چهارشنبه , ۱ خرداد ۱۳۹۸

شهردار قائمشهر موظف به اجرا مصوبه شورای شهر است نه افراد دیگر

نایب رئیس شورای شهر قائم‎شهر، گفت: افرادی که در گذشته با عملکرد اشتباه خود شهر را به نابودی کشاندند نام آن ها را خواهم گفت و در مقابل بی‌قانونی‌ها ایستادگی خوام کرد.

عباس صالح‌زاده در جلسه علنی شورای شهر قائم‎شهر ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ایام‌الله دهه مبارک فجر با اشاره به اینکه شهرداری قائم‌شهر با چه مجوزی به زمین نساجی مازندران وارد شد، اظهار کرد: شهردار طی چه مصوبه یا قانونی وارد املاک نساجی مازندران شد و بدنبال تسطیع زمین شخصی شده اگر طبق ماده ۱۱۰ نیز اجرا کرده باشد باید از شورا مصوبه داشته باشد که این چنین نیست و شهرداری قائم‎شهر تخلف قانونی کرده است.

وی افزود: نباید در زمینی که مالک آن نیستیم دستگاه ببریم و هزینه کنیم که بعدا مالک آن بخواهد از شهرداری پس بگیرد و این هزینه‎ای که انجام شد به هدر برود، شهرداری باید مصوبات شورای شهر را اجرا کند نه اینکه بدنبال اجرای مصوبات و نظر دیگران باشد.

نایب رئیس شورای شهر قائم‎شهر بیان کرد: شرکت ملی نفت، سایپاشمال و کارخانه نساجی مازندران در زمان کدام نماینده به نابودی کشیده شد و شهر این چنین با معضل بیکاری و اجتماعی مواجه شده است باید پاسخگو این کم‌کاری ها بود من به شخص در مقابل این افراد ایستادگی می‌کنم و به مردم می‌گویم در چه دوره‌ای و کدام نماینده مجلس شهر را این‌گونه به نابودی کشاند.

این مسوول خاطرنشان کرد: شهرداری موظف است که هرچه زودتر حقوق کارگران شهرداری و نساجی را برداخت کند و برای نساجی قائم‌شهر برنامه خود را ارائه کند تا تکلیف این کارخانه نیز مشخص شود هرچند که در مورد این کارخانه سخن بسیار است.

صالح زاده به تناقض در مبلغ بدهی شهرداری قائم‎شهر اشاره کرد و گفت: شهردار در جلسه گذشته مبلغ بدهی را ١۵٠ میلیارد تومان عنوان کرد ولی طی تحقیقات گذشته این مبلغ ۱۰۴ میلیارد تومان گزارش شد، این موضوع هم باید مشخص شود که این میان چه کسی دروغ می‌گوید.

وی با اشاره به اینکه بنر تخفیف عوارض شهرداری در سطح شهر نصب شده است، تصریح کرد: شهرداری با چه مصوبه ای این کار را انجام داده، فرماندار نمی تواند یک نفره تایید کند، اگر این تخفیف از لحاظ قانون درست است باید برای تمام شهروندان اعمال شود و تخفیفاتی که قبلا توسط قانون رد شد به مردم عودت داده شود.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر قائم‎شهر ادامه داد: اقای شهرادر مصوبه کمیته انطباق را به ما نشان دهد، بعد در سطح شهر بنر را نصب کند این گونه نیست که قانون را نخواهیم رعایت کنیم و بدنبال درامد از مردم باشیم، مردم باید بدانند چه کسی قرار است قانون را رعایت نکند و بدنبال اجرای خلاف قانون است.

نایب رئیس شورای شهر قائم‎شهر خاطرنشان کرد: شهردار بعد از گذشت دو ماه از انتخاب خود و همچنین بعد از گذشت ۵ ماه از شروع کار شورای پنجم حکم خود را دریافت کرد و اکنون زمان آن رسیده است که شهردار مصوبات شورا را انجام دهد، مردم با اعتماد به ما منتظر تغییر در عملکرد شهرداری و وضعیت شهر هستند و شهردار باید برای این موضوع تلاش کند و با بدون تعارف پیگیر این مسائل هستیم تا شهردار بتواند عملکرد و برنامه‎ها را اجرا کند.

همچنین ببینید

تساوی پرگل نساجی و سپیدرود؛روز بدشانسی نساجی

قائم خبر – میلاد اکبری: در هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور، جام خلیج …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 6 =