آموزش وردپرس
citi-scan

سی تی اسکن بیمارستان رازی قائمشهر راه اندازی شد

دستگاه سی تی اسکن بیمارستان رازی قائمشهر امروز( پنجشنبه) با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و نمایندگان قائمشهر در مجلس شورای اسلامی به بهر برداری رسید

دستگاه سی تی اسکن جدید خریداری شده برای بیمارستان رازی ۱۶ قطعه ای (اسلایز) است که بعنوان مدرن ترین در نوع خود در مجموعه مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران محسوب می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در آیین راه اندازی این دستگاه گفت : این دستگاه با اعتبار ۳۴ میلیارد ریالی خریداری شد که با اخذ مجوز سازمان انرژی اتمی فعالیت خود را آغاز کرد.

قاسم جان بابایی ظرفیت پذیرش روزانه بخش سی تی اسکن این بیمارستان را ۲۵ تا ۳۰ نفر اعلام کرد و ادامه داد : با راه اندازی این دستگاه که از قابلیت تصویربرداری بالایی برخوردار است ، علاوه بر بیماران درون بیمارستان ، به بیماران و مصدومان خارج از بیمارستان نیز خدماتدهی می شود.

وی اعلام کرد : صرفه جویی در وقت و هزینه از مزیت های راه اندازی سی تی اسکن بیمارستان رازی قائمشهر به شمار می رود و دیگر نیازی به انتقال بیماران به بیمارستان های شهرهای همجوار نیست .

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران :

به گزارش خبرنگار ایرنا ، قاسم جان بابایی همچنین روز پنجشنبه در حاشیه مراسم افتتاح دستگاه سی تی اسکن بیمارستان رازی قائمشهر در گفت وگو با خبرنگاران افزود : میانگین قدمت ۴۰ ساله بیمارستان های دولتی از چالش های جدی پیش روی بخش درمان مازندران به شمار می رود که بر روند خدمات دهی تاثیر گذاشته است .

وی ادامه داد : ساخت بیمارستان های جدید می تواند بعنوان اصلی ترین راهکار برای جبران این نقیصه به شمار رود چرا که سالانه میلیاردها تومان برای نگهداری بیمارستان های قدیمی هزینه صرف می شود .

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: به همین منظوراز شش بیمارستان درحال ساخت استان دو بیمارستان آماده بهره برداری است .

وی از تجهیز بیمارستان ها به امکانات و وسایل بعنوان اصلی ترین گام وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در طرح تحول نظام سلامت نام برد و ادامه داد : امسال ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز بیمارستان های مازندران تخصیص یافت .

جان بابایی گفت : تجهیز بیمارستان های دولتی رازی قائمشهر ، زیراب سوادکوه ، آمل و نکا به دستگاه سی تی اسکن بخشی از فعالیت های انجام شده در این زمینه است .

وی از تامین دستگاه MRI بعنوان گام بعدی برای تکمیل تجهیزات بیمارستان های مازندران نام برد واعلام کرد: با خرید سه دستگاه MRI موردنیاز در بیمارستان های استان کمبودهای این بخش مرتفع می شود .

هم اکنون چهار دستگاه MRI در بیمارستان های دولتی و خصوصی مازندران وجود دارد .

بخش سی تی اسکن بیمارستان رازی قائمشهر اواخر سال ۱۳۹۰ به دلیل فرسودگی تنها دستگاه موجود در این بیمارستان قدیمی و ۸۰ ساله مازندران تعطیل شده بود.

با توجه به واقع شدن قائمشهر در مسیر جاده ترانزیتی تهران – شمال و اعزام مصدومان تصادفات جاده ای به این مرکز به عنوان نزدیکترین مرکز درمانی ، نبود دستگاه سی تی اسکن رنج بیماران و همراهان آنان را دوچندان می کرد.

بیمارستان رازی قائمشهر که به عنوان یک بیمارستان عومی به صورت تخصصی و فوق تخصصی فعالیت می کند ، در عین حال مرکز درمانی – آموزشی بیماری های عفونی مازندران به شمار می رود.

این بیمارستان بر اساس گزارش های رسمی دارای ۲۱۴ تخت فعال ، ۱۲ تخت آی سی یو (ICU) و ۱۲ تخت سی سی یو (CCU) است و میانگین ضریب اشغال تخت های آن نیز ۹۰ درصد است .

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *