آموزش وردپرس
dsc_7268-1

شهرداری قائم شهر پیشتاز در توسعه ورزش همگانی

مقدمه: درباره ورزش و اهمیت و فوائد آن به عنوان عامل اساسی در تامین سلامتی و کیفیت زندگی افراد جامعه بحثهای فراوانی شده بطوریکه ره آورد دنیای ماشینی، تحرک بدنی بسیار کم و رواج ناراحتی ها و بیماریهای مختلف در اوج که ورزش تنها عاملی است که می تواند این کمبود فقر حرکتی را جبران و سلامتی جامعه را تامین نماید.

فعالیت های ورزشی نه تنها اوقات فراغت افراد جامعه را پر می کند بلکه به جرات می توان گفت که در برخی کشورها حتی می تواند در سرنوشت سیاسی، اجتماعی واقتصادی از عوامل تعیین کننده باشد.

DSC_7228-2

ورزش منظم باعث طولانی شدن عمر می شود،به افراد این امکان را می دهد که از زندگی لذت ببرند و احساس طراوت و شادابی کنند. آمار سکته های قلبی در میان اقشار مختلف مردم،نرخ بالای ابتلای زنان ایرانی به پوکی استخوان نسبت به نرخ جهانی آن، و مواردی از این قبیل،لزوم توجه به این موضوع ورزش میان اقشار مختلف جامعه و نقش آن در سلامت جسمی – روانی جامعه را در این خصوص نشان می دهد.

در اقدامی جدید از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری قائم شهر، ایستگاه صبحگاهی ورزش همگانی در محوطه عمارت شهرداری کلید خورد. در این حرکت فرهنگی و ورزشی ،شهروندان محترم میتوانند روزهای شنبه،دوشنبه و جهارشنبه از ساعت ۶ لغایت ۷ صبح در محوطه عمارت شهرداری گرد آمده تا با مربیگری و آموزش مربیان زبده،تقویت جسم و روح را تمرین نمایند.

DSC_7224-3

این اقدام پسندیده شهرداری قائم شهر از روز دوشنبه ۲۱ تیر ماه ۹۵ در شکلی نمادین با حضور مسئولین ارشد شهرستانی،اعضای محترم شورای اسلامی شهر ،ریاست تربیت بدنی شهرستان،ورزشکاران،پیشکسوتان ورزش همگانی و با سخنانی کوتاه از سوی مدیران شهری از جمله قدیمی ریاست تربیت بدنی و دکتر اسماعیلی ریاست ورزشهای همگانی شهرستان آغاز شده و در ادامه شهروندان حاضر به انجام حرکات کششی و ورزشی پرداختند.

DSC_7182-4

مهندس رحیمی شهردار قائم شهر که خود از ورزشکاران و ورزشدوستان است توجه به این امر را بسیار ضروری دانست و افزود:از اهمیت و اولویت دادن به امر ورزش کسی غافل نیست و با توسعه ورزش بین اقشار مختلف جامعه،جوانی و شادابی ،تحرک و نشاط جایگزین بی تحرکی و کسالت شده و هزینه های مربوط به دارو و درمان کاهش می یابد.

DSC_7074-12

رحیمی اعتقاد دارد: اهمیت این نوع ورزش در افکار مقام معظم رهبری نقش بسته و ایشان تاکید دارند:یک بخش از مسئله تامین سلامت، مسئله ورزش همگانی است که بنده بارها توصیه کردم و باز هم توصیه می کنم. ورزش همگانی برای همه لازم است.نشاط، سلامت، آمادگی و حوصله کار در سایه ورزش عمومی و همگانی تامین می شود.

DSC_7064-11

رحیمی ورزش مرتب و منظم را یکی از اصلی ترین عوامل پیشگیری از بروز بیماری ها دانست و افزود: فعالیت هایی نظیر : پیاده روی روزانه،دوی نرم و سبک،ورزش صبحگاهی،انجام حرکات کششی و نرمشی،دوچرخه سواری،شنا،کوهنوردی و هرگونه فعالیتی که بدن انسان را از حالت سکون در آورده و باعث بالا رفتن ضربان قلب و دفع عرق از بدن که این تعرق شامل دفع انواع  سموم از طریق پوست بدن انسان می شود،می باشد.

DSC_7076-13

شهردار قائم شهر در پایان خاطر نشان کرد:تحقیقات نشان داده ورزش منظم و مرتب میزان بازدهی و فعالیت مفیدکارمندان را تا چندین برابر افزایش خواهد داد و ذکر این موضوع مارا به این نتیجه خواهد رساند که اگر خواهان تعالی و انجام مناسب ماموریت های سازمانی خود هستیم باید ورزش را در دستور کار خود قرار داده و بصورت جدی و با برنامه ریزی به آن بپردازیم.

DSC_7141-10

امیدواریم ما نیز با اطلاع و آگاهی به ضرورت گنجاندن ورزش در سبد روزانه زندگی در سلامت جامعه، خود و فرزندانمان کوشا باشیم و مسوولین نیز جهت ترویج فرهنگ ورزش همگانی تلاش بسزایی انجام دهند.

شایان ذکر است که ایستگاه ورزشهای همگانی عمارت شهرداری قائم شهر روزهای شنبه،دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۶ الی ۷ صبح میزبان ورزشکاران ،ورزشدوستان و علاقمندان به ورزش خواهد بود.

DSC_7173-7

DSC_7174-6

DSC_7175-5

DSC_7150-9

DSC_7084-14

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *