رفاه کامل قرار دارید ولی از دل اون پیر زنی که صبح میاد تا اون چند دسته از سبزیهای خودشو بفروشه و نون حلالی سر سفره ببره خبری ندارید.
  آقای عمارت نشین دلتو به این چیزها خوش نکن. میدونی اگه اون جوان امروز با ضرب و شتم مامور شما میمرد چه بلایی سر شما می اومد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. اگه منظم و یک دست باشه خوبه نه اینطوری شیر تو شیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *