آموزش وردپرس
chele.chule1

شهرِ چاله چوله ها/متولی ساماندهی آسفالت قائم شهر کیست؟

متولیان قائم شهر آن قدردرگیر کارتابل و جلسات و پشت میز نشستن هستند که فرصت سرکشی به معابر شهری را ندارند، یا اینکه اگرهم در سطح شهر تردد می کنند با خودروهایی گران قیمت در حال رفت و آمد هستند، یا از جاهایی بسیار شیک تردد می کنند که چاله چوله ها را نمی بینند!

قائم خبر: رضا صدیقی برنجستانکی: تعطیلات نوروز فرصت مناسبی بود تا به رسم دیرینه به زادگاه خود سفر کنم. دید و بازدیدهای نوروزی سبب شد که از کوچه پس کوچه ها و خیابان های فرعی قائم شهر گذر کنم. آنچه مرا وادار کرد این پرسش را مطرح کنم که در واقع نوعی گلایه از مسئولان شهری است، وضعیت دست اندازها، چاله ها و گاهی اگر اغراق نباشد گودال های خیابان ها و محله های شهر است که بلاتکلیف مانده است و ظاهرا ًهیچ کس در فکر پر کردن آن نیست!

تیتر این یادداشت خود گویای همه چیز است و پاسخ سوال هم کاملا واضح است، اما چهارعامل مهم حلقه مفقوده مسئله است: بی اطلاعی از وضعیت موجود، نبود اراده برای سامان بخشی، ناتوانی مدیران شهری و نداشتن بودجه و امکانات.

تصورم آن است که عامل اول و دوم بیشترین تاثیر را در این نابسامانی دارد. در واقع احتمال دارد مسئولان شهر اصلا خبر ندارند که خیابان های شهر چگونه است!

از ابعاد دیگر هم می توان مشکلات چاله های قائم شهر را تحلیل کرد: متولیان شهری آن قدردرگیر کارتابل و جلسات و پشت میز نشستن هستند که فرصت سرکشی به معابر شهری را ندارند، یا اینکه اگرهم در سطح شهر تردد می کنند با خودروهایی گران قیمت در حال رفت و آمد هستند، یا از جاهایی بسیار شیک تردد می کنند(البته اگر مکان شیک وجود داشته باشد) که چنین احساسی در آنها برانگیخته نمی شود!

حالت های دیگر این ک اصلا اراده ای برای بهبود وضعیت شهر وجود ندارد! شاید واقعا نمی دانند حل این مشکل از وظایف کدام دستگاه است! و یا شاید هم فکر می کنند که خب، هرکسی باید جلوی در خانه خود را بهسازی کند!

در مورد عامل سوم بنده به خودم اجازه نمی دهم چنین جسارتی در حق مدیران شهری روا دارم که نسبت ناتوانی در حل مسائل شهری را به آنها بدهم، چراکه منتخبان مردم همین شهر هستند و قطعا همشهریانم توانمندی هایی در این افراد سراغ داشتند که به آنها رای دادند.

البته نبود بودجه و امکانات همیشه بهترین بهانه برای پاسخگو نبودن مسئولان است؛ هرچند من قانع نمی شوم که اعتبار کافی نیست و این نابسامانی ها بابت نبودن بودجه است. هنر یک مدیر استفاده بهینه از حداقل امکانات و درآمد زایی و خلق پول است.

در پایان لازم است بگویم که من ساکن تهران هستم، مسئولان شهرم را تنها در حد نام می شناسم و هیچ شناختی از آن ها نداشته، با این یادداشت قصد تخریب کسی را هم ندارم.

من یک شهروند عادی و عضو کوچکی از انجمن تلارپه یا همان قائم شهری های مقیم تهران هستم، فقط سالی دو- سه بار به بهانه ایام نوروز، محرم و… به قائم شهر سفر می کنم و دوست دارم شهری زیبا و در خور شان و منزلت همشهریانم را ببینم، بدون دست انداز و چاله چوله های فراوان.

 منبع :  مازند نومه

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۷ دیدگاه

 1. شورای شهر شهر دار قبلی که داشت اسفالتارو درست میکرد برداشت این شهردارو اورد تا دیگه اسفالت کردن تعطیل بشه و پولش بمونه برا زخمای خودشون . شهردار هر روز میره ساری واقعا از بیمارستان ولیعصر تا میدان جانبازان کمر درد نمیگیره انقدر تو تپه چاله میوفته ؟؟؟؟؟؟؟ البته نه اون ماشین خشکل داره و ما پراید . تو کز محنت دیگران بی غمی ……………………

 2. بودجه کجا میره؟؟؟

 3. قائمشهر شهرداری مثل صادق لو میخواد تنها چیزی که توشهر مایه ی ابروی شهره همین ساختمون شهرداریه.قائمشهر یه ادم درحد حجازی نداره که شهر دار بشه؟؟؟؟چرا از ساری شهردار وارد کرده شورای شهرقائمشهر؟؟؟

 4. .. این اقا از مدیریت شهری چی میدونه؟؟؟؟

 5. علی بخشنده کلاریجانی

  رضا(برنجستانکی)عزیز؛ برخلاف شما معتقدم امکان ندارد کسی یک بار در شهر بگردد و مسئول هم باشد ، ولی اینهمه اشکالات در مدیریت شهری را نبیند. چرا که دیدن مشکلات وآگاهی از مسائل مردم شهر در عصر حاضر چندان سخت نیست، و نه تنها وظیفه بلکه اولین شاخصه یک مسئول شهری است، به اعتقاد بنده مسئول باید حتی از مشکلات درون خانه ها هم با خبر باشد چه رسد به مسائل سطحی شهر؛ وبرای آنها چاره بیاندیشد. البته لازم نیست به زندگی مردم سرک بکشد بلکه با کمی مردمی بودن وفراست می توان فهمید نیازها کجاست. اما مشکل اینجاست که یا نمی دانند چگونه مسائل را حل کنند، یا اگر میدانند، نمی خواهند. و مشکل اصلی هم در اراده … نهفته است نه جای دیگر.
  چرا که به هنگام انتخاب مدیر شهری، شاخصه ها و سنجه ها درست نیست. والا حل مشکلات چندان هم نشدنی نیست . ولی…. جالب است بدانید حتی به سراغ افراد توانمند نمی روند که شاید ناتوانی بعضی ها آشکار شود. و یا خدای ناکرده بر اساس وهم خودشان ، در تمرکز قدرت تیمی بعضی ها خللی وارد شود …و یا…؟!!!

 6. شهروند قائمشهری

  این اقا خودش کارش چاله کندن

  • علی بخشنده کلاریجانی

   عزیزم ، خوبم ؛ اگر کسی شغلش چاله کندن باشه نباید در امور مردم نظر بدهد ؟ البته یکی از قسمتهای شغل من چاله کندن ولی خوش انصاف!!! اگه میشناسی بقیه رو هم بگو ! بعد از کندن ، جاگذاری و… بعدش پر هم میکنیم البته اینها قسمتی از کار یک عمرانی است!!! هرچند قبل از کندن هم باید یک فرآیند طولانی طی بشه و….
   اخیراً شغل دیگه ای هم دارم ! صرفاً جهت اطلاع دوست خوبم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *