آموزش وردپرس

طرح جمع‌آوری قلیان‌ با عزم جدی در قائمشهر اجرا می‌شود

 قائم خبر: نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان قائمشهر، مهدی محمدی در جلسه شورای امنیت غذایی به جمع‌آوری قلیان‌ها اشاره و تاکید کرد: به خاطر مضرات جبران‌ناپذیری که قلیان‌ها داشته و سوق‌دهنده جوانان به سمت اعتیاد است باید به صورت هماهنگ و گروهی در برطرف کردن این معضل گام برداریم.

وی گفت: کاری با خوب و بد بودن قلیان نداریم ولی توتونی که وارد بازار می‌شود به واسطه آلودگی با موادهای صنعتی و دخانیاتی برای سلامتی بسیار مضر است و افراد را به سمت اعتیاد سوق می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: برای حل این موضوع باید یک عزم جدی در سراسر کشور ایجاد شود تا بتوانیم این مشکل را نه تنها در قائمشهر بلکه در کل کشور ریشه‌کن کنیم.

محمدی اظهار داشت: شهرهای مازندران به صورت موزائیکی به هم متصل هستند که همین امر باعث می‌شود با پاک‌سازی در شهرستانی جوانان به شهرهای همجوار مراجعه کنند و در نتیجه جمع‌آوری باید در سطح استان انجام شود

نماینده عالی دولت در قائمشهر در بحث راه‌اندازی کارخانه کمپوست عنوان کرد: مدیران و مسئولان اجرایی باید قدرت ریسک‌پذیری خود را بالا ببرند تا بتوانند با راه‌اندازی کارخانه‌هایی نظیر کمپوست که نیاز جوامع امروزی است افرادی را مشغول به کار کنند.

وی به مشکل زباله در شهرستان اشاره کرد و گفت: زباله در دنیا هم قابل هضم نیست و یا بهتر است بگوییم نداشتن اراده و مکانیزم دلایل حل نشدن این معضل در شهرستان است.

فرماندار قائمشهر ادامه داد: به تازگی با سرمایه‌گذاری وارد مذاکره شدیم و توافقات اولیه انجام شد و آماده‌ایم تیم شهرداری طی سفری از امکانات و کارخانه این سرمایه‌گذار بازدید داشته باشند.

محمدی با بیان اینکه ۴۰۰ نفر با احداث کارخانه کمپوست مشغول به کار می‌شوند، یادآور شد: این سرمایه‌گذار روزی یک هزار تن زباله می‌خواهد و موظف شد نیروگاه را نیز در کار خودش پیش‌بینی کند.

 

 

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۳ دیدگاه

  1. امیدواریم که فقط حرف نباشه

  2. هرچی به سمت دود و دم بریم یعنی فرهنگمون داره به پوچی نزدیک و نزدیک تر میشه و خلافش وقتیه که به سمت کتاب و کتابخونی بریم. حیف نیست جوونامون رو ازین لذت کتابخونی غافل نگهداریم. حتما نباید دکتر مهندس بود تا مطالعه داشت خیلی از اونا هم در سال یه کتاب متفرقه نمی خونن. من که خوندن کتابای مورد علاقمو علی الخصوص تو سکوت شب با هیچی عوض نمی کنم و به هرکی پیشنهاد دادم جالبه خیلی زود جذب کتابخوانی شد و منو هم جلو زد خدا رو شکر.امیدوارم روزی بشه که کتاب دوست خوب همه بشه از هر طیفی و مجدانه از مسئولین امر می خوایم این قهوه خونه ها که مرکز انواع فسادن رو ریشه کن کنن.

  3. قایم خبر از خوندن نظرات مختلف در سایت شما کاملا میشه فهمید به شدت سلیقه ای رفتار میکنید و بزودی مطمنباشید از یک سایت خوب که هنوز اول راهه به سرعت به یک سایت منفور تبدیل میشوید. بدون هیچ غرضی گفتم بهتون. شما اید هر نظری رو منتشر کنید تا جای بحث باز باشد. یا کلا برای اینکه به سایتتان لطمه نخورد بخش نطرات را کلا ببندید تا خودتان هم راحتتر باشید. به پیشنهادم حتما فکر کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *