آموزش وردپرس
eftar

ضیافت افطاری در فضای بسیار ساده آموزشکده سینمائی آسا

قائم خبر – عباس ناساری : عباس میار مدیر مسئول آموزشکده سینمائی ( آسا ) همه ساله در ایام ماه مبارک رمضان بمناسبت شهادت حضرت علی ( ع ) در این مکان بمناسبت کار فرهنگی ومذهبی مراسم افطاردهی برپا می کند که امسال نیز در عی سادگی این ضیافت ارزشی و معنوی برگزار شد .

 عباس میار مدیر مسئول آموزشکده سینمائی آسا طی یک مصاحبه کوتاه با قائم خبر گفت : در این مراسم بچه های این آموزشکده هر کدام بنوبه خود نذری داشته باشند به این واحد می آورند وبطور گروهی در این کار فرهنگی ومذهبی وعزاداری باتفاق خانواده هایشان شرکت می کنند وسهیم هستند.

 عباس میار ادامه داد : اصل بحث این مراسم ، دغدغه فرهنگی است که امیدواریم ومصمم هستیم که در سال آینده این کار فرهنگی ومذهبی را گسترش دهیم یعنی اگر امسال حدود ۱۵۰ نفر به محفل مذهبی دعوت شدند بتوانیم در سال آینده این تعداد را به ۲ برابر افزایش دهیم در واقع می خواهیم هنر مندان وهنر جویان ما دغدغه فرهنگی و دغدغه مذهبی بیشتری را حس کنند .

میار در قسمتی از اظهارات خو گفت : نباید نگاه ما به هنرمندان ، نگاه مصموم وغربی باشد . هنر مندان ایرانی هرگز اصالت ایرانی بودنشان و اصالت مذهبی بودنشان فراموش نخواهد شد و تلاش ما اینست که پیوسته بر این رویکرد پافشاری کنیم وبا هنر جویان خود در این راستا پیش برویم وکار کنیم .

از آقای میار پریدیم ، شما ایا شما در مرکز صداوسیمای مازندران در راستای هنر وسینما فعالیت دارید که گفت : در قسمت هماهنگی سیمای مرکز مازندان عضو هستم و در حال اضر در این مکان ( آموزشکده سینمائی آسا ) به امر تدریس کارگردانی ،بازیگری ، کارگردانی ، فیلمبرداری ، نویسندگی ، کار تاتری و… مشغول هستم و آن را هدایت می کنم .

عباس میار اشاره داشت : این آموزشکده سینمائی در سه مقطع سنی ( خردسالان ، نوجئانان ، بزرگسالان ) فعالیت می کند . البته در بخش تاتر، نمایش و فیلم در انتهای هر دوره به هنر جویان خود مدرک وگواهینامه اهدا می کنیم که البته امسال چشن فارغاتحصیلی هنرجویان را برگزار کردیم و سعی کردیم در بخش بعضی از کاهای این آموزشکده را در تلویزیون مازندران رسانه ای کنیم وهمچنین از طریق مطبوعات و رسنه های مجازی که این روزها بیار گسترده تر فعال هستند در انعکاس تلاش و کار بچه های هنرمند بیشتر باطلاع مردم برسد .

میار در خاتمه گفت : در حال حاضر حدود ۱۲ نمایشنامه کوتاه در دست کار داریم که با بچه ها مشغول هستیم و حدود ۱۰ فیلم کوتاه داریم که دراریم انجام می دهیم و امید واریم این نوع کارها را هرچه بیشتر گسترش دهیم .

نکته قابل ذکر این مراسم فرهنگی ومذهبی وضیافت افطار در ماه خدا ، ماه فضیلت ، ماه نزول قرآن وماه گذشت وایثار که در آموزشکده سینمائی ( آسا ) قائمشهر انجام شد شاهد یک نکته تقریبا مهم شدیم و آن مهم بی پیرایه وبی تکبر بودن همه مهمانان حاضر ( دختر و پسر ، بزرگ وکوچک ) در این ضیافت ماه خدا بود . شاید هر یک از این جوانان که با خلوصی پاک وبی فیس وافاده در کنار هم بر سر سفره ماه مبارک رمضان نشسته بودند را در بیرون ازاین مکان عرفانی مشاهده بکنید طور دیگری باشند ولی بخاطر حرمت این سفره واعتقادات درونی واسلامی که در خون ما و این عزیزان اجین شده است سبب شد که این جوانان جویای نام شهرمان با خلوص نیت و با ادا کردن نذورات خود دراین مراسم حاضر شوند و به ذکر فاتحه برای شهدا و دعا برای سلامتی مردم بی گناه وروزه دارغزه که در خاک وخون کشیده می شوند با آرزوی پیروزی بر غاصبان رژیم صهیونیست ، افطار خود را باز کردند .

 

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۲ دیدگاه

  1. به عرض برسانم که ما تا حالا نمایشنامه ای از این آموزشگاه در جایی ندیدیم

    • من هم به اطلاع شما دوست عزیز برسانم شما میتوانید در همین سایت یکی ازنمایش های آسافیلم به اسم رویای شیشه ای رابه روایت تصویرببینید واین آموزشگاه با وجود مدیرت استاد خوبی که دارد استادعباس میار آموزشگاه پرکاری هست ودائم درحال پیشرفت نمایش و فیلم کوتاه های زیادی داشته اینکه حالاشما ندید دلیلی نیست که کسی ندیده باشه.و لطفا وقتی چیزی در رابطه با این اموزشگاه نمیدونید همچین نظری نگذارید.باتشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *