آموزش وردپرس
فرهاد-مجیدی-no2046 (2)

فرهاد مجیدی خطاب به برادرش:بگو ما بچه میردامادیم

  قائم خبر:اینجا قادیکلاست؛ روستایی در استان مازندران. عادل فردوسی پور در شبی که فرهاد مجیدی میهمان ۹۰ بود، از شماره هفت آبی ها پرسید که پشت پرده پسوند «قادیکلایی» در شناسنامه او چیست. فرهاد مجیدی هم جواب داد: «قادیکلا یکی از محله های ساری است که پدرش اصالتا اهل آنجاست» اما این حرف فرهاد مجیدی باعث شد مازندرانی های زیادی علیه او موضع بگیرند، دلیل این اتفاق چیست؟

از پارچین تا میرداماد

در استان مازندران روستاهای زیادی هستند که نام مشترکی دارند. نیازی نیست جای دوری برویم. سه روستا به نام قادیکلا در استان مازندران وجود دارد. یکی قادیکلایی که در حاشیه شهر بابل و جود دارد و محله ای با سابقه ۱۰۰ ساله است، روستای دیگری که در مازندران به نام قادیکلا شناخته می شود، روستایی در بخش چهاردانگه ساری است اما قادیکلایی که اصالت پدر فرهاد مجیدی به آنجا برمی گردد، در استان مازندران به قادیکلای بزرگ شناخته می شود؛ روستایی در حاشیه قائمشهر که در سال های گذشته به یکی از محله های شهر تبدیل شده است.

این محله کمتر از ۳ هزار نفر جمعیت دارد و پدر فرهاد مجیدی پیش از اینکه ازدواج کند، در آنجا زندگی می کرده اما سال ها پیش به خاطر شغل پدر در صنایع دفاع به پارچین ورامین آمدند؛ هر چند که فرهاد مجیدی همیشه در گفتگوهایش ادعا می کند دوران کودکی را در خیابان میرداماد تهران زندگی کرده.

یک روزنامه نگار ورزشی بعد از حضور فرهاد مجیدی در ۹۰، خاطره ای از مجیدی جوان در فیس بوک نوشت که در بخشی از آن ادعا کرده بود: «وقتی برادرش گفت ما در کانکس های صنایع پارچین قد کشیده ایم با لحنی آمرانه گفت: اینو ننویسیا. بنویس ما بچه میردامادیم! حتی بعد از مصاحبه به سردبیر آن هفته نامه گفت: اگر ننویسید میرداماد دیگه نه من نه شما.»

همشهری مهرداد اولادی

رضا قصابی یکی از اهالی قدیمی محله قادیکلاست. او که از آشنایان قدیمی پدر فرهاد است به هفته نامه تماشاگران امروز می گوید: «پدر آقای مجیدی در تمام این سال ها، چند ماه یک بار به قادیکلا سر می زنند و حالی از قوم و خویش می پرسند. آقای مجیدی اینجا فامیل زیادی دارد.»

روستای ۳ هزار نفری قادیکلا غیر از فرهاد مجیدی یک فوتبالیست مشهور دیگر هم به فوتبال ایران معرفی کرده. مهرداد اولادی قادیکلایی که پدرش با پدر فرهاد مجیدی آشنایی دیرینه ای دارد اما هر قدر که مهرداد اولادی به اصالت مازندرانی اش می بالد و دوست دارد به عنوان یک قادیکلایی شناخته شود، فرهاد مجیدی تمایلی به این موضوع ندارد. او حتی وقتی در موقعیتی قرار می گیرد، ترجیح می دهد بگوید اصالت پدرش مازندرانی است، نه خودش!

ساری یا قائمشهر؟

فرهاد مجیدی در گفتگویی که با عادل فردوسی پور داشت، ادعا کرد روستای قادیکلا یکی از محله های ساری است.

گویا این موضوع اهالی قادیکلا را ناراحت کرده. همه اهالی قادیکلا خودشان را قائمشهری می دانند و روی این موضوع حساسیت زیادی دارند.

بعضی از جوانان قادیکلا این حرف را به حساب این گذاشتند که فرهاد مجیدی اصالت قائمشهری را در شأن خودش ندیده و ترجیح داده خانواده پدری اش را به ساری بچسباند؛ آن هم در حالتی که قادیکلا تا مرکز ساری چیزی بیش از ۳۰ کیلومتر فاصله دارد.

رضا قصابی که از اهالی قدیمی قادیکلاست، می گوید: «حالا یک اشتباهی کرده. احتمالا چون زیاد به اینجا سر نمی زند این اشتباه را کرده اما عیبی ندارد. فرهاد مجیدی از چهره های شناخته شده ماست و به او افتخار می کنیم.»

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۵ دیدگاه

 1. آدم بی فرهنگ همینه دیگه.ریشه نداره.

 2. شهریار قادیکلایی

  آدم سرطان داشته باشه ولی اصالت شو (قادیکلای بزرگ) نفروشه!ما افتخار میکنیم کی قادیکلایی هستیم.

 3. شهریار قادیکلایی

  آدم سرطان داشته باشه ولی اصالت شو نفروشه!ما افتخار میکنیم که قادیکلایی هستیم.زنده باد قادیکلا بزرگ

 4. رسول زابلی09198194113

  سلام
  چه بدرد ما میخورد که قائمشهری باشد یا نباشد…وچه بدرد او میخوریم……..دنیا بهداد سلیمی را میشناسد ….و یکی از بزرگان ورزش دنیاست مجیدی واولادی به هیچ عنوان قابل قیاس با بزرگی نام او نیستند…راستی …مابرای بهداد چه کردیم…..او که نام آوری کرد …کدام ورزشگاه ما به نام اوشد…وکدام ورزشگاه را به نام او افتتاح نمودیم….در کدام جلسه مهم شهری او را به عنوان مهمان دعوت کردیم…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *