آموزش وردپرس
shora

شهردار جدید قائمشهر با رای اعضای شورا و بدون دخالت انتخاب شد

 قائم خبر : رییس شورای اسلامی شهر قائمشهر گفت : انتخاب ‘ سید علی حجازی ‘ به عنوان شهردار جدید قائمشهر با رای ۱۰ تن از ۱۱ نفر عضو شورای اسلامی نشانگر اقتدار و همگرایی شورا در تصمیم گیری های مهم است و هیچ فردی چه در بخش دولتی و یا غیر دولتی دراین انتخاب نقشی نداشته است.

‘ مهدی ابراهیمی ‘ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود : اعضای ۱۱ نفره شورای اسلامی شهر قائمشهر از ماه ها قبل برای انتخاب شهردار جدید در باره حجازی با سابقه فعالیت متمادی در مدیریت شهری ، تحقیق انجام دادند.

وی ادامه داد : سابقه درخشان و کارنامه خوب فعالیت حجازی باعث شد تا به عنوان سکاندار شهرداری قائمشهر انتخاب و رای بالایی را اخذ کند.

رییس شورای اسلامی شهر قائمشهر با اشاره به اینکه ‘ حسینی ‘ شهردار قبلی قائمشهر نیز به عنوان فرد اخلاقی مورد تایید اعضای این شورا بود ، گفت : ضعف در حوزه اجرایی منجر به تصمیم اعضای شورای اسلامی برای انتخاب فرد دیگری به سمت شهردار قائمشهر شد.

وی ابراز امیدوای کرد که شهردار جدید با اجرایی کردن طرح های نیمه تمام و زیربنایی زمینه ساز رشد و شکوفایی عمرانی در قائمشهر شود.

رییس شورای اسلامی شهر قائمشهر با اشاره به افزایش درجه شهرداری این شهر از ۹ به ۱۰ ، گفت : با توجه به این ارتقا ، ایجاد شهرداری مناطق و سازمان های مرتبط خدمات رسان بیشتر نیز در قائمشهر ضرورت دارد.

ابراهیمی گفت : براساس مصوبه شورای اسلامی استخدام تمامی نیروهای شهرداری بر اساس آزمون و مجوز کشوری در این سازمان ها و شهرداری های مناطق انجام خواهد شد.

همچنین شهردار جدید  قائمشهر درمصاحبه ای اظهار داشت :

با وجود اینکه اصالت ساروی دارم اما از امروز علاوه بر اینکه شهردار قائم‌شهر انتخاب شدم، خود را یک قائمشهری نیز می‌دانم.

وی با بیان اینکه فقط برای کار کردن به معنای واقعی به شهر قائم‌شهر آمدم، افزود: با توجه به کارنامه کاری که در استان داشته ام امروز را به عنوان شهردار قائم‌شهر انتخاب شدم.

حجازی ادامه داد: شاید امروز عده ای نسبت به اعضای شورا اعتراض کنند که چرا از پتانسیل بومی شهرستان استفاده نشد اما آنقدر باید با جدیت کار شود تا همه اعتراض ها از بین برود.

وی با اشاره به اینکه مصوبات شورا باید به موقع انجام شود، افزود: برای نهایی کردن مصوب های شورا نیاز است تمامی پرسنل شهرداری همکاری های لازم را داشته باشند.

این مسئول با تاکید به اینکه نباید قائم‌شهر را شهر کارگری یاد کنیم خاطر نشان کرد: باید تمام تلاش خود را برای توسعه و مدیریت شهری به کار ببریم و همه در کنار هم مشکلات موجود را از بین ببریم.

حجازی گفت: پرسنل شهرداری باید با اهداف و برنامه های ما همسو باشند، زیرا شهردار باید با اهداف و برنامه هایی که شورا مصوب کرد، همسو باشد.

وی در پایان اظهار داشت: طی کمتر از ۶ ماه به کمک پرسنل، تمامی مشکلات موجود برطرف می شود تا در هیچ کجا مشکلی به وجود نیاید

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۸ دیدگاه

 1. یکی از انتقاداتی که شهروندان عزیزقائمشهری نسبت به انتصاب آقای حجازی بعنوان شهردارمطرح میکنند،موضوع کهنسالی وبازنشسته بودن ایشان است.بله ،درست است که ایشان پس از۳۷سال کاردرشهرداری ساری بازنشسته شده ولی اگرواقعا دارای قابلیت وخلاقیت ویژه ای باشد،نفس عمل بکارگیری ایشان هیچ مشکلی ندارد،اما چیزی که از نگاه شورا وشهروندان محترم مغفول مانده ،این است که جناب آقای حجازی بدنبال شکایت بازرسی کل کشورواحاکم صادره ازسوی دادگاه تخلفات اداری وزارت کشور(( محکوم به بازنشستگی اجباری باتنزل ۲درجه شغلی شدند))وسازمان بازنشستگی کشوری هم این حکم را اجراکرد.
  حال باتوجه به مراتب فوق الذکر،
  آیا این اقدام شورای شهر قائمشهر که احتمالابا لابی گری فرماندارقائمشهر(بچه محل آقای حجازی)صورت گرفته توهین به شعورسیاسی مردم قائمشهرنیست؟؟!
  درکجای دنیا به یک محکوم علیه ، پاداش وپست ومقام میدهند؟

 2. با سلام
  از اعضاء شورا سوال دارم که وقتی میگویید آقای حجازی بدون دخالت و فشار از هیچ فرد و یا ارگانی انتخاب شده ، حتمأ اعلام کنید که در انتصاب شهردار قبلی از کجاها به شورا فشار آمد.
  شما نماینده مردمید و مردم باید بدانند نماینده آنان چرا اینگونه متحوشانه و کورکورانه اقدام به انتخاب شهردار کردند که حالا مجبور به عوض کردن رأیشان شده اند.
  شهرداری قائمشهر هم شده آزمایشگاه تشخیص مدیریت شهری

 3. رسول زابلی09198194113

  سلام
  اولا باید ثابت کنیم که آقای حجازی محکومیت دارن
  دوما آیا ایشان منع انجام خدمت دارن؟
  سوما اگر دوست یا بچه محل فرماندارهم باشد مشکلی ندارد مشکل این است که عدم کارایی داشته باشند
  چه بسا برادر فرماندار باشدملاک خویشاوندی نیست ملاک عمل برابر وظایف محوله خواهد بود
  چهارما بگذاریم آقای حجازی کارش را بکند و ایشان و تک تک عزیزان شورا خوب بدانند که مردم چشم تیز بین و کارشناسان قهاری هستند
  کسانی در این شهر زندگی میکنند ویا اصالت قائم شهری دارند که بسیار بسیار اندیشمند و کارامدتر ازاین عزیزان هستند فلذا بدلایلی یا در شهر ساکن نیستند یا تمایل به عضو شورا شدن ندارن
  در یک کلمه سکوت کنیم و نظاره کنیم ..دوستان ما ومنتخبان موقت ما در سنگر شهر وشهرداری چه میکنند شاید ….تمایل و رغبت به خدمت دارن….انشالله

 4. اولا : ایشان چند حکم قضایی تاییدشده دارد که آخرینش براساس شکایت سازمان بازرسی وتاییدآن مبنی بربازنشستگی با تقلیل دوگروه ،
  ثانیا: وقتی فردی بازنشسته شد یعنی منع خدمت دیگه ضمنا ایشان چند سالی بازنشسته شده وهمین که درسازمان شهرداریها بود فقط به مدت یکسال مجوز گرفت که بماند وطبق قانون فقط برای یک سال ویک بار میشود بازنشسته درسرکارش بماند
  ثالثا : ایشان درساری استیضاح شد وبیشا از ده موردتخلف اداری وکاری ومالی داشت که رسیدگی نشد
  رابعا: یکسری ازپرونده های ایشان مفتوح است وبرخی از زیرمجموعه هایشان اخیرا موردبازجویی قرارگرفتند
  حامسا: صحبت اینجاست که چراشورای قائمشهر یک فرد غیربومی ومتخلف را آوردند
  ودرآخر شهردار باید درشهرمورد خدمتش سکونت کند که اینطورنیست
  این حرف چند صباح دیگرمشخص میشود….

 5. واقعا که ؟! اولا انتخاب سرپرست شهرداری طبق تبصره ماده ۷۳ قانون شوراها میبایست از کارکنان شهرداری باشد.ثانیا شهردار معزول ۱۴ روز حق اعتراض به مصوبه شورا را داشته و شورا تا انقضاء این مدت حق انتخاب شهردار یا معارفه سرپرست غیرقانونی را نداشته. ثالثاً شهردار بایستی مقیم قائمشهر باشد ….در هر حال این شورا در تخلفات عدیده من جمله تعیین حق الجلسات نجومی و تصویب ۷۵۰میلیون تومان بودجه برای خودش اعم از حق الجلسات الی خرج سفر های خارجی و داخلی و غیرو توهین به مردم و تعیین عوارض ظالمانه و بی ادبی به یکدیگر تا شهردار سابق و پرسنل شهرداری و تضییع بیت المال برای اهداف شخصی بدترین شورای شهریست که مردم به چشم خود دیده اند….والسلام

 6. شهروند قائمشهری

  برای مردم شهرم متاسفم واقعا ما یک نفر خوب و توانمند نداشتیم یک شهرداری که همشهریانش او را نپذیرفتند و معزول بوده بیاید با اون کهولت سنی و اخلاق تندش اقایان فکر کردند معجزه کردند مدعی هستند با دخالت یا بدون دحالت ضمنا فرماندار ما همیشه افسرده و ناراحت هست فرمانداری جوان و بومی میخواهیم

 7. کاری به این مسایل حاشیه ای نداریم .اما کار با شهردار های بزرگ برای پرسنل شهرداری قایمشهر که چند صباحی دچار بچه بازی اداری شده تجربه خوبیه .واقعا که ایشان هم شان پرسنل رو در بقیه ادارات داره بالا میبره هم …. ما که اضی هستیم

 8. عزیزان منتقد با احترام به شما : همیشه اکثریت آرا مد نظر می باشد .آدمهای راضی به ندرت رضایت خودشونو ابراز می کنن .اما شا کیها حتما انتقاد… . خیلی ها رضایت دارن ولی مطرح نمی کنن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *