چهارشنبه , ۱ خرداد ۱۳۹۸

فریب دختر، عامل تهدید پدر در فضای مجازی شد

قائم خبر :
رئیس پلیس فتا استان مازندران گفت: فردی که با فریب دختری به عکس‌های خانوادگی او دسترسی پیدا کرد و پدر او را تهدید به انتشار آن تصاویر در فضای مجازی نموده بود توسط کارآگاهان سایبری پلیس فتا شهرستان بابل دستگیر شد.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسن محمدنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت فردی ساکن شهرستان بابل و ادعای اینکه شخصی با هک کردن شبکه اجتماعی گوشی بنده به کلیه عکس‌های خانوادگی‌ام دسترسی پیدا کرده و با قرار دادن عکس‌های دخترم در پروفایل خودش، باعث آبرو ریزی خانواده بنده شده و مرا تهدید به انتشار تصاویر شخصی در فضای مجازی نموده‌است، موضوع به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در ادامه حسب دستور مقام محترم قضایی رسیدگی به این پرونده در دستور کار ماموران پلیس فتا شهرستان بابل قرار گرفت و در ادامه با بررسی‌های فنی کارشناسان این پلیس متهم به هویت معلوم که از طریق خط تلفن همراه پدر خود اقدام به این عمل مجرمانه کرده بود شناسایی گشت.

وی گفت: کارشناسان پلیس فتا شهرستان بابل در ادامه با هماهنگی مقام محترم قضایی متهم را به این پلیس احضار نمودند. متهم در جریان بازجویی با مشاهده مستندات پرونده به بزه انتسابی اقرار و اظهار نمود، بنده از مدت‌ها قبل با دختر شاکی رابطه دوستی برقرار کردم و با اغفال وی به کدپنج رقمی شبکه اجتماعی پدرش دسترسی پیدا کرده و تمامی عکس‌های خانوادگی شاکی را در اختیار گرفتم و آن تصاویر را به دوستان خود نشان دادم، همچنین برخی از عکس‌های شخصی دخترش را در پروفایل شبکه اجتماعی خودم گذاشتم و در ادامه او را تهدید به انتشار تصاویر خانوادگی‌اش در فضای مجازی نمودم.

سرهنگ محمدنژاد ضمن اینکه هشدار داد که به هیچ عنوان عکس‌های شخصی و خانوادگی خود را در شبکه‌های اجتماعی قرار ندهید، گفت: بر روی حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی موبایلی خود رمز عبور قرار داده و تنظیمات مربوط به حریم خصوصی و امنیت نرم افزارهای پیام رسان خود را فعال نمایید تا از دسترسی افراد غیر مجاز جلوگیری نمائید.

وی با بیان اینکه سرانجام با تکمیل تحقیقات، پرونده متشکله به همراه متهم جهت سیر مراحل قانونی روانه دادسرا گردید، افزود: بارگذاری تصاویر خصوصی و خانوادگی در شبکه اجتماعی اشتباه است و از شهروندان تقاضا داریم در این خصوص دقت بیشتری نمایند.

رئیس پلیس فتا مازندران در پایان گفت: شهروندان می‌توانند در صورت برخورد با هر مسئله و مشکلی در رابطه با فضای مجازی با استفاده از پل‌های ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا به صورت تلفنی و حضوری مراتب رااطلاع رسانی کنند.

همچنین ببینید

تساوی پرگل نساجی و سپیدرود؛روز بدشانسی نساجی

قائم خبر – میلاد اکبری: در هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور، جام خلیج …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 3 =