آموزش وردپرس
tablo-shora

عضو شورای شهر قائمشهر خواستار بازنگری در طرح تفضیلی این شهر شد

قائم خبر:فریبرز فتحی کارمزدی روز یکشنبه در جلسه شورای اسلامی شهر قائمشهر گفت : طرح تفضیلی شهر قائمشهر سال ۱۳۷۵ مصوب و در سال ۸۵ نیز یک بار بازنگری شد ولی باز هم به علت کندی حرکت شهرداری در اجرای بسیاری از طرح ها ، دیگر با سرعت گسترش شهر و نیاز مردم همخوانی ندارد.

وی ناتوانی شهرداری در تامین منابع مالی مورد نیاز برای اجرای طرح های شهری از جمله تملک اراضی برای بازگشایی خیابان ها را مهم ترین علت ناکارآمد شدن طرح تفضیلی دانست و افزود : در واقع طرح تفضیلی تنها بر روی کاغذ باقی مانده و اجرا نشدن آن باعث بروز مشکلاتی برای شهروندان شده است .

این عضو شورای شهر به عنوان نمونه به اجرای طرح رینگ داخلی شهر قائمشهر از میدان امام خمینی (ره) تا خیابان کارگر اشاره کرد و گفت : با گذشت حدود ۲۰ سال از آغاز اجرای این طرح ، تنها بخش هایی از آن تاکنون انجام شده است .

وی افزود : همچنین رینگ خارجی شهر قائمشهر که از سه راهی کمربندی خیابان آیت الله صالحی مازندرانی تا شهید مهدوی ادامه دارد دیگر پروژه ای است که بر اساس طرح تفضیلی باید اجرا می شد ولی معطل مانده است.

فتحی کارمزدی گفت : با گذشت ۲۰ سال هنوز اقدام خاصی برای تملک املاک شهروندان حاشیه این کمربندی انجام نشده است و همین مساله سبب شده شهروندانی که در حاشیه مسیر اجرای طرح تفضیلی دارای املاک هستند بلاتکلیف رها شوند.

وی ندادن مجوز ساخت و ساز به صاحبان املاک در این محدوده را یکی از مشکلات برشمرد و افزود : شهروندان نیز بدون آگاهی از قوانین و مقررات و برای پیشبرد امور زندگی و کار خودشان در این مسیرها ساخت و سازهایی انجام داده اند که مشکلات را پیچیده تر کرده است.

عضو کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر قائمشهر به بازنگری طرح تفضیلی این شهر در سال ۱۳۸۵ اشاره کرد و گفت : در این بازنگری به شهرداری به مدت پنج سال برای اجرای طرح ها فرصت داده شده بود ولی ناتوانی مالی سبب شد تا موفقیت لازم کسب نشود.

وی افزود : با توجه به وضعیت ایجاد شده و ناتوانی مالی شهرداری ، بازنگری در طرح تفضیلی ضروری است و باید این بار باید طرح را متناسب با شرایط موجود و نیازهای آینده شهر مورد بازنگری قرار داد تا از لطمات آینده جلوگیری کرد .

عضو شورای شهر قائمشهر نسبت به بی تفاوتی در بازنگری طرح تفضیلی هشدار داد و گفت : به عنوان مثال با توجه به رشد جمعیت در خیابان بابل و انجام ساخت و ساز در زمین هایی که قرار بود کاربری فضا سبز داشته باشند ، هم اکنون این خیابان با سرانه پایین فضای سبز مواجه است .

شهرستان قائمشهر ۳۲۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۲۰۰ هزار نفر آنان در ۴۳ کیلومتر مربع مناطق شهری ساکن هستند

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *