آموزش وردپرس
kahriz-saze

عملیات جمع آوری و تصفیه فاضلاب در قائم شهر شروع شد

قائم خبر – میلاد اکبری: سفره های آب های زیرزمینی در مازندران عمده ترین منابع تامین آب شرب مردم می باشد.چاه های برداشت از این سفره ها در محدوده شهر بوده و از طرفی دفع فاضلاب خانگی از چاه های جاذب،آلوده شدن این سفره ها را به دنبال داشته و منابع تامین آب شرب شهر را به مخاطره می اندازد.جهت حفظ محیط زیست و بالا بردن سطح بهداشت عمومی و حفاظت از دریای خزر و حفظ اکوسیستم آن و حفاظت از سفره های آب های زیر زمینی که منبع اصلی تامین آب شرب می باشد،اجرای پروژه جمع آوری و تصفیه فاضلاب یک امری ضروری است که شهر قائم شهر از الویت مهم پروژه های عمرانی استان می باشد.

ازاین رو مردم قائم شهر به آرزوی دیرینه خود(به خصوص خیابان کارگر) نزدیک شدند که دیگر شاهد فاضلاب های جاری در سطح خیابان نخواهند بود.

طبق گفتگویی که با مدیرعامل شرکت کهریز سازه شمال،مهندس عباسپور داشته ایم،وی هدف این پروژه را لوله گذاری بخش هایی از شبکه جمع آوری فاضلاب شهر قائمشهر در ناحیه N2-2 (خیابان نیما و مهمانسرا)عنوان داشته است.

در فاز اول که شرکت ما مسئولیت آن را بر عهده دارد،طول کل پروژه حدود ۱۶ کیلومتر به روش ترانشه و تونل سنتی با لوله هایی به قطر ۲۰۰ تا ۷۰۰ اجرا می گردد.

کارفرما این پروژه شرکت آب و فاضلاب استان مازندران و شهرستان قائم شهر و تحت نظارت شرکت پارس آب تدبیر می باشد.

در این زمینه فرمانداری،شهرداری،راهنمایی و رانندگی،نیروی انتظامی شهرستان قائمشهر از هیچ همکاری دریغ نکردند.

همچنین ببینید

talab

شهردار بابل از ایجاد تالاب گردشگری در شهر خبر داد.

قائم خبر : حسین بیژنی در نشست خبری در تالاب حیدرکلای بابل، با بیان اینکه …

یک دیدگاه

  1. کارگرهای زحمت کش شهر من ،خسته نباشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *