آموزش وردپرس
عکس دارو

فسخ قرارداد بیمه سلامت با تنها داروخانه روستای قراخیل قائمشهر

  قائم خبربا فسخ قرارداد بیمه سلامت از تنها داروخانه روستای قراخیل قائمشهر، مردم روستا از تهیه داروهای خود بازمانده‌اند و ناچارند با وجود دارو در روستای خود، به شهرهای مجاور مراجعه کنند.

ابوالقاسم عنایتی‌فر دهیار روستای قراخیل قائمشهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قائمشهر با اشاره به اینکه تنها داروخانه روستا به علت فسخ قرارداد سازمان بیمه سلامت با این داروخانه، نمی‌تواند داروی مورد نیاز اهالی روستا را در اختیار آنها قرار دهد، گفت: مردم برای تامین دارو دچار دردسر شده‌اند و این موضوع در جلسه شورای اسلامی روستا نیز مطرح شده است.

مهدی مردانی عضو شورای روستای قراخیل نیز بیان داشت: نامه‌هایی از سوی مردم به دفتر شورای روستا برای رسیدگی به این وضعیت و رفع مشکل موجود ارسال شد؛ به همین منظور اعضای شورا به اتفاق دهیاری پیگیر این موضوع شدیم تا هرچه زودتر پاسخی از سوی متولیان حوزه بهداشت و درمان و سازمان بیمه سلامت دریافت شود و مردم روستا با وجود داشتن داروخانه مناسب، برای تهیه دارو دچار مضیقه نشوند.

به گزارش فارس، دبیر انجمن داروسازان قائمشهر و موسس داروخانه “چراغعلی” قراخیل نیز اظهار داشت: تامین داروی مورد نیاز برای جمعیت بالای ۵ هزار نفری و تعداد زیادی از بیمه‌شدگان بیمه سلامت روستای قراخیل از تنها داروخانه روستا انجام می‌شود ولی از دوازدهم مردادماه امسال، سازمان بیمه سلامت قراردادش را به صورت یک‌طرفه با این داروخانه به بهانه اینکه یک دانشجو نمی‌تواند در داروخانه مشغول به کار باشد، فسخ کرد.

ناصر چراغعلی افزود: این دانشجو همچون بسیاری از دانشجویان دیگر شاغل در داروخانه‌ها با مجوز دانشگاه در داروخانه مشغول به کار بود ولی سازمان بیمه سلامت این موضوع را با وجود اینکه مجوز داشتیم، نادیده گرفت و اقدام به فسخ قرار کرد.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که ۳۰ درصد شاغلان ۴۰۰ داروخانه مازندران را دانشجویان تشکیل می‌دهند.

موسس داروخانه چراغعلی افزود: پیگیری‌های بسیاری با سازمان بیمه سلامت انجام شد ولی پاسخ روشن و درستی دریافت نکرده‌ایم.

وی یادآور شد: با توجه به برخورداری بیشتر اهالی روستا از دفترچه بیمه سلامت، با فسخ این قرارداد، آنها قادر به تامین داروهایشان در روستا نیستند و مجبورند به روستاها یا شهرهای اطراف مراجعه کنند که نارضایتی اهالی روستا را در بر داشته است.

 

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

یک دیدگاه

 1. از اهالی بالاتجن

  با سلام
  خدمت دهیار و شورای روستای قراخیل
  همانطور که تمامی امکانات منطقه ای را با نفوذ مسئولین شهری و با بی عدالتی بدست آورده اید از دست دادن امکانات و کارهای غیرقانونی و غیرمتعارف نباید ناراحت شوید؟
  کار سازمان بیمه سلامت قانونی بوده و جزء اینکه با استفاده نفوذ دیگران بتوانید کار غیرمتعارف و غیر قانونی انجام دهید؟
  در کارها باید خدا-پیامبر -ائمه اطهار را در نظر گرفت.
  توصیه به سازمان بیمه سلامت قائمشهر
  مردم چه گناهی کرده اند که چوب ندانم کاری و تخلف یک داروساز و داروخانه دار را بخورند؟خواهشمنداست نسبت به حل این مشکل اقدامات قانونی و لازم و تسریع در آن را در دستور کار خود قرار دهید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *