آموزش وردپرس
muze

شهردار قائمشهر از گشایش موزه این شهر در هفته دولت سال جاری خبر داد.

 قائم خبر : سیدجعفر حسینی امروز  با تاکید بر اهمیت حفظ میراث فرهنگی و ابنیه تاریخی در شهرستان به ترمیم و نوسازی عمارت قدیمی شهرداری قائمشهر به عنوان موزه تاریخی این شهر اشاره کرد و افزود: این موزه با اجرای تفاهم نامه شهرداری و اداره میراث فرهنگی و گردشگری تا هفته دولت امسال آماده بهره برداری و گشایش است.

وی افزود: این عمارت در سال ۱۳۰۵ هجری شمس در دوره رضا شاه پهلوی ساخته شد و از سال ۱۳۸۹ با هدف تبدیل عمارت به موزه تاریخی و مردم شناسی در منطقه در دست بازسازی و مرمت است.

شهردار قائمشهر به دو تپه تاریخی گردکوه و طالقانی در قائمشهر اشاره کرد و ابراز داشت: تپه طالقانی با قدمت دو هزار سال قبل میلاد ۵ هزار متر وسعت دارد و در سال ۷۶ به ثبت ملی رسید.

وی تصریح کرد: در صورت خرید و تملک تپه طالقانی توسط شهرداری قائمشهر، این تپه باستانی که نشان از قدمت تاریخی بلند قائمشهر دارد به پارک موزه تبدیل می شود.

حسینی در مورد تپه گردکوه گفت: این تپه قدمتی ۵ هزار ساله دارد و در منطقه جمنان قائمشهر واقع شده دارای ارتفاع ۲۶ متر است و در سال ۱۳۸۲ به ثبت ملی رسید و در بازدیدی که با همراهی مدیرکل میراث و گردشگری مازندران از این تپه صورت گرفت توافقاتی برای تبدیل تپه به پارک موزه توسط شهرداری و شورای شهر قائمشهر صورت گرفت

همچنین ببینید

atash

آتش سوزی در روستای رکابدارکلای قائم شهر

قائم خبر :مشاهدات آتش نشانان از بررسی محل حادثه ،ساختمانی با سقف حلبی بود که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *