آموزش وردپرس
81366898-6043325

شهید صادق مزدستان ، فاتح عملیات محرم

صادق در ۲۷ دی ماه سال ۱۳۳۵ در قائمشهر در کانون مذهبی و گرم خانواده ای مذهبی به دنیا آمد ، خانواده ای که گویی رشادت و شجاعت در آن موج می زد و شهادت صادق ، منوچهر و جانبازی علی سه فرزند این خانواده اثبات کننده این مدعا است.

صادق به عنوان خردسال ترین عضو خانواده ۹ نفره مزدستان با خصلت خونگرمی و علاقه اش به مردم ، آن چنان در دل ها نفوذ پیدا کرده بود که آشنا و غریبه از او به عنوان فردی با محبت یاد می کردند.

علاقه زیادش به بزرگترها بویژه پدر و مادر باعث شد تا برای کمک به اقتصاد خانواده از همان دوران نونهالی در فروشگاه پدر کار کردن را به عنوان یکی از وظایف روزمره ، آغاز کند.

این شهید والامقام با پشتکار و تلاش فراوان ، علاوه بر انجام کار و فعالیت اقتصادی ، در تحصیل علم نیز کوشا و موفق بود به طوری که دوران تحصیل را در مدرسه شهید مسعود دهقان و مدرسه ادیب قائمشهر با موفقیت به پایان رساند.

مقاومت و ایستادگی در برابر مشکلات بارزترین خصلت صادق بود و اعضای خانواده و آشنایان نیز با همین خصلت او را می شناختند.

صادق هیچگاه در برابر ظلم و استبداد خاموش نبود و به خاطر همین خصلتش با آغاز نهضت اسلامی در مبارزات سیاسی علیه رژیم طاغوت فعالیت داشت .

شهید صادق مزدستان که در بحران کردستان برای سرکوب ضد انقلابیون تلاش وافری داشت ، پس از بازگشت از آن خطه ، فعالیت های انقلابی و مذهبی خود را با تاسیس انجمن اسلامی شهید مسعود دهقان در مهدیه قائمشهر ادامه داد .

‘ علی مزدستان ‘ برادر این شهید به خبرنگار ایرنا گفت : دوم آبان ماه سال ۵۹ سرآغاز حضور صادق در میدان جنگ تحمیلی بود و پس از تشکیل تیپ کربلا به واسطه لیاقت و شجاعت به عنوان فرمانده گردان صاحب الزمان (عج) تیپ کربلا انتخاب شد .

وی افزود : با وجود مجروحیتش در عملیات فتح المبین ، بیت المقدس و رمضان ، صادق هیچگاه از میدان کارزار حق علیه باطل پا پس نکشید.

وی ادامه داد : نقش مهم صادق در عملیات محرم سبب شد تا به فاتح عملیات محرم معروف شود و به واسطه این تلاشش امام خمینی (ره) نیز به او پاداشی دادند.

علی مزدستان به خواسته و آرزوی برادر شهیدش اشاره کرد و گفت : شهادت خواسته برادرم بود و همیشه آن را از خدا طلب می کرد .

شهید صادق مزدستان در تاریخ نهم دی ماه سال ۱۳۶۱ در حالی که تنها ۱۲ روز از ازدواجش می گذشت ، در خط مرزی عین خوش و در جنگل امقر بر اثر صابت ترکش مین والمر به ناحیه سر به شهادت رسید.

پیکر مطهر این شهید در گلزار شهدای قائمشهر به خاک سپرده شد.

 

همچنین ببینید

atash

آتش سوزی در روستای رکابدارکلای قائم شهر

قائم خبر :مشاهدات آتش نشانان از بررسی محل حادثه ،ساختمانی با سقف حلبی بود که …

یک دیدگاه

  1. شهدا کسانی هستند که از دیگران شجاعت و دلیری بیشتری نشان دادند؛ سینه را سپر کردند، از خطر نهراسیدند و به شهادت رسیدند؛

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *