آموزش وردپرس
hajian

فردوس حاجیان:از برگزاری جشنواره تئاتر بی‌اطلاع بودم

مبتکر و مجری برنامه تلویزیونی «شهرک الفبا» گفت: جای بزرگان تئاتر استان و کسانی که تئاتر را آموزش می‌دادند در جشنواره تئاتر مازندران خالی است و باید از برگزارکنندگان آن پرسید تندیس‌های جشنواره از سردیس‌های چه کسانی ساخته می‌شود.

قائم خبر:

مبتکر و مجری برنامه تلویزیونی «شهرک الفبا» عصر امروز در جمع خبرنگاران به برگزاری این جشنواره اشاره و از اطلاع نداشتن و دعوت نشدنش گلایه کرد و گفت: به‌عنوان استاد تئاتر استان مازندران از برگزاری این جشنواره بی‌خبر بوده‌ام.

فردوس حاجیان با این پرسش که «مگر جشنواره شروع شده» افزود: معتقدم که باید فرهیختگی را در هنر مملکت حاکم کنیم و در مقاله‌ای نوشتم که هنر مازندران رو به برزخ است و امروز اعلام می‌کنم این برزخ الان رو به جهنم می‌رود و بهشت از آن هنر مازندران نیست.

وی ادامه داد: تدبیر و عقلانیت باید با هم گره بخورد تا خروجی‌اش اعتدال شود.

مبتکر و مجری برنامه تلویزیونی «شهرک الفبا» با بیان اینکه جشنواره تئاتر مازندران برگزار می‌شود و چکاوک‌های خاموش و بی‌صدای ما همچون الیاس اکبری حضور ندارند و جای بزرگان تئاتر استان و کسانی که تئاتر را آموزش می‌دادند در این جشنواره خالی است و باید از برگزارکنندگان آن پرسید تندیس‌های جشنواره از سردیس‌های چه کسانی ساخته می‌شود.

وی بیان کرد: جشنواره تئاتر مازندران شخصی سازی شده است و فردی دبیر جشنواره می‌شود که بستگان نزدیکش در آن نویسنده و کارگردان می‌شود و این غلط است چراکه دبیر جشنواره حق ندارد اعضای خانواده اش را در جشنواره تئاتر شرکت دهد.

حاجیان اظهار کرد: سال ۶۳ در سوادکوه کارگردانی تئاتر انجام می‌دادم و الان کودک بچه‌هایی آمده‌اند و متولی تئاتر استان مازندران شدند و اینان نمی‌دانند که تئاتر چیست و آن را خانوادگی کرده‌اند.

عمو فردوس با بیان اینکه جشنواره تئاتر را انجمن نمایش برگزار نمی‌کند تصریح کرد: انجمن نمایش متشکل از شورایی است که از روز نخست در انتخاب خوانش ، متن و کارگردانان تا روزی که کار برای جشنواره انتخاب شود نقش داشته باشند و سوالم این است دبیر جشنواره چرا اجازه داد بین صدها کار، کار بستگانش به‌عنوان نویسنده و کارگردان وارد مسابقه شود زیرا کسی حق ندارد تئاتر را شخصی‌سازی کند.

وی با بیان اینکه بنده خیلی پیش‌تر از کسانی که امروز متولی تئاتر در استان هستند زنده و حَی بوده‌ام، گفت: تئاتر مازندران، دگراندیشی و تفکر منتقدانه مشفقانه را بر نمی‌تابد و به این علت به جشنواره دعوت نشدم که آنها از تفکر انتقادی و پویایی برای تحول در تئاتر خوششان نمی آید.

حاجیان، تمامی القاب و مدال‌هایش را مدیون لطف مردم برشمرد و افزود:من دارنده عناوینی هستم که مردم و دنیا آنها را به من داده‌اند و بابت این مسئله خدا را شکر می‌کنم.

به گزارش فارس از شهرستان قائم‌شهر، امیدواریم گلایه‌های این هنرمند مازنی به گوش مسؤولان ذیربط برسد چراکه هدف از برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌ها، اعتلای هنر و فرهنگ در بین اقشار جامعه است.

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

یک دیدگاه

  1. جانا سخن از زبان ما میگوئید
    دکتر حاجیان. دمت گرم. خیلی درست گفتی. امسال خیلی حق خوری شده. آقای میثم زندی باید جواب بده!!!!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *