آموزش وردپرس
81366898-6043325

شهید صادق مزدستان ، فاتح عملیات محرم

صادق در ۲۷ دی ماه سال ۱۳۳۵ در قائمشهر در کانون مذهبی و گرم خانواده ای مذهبی به دنیا آمد ، خانواده ای که گویی رشادت و شجاعت در آن موج می زد و شهادت صادق ، منوچهر و جانبازی علی سه فرزند این خانواده اثبات کننده این مدعا است.

صادق به عنوان خردسال ترین عضو خانواده ۹ نفره مزدستان با خصلت خونگرمی و علاقه اش به مردم ، آن چنان در دل ها نفوذ پیدا کرده بود که آشنا و غریبه از او به عنوان فردی با محبت یاد می کردند.

علاقه زیادش به بزرگترها بویژه پدر و مادر باعث شد تا برای کمک به اقتصاد خانواده از همان دوران نونهالی در فروشگاه پدر کار کردن را به عنوان یکی از وظایف روزمره ، آغاز کند.

این شهید والامقام با پشتکار و تلاش فراوان ، علاوه بر انجام کار و فعالیت اقتصادی ، در تحصیل علم نیز کوشا و موفق بود به طوری که دوران تحصیل را در مدرسه شهید مسعود دهقان و مدرسه ادیب قائمشهر با موفقیت به پایان رساند.

مقاومت و ایستادگی در برابر مشکلات بارزترین خصلت صادق بود و اعضای خانواده و آشنایان نیز با همین خصلت او را می شناختند.

صادق هیچگاه در برابر ظلم و استبداد خاموش نبود و به خاطر همین خصلتش با آغاز نهضت اسلامی در مبارزات سیاسی علیه رژیم طاغوت فعالیت داشت .

شهید صادق مزدستان که در بحران کردستان برای سرکوب ضد انقلابیون تلاش وافری داشت ، پس از بازگشت از آن خطه ، فعالیت های انقلابی و مذهبی خود را با تاسیس انجمن اسلامی شهید مسعود دهقان در مهدیه قائمشهر ادامه داد .

‘ علی مزدستان ‘ برادر این شهید به خبرنگار ایرنا گفت : دوم آبان ماه سال ۵۹ سرآغاز حضور صادق در میدان جنگ تحمیلی بود و پس از تشکیل تیپ کربلا به واسطه لیاقت و شجاعت به عنوان فرمانده گردان صاحب الزمان (عج) تیپ کربلا انتخاب شد .

وی افزود : با وجود مجروحیتش در عملیات فتح المبین ، بیت المقدس و رمضان ، صادق هیچگاه از میدان کارزار حق علیه باطل پا پس نکشید.

وی ادامه داد : نقش مهم صادق در عملیات محرم سبب شد تا به فاتح عملیات محرم معروف شود و به واسطه این تلاشش امام خمینی (ره) نیز به او پاداشی دادند.

علی مزدستان به خواسته و آرزوی برادر شهیدش اشاره کرد و گفت : شهادت خواسته برادرم بود و همیشه آن را از خدا طلب می کرد .

شهید صادق مزدستان در تاریخ نهم دی ماه سال ۱۳۶۱ در حالی که تنها ۱۲ روز از ازدواجش می گذشت ، در خط مرزی عین خوش و در جنگل امقر بر اثر صابت ترکش مین والمر به ناحیه سر به شهادت رسید.

پیکر مطهر این شهید در گلزار شهدای قائمشهر به خاک سپرده شد.

 

همچنین ببینید

bimarestan-razi-4

تخصیص بیش از ۲ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان جدید رازی

قائم خبر:ماینده مردم قائمشهر ، سوادکوه ، سوادکوه شمالی ، جویبار و سیمرغ در مجلس …

یک دیدگاه

  1. شهدا کسانی هستند که از دیگران شجاعت و دلیری بیشتری نشان دادند؛ سینه را سپر کردند، از خطر نهراسیدند و به شهادت رسیدند؛

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *