آموزش وردپرس
atash-neshani-11

فعالیت آتش نشانان قائمشهر در حوادث فروردین ۹۵

قا ئم خبر: آتش نشانان قائمشهر برای ارائه خدمات به شهروندان در اسرع وقت و با حضور به موقع در حوادث مختلف به یاری شهروندان می شتابند و با تجهیزات آتش نشانی واز جان گذشتگی از گسترش خسارت های مالی و جانی ناشی از بروز حوادث جلوگیری می کنند. پایگاه خبری قائم خبر ضمن تشکر از این جان برکفان عاشق،گوشه ای از فعالیت این عزیزان را درفروردین  ۹۵ به نمایش می گذارد.

*****************

ساعت ۲۲:۲۷ دقیقه پنجم فروردین ماه هنگامی که پرسنل خدمات بخش جراحی زنان بیمارستان ولی عصر قائم شهر، مشغول نظافت با مواد ضدعفونی کننده شدند و قسمت های مختلف این بخش را با مخلوط کردن مواد ضدعفونی کننده و شوینده ها تمیز کنند، با بی احتیاطی و بدون توجه به میزان خطرات مواد ضدعفونی کننده ومخاطرات فیزیکی و شیمیایی(قابلیت اشتعال و اثر خورندگی) و روش استفاده و نحوه ی صحیح مخلوط کردن ضدعفونی کننده ها و ایمنی آن ها و رعایت نکاتی که باید در استفاده از ضدعفونی کننده ها می بایست مورد توجه قرار گیرد،اقدام به این کار کرده که در پی آن ایجاد گاز و دود گردید و در محیط راهرو و اتاق های بخش جراحی زنان پخش گردید

DSCN5055

ساعت ۲۳:۳۷ دقیقه یک شنبه هشتم فروردین ماه ،در اثر بی احتیاطی رانندگان دو خودروی پراید و پژو ۲۰۶ که در مسیر جاده قائم شهر به بابل در حال حرکت بودند باهم برخورد کردند و در اثر شدت برخورد خودروی ۲۰۶ پس از برخورد به قسمت عقب خودروی پراید منحرف و واژگون گردید .خودروی پراید نیز منحرف و با گارد ریل وسط جاده برخورد و راننده و سه سرنشین آن مصدوم شدند.خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در بر نداشت،اما خسارت مالی بر هردو خودرو زیاد بوده است و آتش نشانان پس از ایمن سازی محیط و رهاسازی مصدومان ،به ماموریت خود پایان دادند.

DSCN5074

ساعت ۱۳:۲۹ دقیقه سه شنبه هفدهم فروردین ماه ،پس از تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر آتش سوزی در خیابان آیت ا… صالحی مازندرانی آتش نشانان دو ایستگاه اعزام شدند.

ستاد فرماندهی پس از دریافت خبر بلافاصله آتش نشانان ایستگاه شهید کلامی و شهید جهانیان را به محل حادثه اعزام نمود .آتش سوزی در خانه ای که بر بلای چند واحد تجاری واقع بود بروز کرد و به دلیل بافت قدیمی خانه و سقف چوبی آن موجب سرعت گسترش آتش شد و خانه ها و واحدهای تجاری مجاور را تهدید می کرد.

IMG_3350

ساعت ۷:۱۶ دقیقه صبح چهار شنبه هجدهم فروردین ماه ،پس از تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر برخورد قطار با خودرو پراید در آزادی ۸۶ ایثارگران، بلافاصله آتش نشانان دو ایستگاه اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان ، در این حادثه خودروی پراید پس از برخورد با قطار در حال گذر واژگون و راننده آن مصدوم گردیدکه با تلاش شهروندان پس از رهاسازی به عوامل اورژانس سپرده شد.رخداد حادثه در اثر بی احتیاطی راننده خودروی پراید هنگام عبور از ریل وعدم توجه به نزدیک شدن قطار بروز کرد.

DSCN5183

ساعت ۱۳:۵۲دقیقه چهارشنبه هجدهم فروردین ماه دو دستگاه خودرو پراید و پیکان وانت در در تقاطع کمربندی و خیابان جویبار قائم شهر با یکدیگر تصادف کردند .

گروه نجات ایستگاه شهید جهانیان بلافاصله پس از دریافت خبر از ستاد فرماندهی به محل حادثه اعزام شدند.در این حادثه دو دستگاه خودرو پراید و پیکان وانت در تقاطع کمربندی و خیابان جویبار قائم شهر با یکدیگر برخورد نمودند.

fire18195 (2)

ساعت ۷:۱۹ دقیقه روز جمعه بیستم فروردین ماه یک دستگاه خودروی پژو پارس از کمربندی شمالی در حال گذر بود که ناگهان در حوالی دوربرگردان مهمانسرا دچار حادثه گردید.

پس از تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ ،بی درنگ آتش نشانان و گروه نجات ایستگاه شهید جهانیان اعزام شدند.مامورین با یک دستگاه خودوری سبک امداد و نجات و یک دستگاه خودروی سنگین به محل حادثه رفته و یک گروه به بررسی و ایمن سازی محیط پرداخته و گروه دیگر به رهاسازی مصدوم پرداختند.

ساعت ۲۱:۳۹ دقیقه روز دوشنبه بیست و سوم فروردین ماه ،زنگ دو ایستگاه شهید ساداتی و جهانیان به صدا درآمد و آتش نشانان خود را بلافاصله به خیابان رازی جنب فروشگاه شهرداری رساندند.

حادثه در یک واحد تجاری با بافت قدیمی بروز کرد و در اثر نقص فنی آبگرمکن دیواری ،شعله های آتش به دیوار و سقف کبابی سرایت کرد . آتش نشانان با پهن کردن لوله های آبرسان و استفاده از نردبان خود را به سقف این کبابی رسانده و حریق در حال گسترش را با آب مهار و اطفاء کردند.

 ghaem125 (11)

ساعت ۱۶:۲۲ دقیقه روز سه شنبه بیست و چهارم فروردین ماه ،یک دستگاه کامیونت ایسوزو هنگامی که در حال گذر در جاده بابل روبروی فرهنگ شهر بود ناگهان منحرف و واژگون شد.کامیونت دوتن بار پرتقال داشت که در اثر بی احتیاطی راننده و عدم کنترل خودرو واژگون شد و خسارت مالی به بار آورد.گروه نجات ایستگاه شهید جهانیان پس از بررسی و ایمن سازی واطمینان از عدم نشت سوخت،خودرو را به مکان امن جابجا کردند.

ساعت ۱۶:۵۱ دقیقه روز سه شنبه بیست وچهارم فروردین ماه ،اهالی روستای چپی با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته و وقوع این حادثه را به اعلام کردند.

ستاد فرماندهی آتش نشانی بی درنگ گروه نجات ایستگاه شهید جهانیان را به محل حادثه اعزام کرد.گروه نجات پس از رسیدن به محل حادثه مشاهده کردند که پای راننده تراکتور بر اثر بی احتیاطی به زیر پره دیسک کشاورزی رفته و دچار مصدومیت گردید.

گروه نجات با استفاده از تجهیزات امدادو نجات اقدام به تثبیت وضعیت راننده تراکتور نموده و با بکارگیری از تجهیزات پای وی را از زیر پره دیسک تراکتور رها کردند و مصدوم راتحویل عوامل اورژانس دادند.

ghaem125 (16)

انگشتری تنگ که باعث درد و تورم در انگشت دست دختری نو جوان شده بود با تلاش آتش نشانان از این مخمصه رهایی یافت.

 ساعت ۲۲:۵۵ دقیقه چهارشنبه بیست و دوم فروردین ماه با مراجعه حضوری دختر نوجان ۱۳ ساله به همراه خانواده خود به ایستگاه شهید جهانیان آتش نشانی و ابراز ناراحتی از گیر کردن انگشتر در یکی از انگشتان دست چپ وی، آتش نشانان به سرعت عملیات خارج کردن انگشتر را آغاز کردند.

DSCN5545

ساعت ۲۳:۴۵ دقیقه روز پنج شنبه بیست و ششم فروردین ماه سال جاری با قفل شدن درب خانه و در پی تماس تلفنی یکی از شهروندان مبنی بر قفل شدن درب اتاق و محبوس شدن کودک درون آن آتش نشانان به محل حادثه اعزام و پس از بررسی راههای دسترسی، با استفاده از نردبان و تجهیزات امدادی بارعایت موارد ایمنی از طریق پنجره وارد ساختمان شدند ، درب اتاق را باز نموده و کودک را تحویل خانواده داده و بعد از ارائه نکات ایمنی به مالک مامورین به کار خود پایان دادند .

ساعت ۶:۴۴ دقیقه روز یکشنبه بیست ونهم فروردین ماه،دو دستگاه خودروی وانت پیکان و پژو ۴۰۵ در حال گذر در جاده بابل قائم شهر بودند که به دلیل بی احتیاطی منجر به برخورد پژو به قسمت عقب وانت گردید . در اثر شدت برخورد اتصالات مخزن خودرو وانت دچار نقص گردید و نشت گاز باعث آتش سوزی شد و در پی آن آتش به خودروی پژو نیز سرایت کرد.

DSCN5408

ساعت ۱۴:۲۰ دقیقه روز یک شنبه بیست و نهم فروردین ماه یک دستگاه خودروی پاترول بر روی ریل قطار در چهارراه حسن آباد گیر افتاد.

هنگامی که راننده پاترول تصمیم بر عبور از ریل آهن از قسمت ممنوعه آن گرفت،بروز حادثه ای در این دقایق محتمل گردید.راننده پاترول به دلیل نامعلوم و سهل انگاری محض اقدام به عبور از ریل آهن نمود که در پی آن خودرو بر روی ریل آهن گیر کرد .

از سوی دیگر ساعت عبور قطار از چهارراه حسن آباد نزدیک بود و با گیر افتادن پاترول بر روی ریل آهن ،وقوع حادثه نزدیک شد.خوشبختانه رهگذران با سازمان آتش نشانی تماس گرفته و درخواست کمک کردند.

اعت ۶:۱۳ دقیقه روز دوشنبه سی ام فروردین ماه پس از آتش گرفتن سقف مسجدالرسول در کمربندی شمالی ،آتش نشانان ایستگاه شهید جهانیان اعزام شدند. خادم مسجد الرسول پس از رویت آتش و دود در سقف مسجد بلافاصله با آتش نشانی تماس گرفته و درخواست کمک نمود.آتش نشانان ایستگاه شهید جهانیان پس از رسیدن به محل با استفاده از خاموش کننده و پهن کردن لوله های آبرسان حریق را مهار و کاملا خاموش کردند.

 

آتش سوزی در اثر اتصال سیم برق پشت بام بروز کرد و در اثر آن به قسمتی از سقف مسجد و چراغ زیر سقف و ایرانیت های سقف خسارت وارد گردید.

ساعت ۱۴:۲۳ دقیقه روز دوشنبه سی ام فروردین ماه یک دستگاه خودروی سواری دنا به دلیل بی احتیاطی و عدم کنترل خودرو با تیر برق حاشیه جاده کیاکلا بعد از پمپ بنزین آرتاویل برخورد نمود.

شدت برخورد زیاد بود که در اثر آن تیر برق به زمین افتاد و راننده سواری دنا مصدوم و خودرو دچار خسارت مالی شد. گروه نجات ایستگاه شهید جهانیان به سرعت خود را به محل رسانده و پس از ایمن سازی محیط ،مصدوم را پس از رها سازی به عوامل اورژانس سپردند.ماموریت گروه نجات پس از ۴۵ دقیقه به اتمام رسید و به ایستگاه خود بازگشتند.

tirbargh-dena (1)

 

ساعت ۱۴:۳۸ دقیقه روز دوشنبه سی ام فروردین ماه یک واحد مسکونی در پایین تالار پشت دچار آتش سوزی شد.

رخداد حادثه در اثر اتصال سیم برق سه راهی که متصل به تلویزیون خانه بود بروز کرد و در پی آن آتش به لوازم خانه خسارت وارد کرد و دود ناشی از حریق کل خانه را در بر گرفت . آتش نشانان ایستگاه شهید کلامی پس از دریافت خبر از ستاد فرماندهی آتش نشانی،بی درنگ خود را به تالار پشت سفلی رسانده و با استفاده از تجهیزات خاموش کننده به اطفاء حریق مشغول شدند.

آتش از محل اتصال سیم برق سه راهی شروع و به سایر لوازم قابل اشتعال سرایت کرد و سقف اتاق و فرش و سیم کشی ساختمان را سوزاند. آتش نشانان پس از نیم ساعت تلاش حریق را مهار و آن را خاموش کردند.

 

farvardin95 (1)

farvardin95 (3)

farvardin95 (6)farvardin95 (8)

farvardin95 (9)

farvardin95 (10)

farvardin95 (5)

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *