آموزش وردپرس
shahrdari

شهرداری قائم‌شهر پذیرای ایده‌های نو در مدیریت شهری است

قائم خبر:در جهان امروز صرفِ انداختن بیل و کلنگ به جان شهر و زخمی کردن طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و خدماتی به نیت تحقق شعار «شهروندسالاری» کاری نیست که رضایت شهروندان را تأمین کند و لبخندی بر چهره آنان بنشاند.

ارائه طرح‌های نوین با بازدهی بالا که حاوی افکار و اندیشه‌های شهروندان بنا به نیازهای محلی و بومی مردم همان منطقه است می‌تواند لبخند رضایت را بر چهره شهروند بیاورد و رضایت را در ارزیابی عملکرد شهرداری به همراه داشته باشد.

شورای اسلامی دوره چهارم قائم‌شهر با نگاهی به گذشته، تأملی در جایگاه امروز و سیری در افق‌های آینده به سلسله تفکرات جدیدی برای مدیریت بهتر شهرمان دست یافته و قصد دارد تار و پود شهری پیشرفته توأم با مشارکت تمامی آحاد جامعه را رقم زند.

دلیل این امر، انتخاب مدیری از جنس مردم این شهر با نگاهی جدید و پشتوانه‌ای با نام نیروی بی‌بدیل جوانی است، کسی که اعتقاد عجیبی به کار گروهی و خرد جمعی دارد.

سرپرست شهرداری قائم شهر ضمن قدردانی از یکایک اعضای شورای اسلامی شهر به‌دلیل حسن اعتماد لازم، گفت: شهرداری قائم‌شهر برای تحقق شعار شهروندسالاری در نظر دارد، نشست‌هایی مستمر در زمینه رسیدن به یک نظریه و ایده نو برای ارتقاء در امور حوزه شهرداری برگزار کند.

رضا رحیمی گفت: نمی‌توان از نقش مؤثر این امر در مدیریت شهری چشم‌پوشی کرد، در این بین با ارائه ایده‌ها و برنامه‌های نو می‌توان مدیریت شهری را ارتقاء داده و نیز در راستای عینیت بخشیدن به شعار سال مقام معظم رهبری با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» حرکت کرد.

* تبلور شهری زیبا با همکاری شهروندان

وی خاطرنشان کرد: برگزاری چنین جلساتی به تزریق ایده‌ها و افکار نو به بدنه مدیریت شهری کمک می‌کند و تقویت ایده‌پردازی و جذب نظرات شهروندان با مکانیسم دانشگاهی و علمی را به همراه دارد.

سرپرست شهرداری قائم‌شهر اضافه کرد: چنین نشست‌هایی باید بر روی یک موضوع متمرکز شوند تا در میان دانشجویان و صاحب‌نظران ایده‌هایی به حوزه مدیریت شهری تزریق شود تا مدیریت شهری براساس طراحی شهر طرح تزریق‌شده را انتخاب و طراحی کند.

این مسؤول افزود: نگاه ما به حوزه مدیریت شهری می‌تواند خلاقانه باشد و شهروندان باید ایده‌پردازی کنند تا بهترین ایده در شهر اجرا شود.

* افکار جدید از شما، اجرا از شهرداری

رحیمی اعتقاد دارد ایده‌های ناب و بدیع شهروندان برای اداره بهتر شهرمان به مثابه فرش قرمزی زیر پای مدیریت شهری است تا مدیران با پلکانی از جنس ایده‌آل‌های شهروندان به سمت توسعه و پیشرفت قدم بردارند و در عمل شعار «شهر خوب را شهروند خوب می‌سازد» را محقق سازند.

وی اظهار امیدواری کرد: با کمک و همیاری همشهریان فهیم و آگاه، شهری پویاتر، زیباتر و بالنده را در سال‌های آتی شاهد باشیم.

سرپرست شهرداری قائم‌شهر ادامه داد: این ایده‌ها می‌تواند در عرصه‌های مختلف شهری از قبیل فعالیت‌های عمرانی، حوزه خدمات شهری و نوسازی و شهرسازی، پارک‌ها و فضای سبز، زیباسازی و … از سوی شهروندان، کارشناسان و ایده‌پردازان ارائه شود.

* ایده‌های نو و بدیع؛ فرصتی برای تحول

این مسؤول که زیر‌مجموعه‌اش برای بهره‌گیری از ایده‌های نو و بدیع شهروندان پیش‌قدم شده، شکل‌گیری این امر را فرصتی برای تحول شهر دانسته و افزود: شهروندان با ورود به این حوزه، افزایش نشاط اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌های موجود در شهر را اعلام می‌کنند.

رحیمی در پایان گفت: ایده های نو می تواند تهدیدهای شهری را به فرصت‌های مثبت برای تحول این شهر بدل سازد؛ این اقدام می‌تواند حضور و شرکت موثر شهروندان و مشارکت فعالانه آنان را در همه امور فراهم سازد.

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

۵ دیدگاه

 1. خوب بگید برنامه نداشتیم و اندازه اینکارها نبوده و نیستیم .

 2. ممنونم از آقای رحیمی
  با این کار شرایط برای پیشرفت شهر محیا خواهد شد. بنظرم اگه یه سایتی درست کنید و شهروندان نظرات منطقی و عملی خودشون رو به ثبت برسونن مطمئن باشید هرچه زودتر قائمشهر پیشرفت خواهد کرد.
  بنظر خودم وقتی وارد قائمشهر میشیم اولین چیزی که واقعاً به چشم میاد ،آسفالت ناسالم و چاله ها و دست انداز هاست. زیرگذر میدان امام از لحاظ آسفالت زیر صفر هستش .تقاطع الغدیر که افتضاح . و ………

  وقتی یک مسافر وارد شهر میشه میبینه هیچ فضای سبزی وجود نداره. مگه کاشت یسری درختچه و درخت چقدر هزینه برداره؟ طراحی فضای سبز با گل و سبزه مگه چقدر هزینه داره؟
  جالب اینجاست توی پارک خیابان ساری دور چمن کاری هارو با نخ بستن.خب یکی نیست بگه این چه کاریه؟ (مطمئناً از عدم دانش فنی کارکنان فضای سبز هستش)
  ((امیدوارم با همکاری *مردم و *شورای شهر و*شهرداری محترم قائمشهر قائمشهری زیبا و سرسبز داشته باشیم.))
  خداوند متعال به جوانان این مملکت و این شهر سلامتی بده تا جوانانی همچون آقای رحیمی برای پیشرفت شهر و کشورمون تربیت کنیم.

 3. به عنوان یک شهروند عاجزانه خواهش میکنم از ساخت وساز بی رویه ،در مرکز شهر خودداری بشه قرار نیست تمام فضا وزمین موجود در مرکز شهر ساختمون ساخته شه وشهر تبدیل به آجرو سیمانو و……….بشه این شهر نیاز به فضای سبز داره ۲۰۰۰۰۰هزار نفر فقط یک پارک ولی عصر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟وچندتا پارکچه در محلات؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟واقعا شهر فقط همینقدر فضای سبز نیاز داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟زمین نساجی ۲ وگونی بافی که تماما مخروبه شده ویا شده خدمات سایپا یدک!!!!!!!!!بهترین فضا برای یگ پارک جنگلی با انواع درختان ودرختچه های جنگلی بومی مخصوص شماله ، رودخونه ی سیاهرود به عنوان سومین رود خونه ی آلوده ی دنیاست تبدیل به یک فضای زیبا برای گردشگری بشه،قائمشهر در ایران تنها شهریه که دو رود خونه ازش گذر میکنه واین یعنی یک شرایط وی ژه برای توسعه ی گردشگری ،البته فقط پارک به معنای مکانی که پراز درخت های بومی شمال باشه نه به مانند پارک ولی عصر که فقط چندتا نخل !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!به نظرم توسعه ی شهر براساس ویژگیهای اقلیمی شهر وباتوجه به صنایع دستی وحتی مشاغلی که در گذشته در روستاها رایج بوده میتونه به زیبا سازی وجذب توریسم در شهر کمک کنه به جای اینکه بی رویه کشاورزی سنتی رو در منطقه گسترش بدیم که موجب تاراج منابع ابی شهر وروستا میشه باید به گردشگری بها بدید ،صنعتی که برای شهر نمونده حداقل برای اینکه بتوانیم کمترین اسیب رو به منابع ابی و زمینهای کشاورزی وارد کنیم به گردشگری بپردازیم در فصل تابستان وکلا ایام تعطیل تور مسافرتی برای مهمانان راه اندازی کنید واز این طریق به اشتغال می کنیم وفقط یک مدیر کاربلد میخواد که بتونه از این پتانسیل بی نظیر شهر برای توسعه ی گردشگری استفاده کنه امیدوارم این اتفاق بیافته.

 4. اگه من جای شهردار بودم با همفکری راهنمایی ورانندگی خیابان جویبار تا سر سینارو یک طرفه میکردم تا درختهای تنومند خیابان جویبار هم چنان سربلند بمونند وبه پاکیزگی شهر کمک کنند وهمینکه این یه قسمت خیابون جویبار واقعا سرسبز وزیباست وتبدیلش میکردم به یک خیابون ویژه ی پیاده روی .هم درختان تنومند حفظ میشن وهمینکه یک فضای زیبا برای شهر نگهداری میشه فکر میکنم کهنترین درختان شهر باشند .ارزش نگه داشتن رو داره.

  • سلام.
   نظرات خوب و سازنده ای هست واقعاً.
   مدیر سایت قائم خبر باید یکاری انجام بدن واین که کاری کنید که مسئولین شهرداری این نظرات رو بخونن و روش برنامه ریزی کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *